Tata 3

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

Re: Tata 3

Postprzez Thorgal » 6 mar 2017, o 17:29

Z Kwartetem to będzie poezja śpiewana ;-)

Kult miałby przynajmniej znów fajne melodie i teksty, jakich nie miał od lat. Mogliby je jedynie schrzanić przekombinowanymi aranżami.
mój blog: pbartosik.pl

Postprzez sevs » 6 mar 2017, o 18:28

a moja głupia propozycja to:
"Dzieci Taty"

Postprzez Klempicz » 6 mar 2017, o 20:49

Barti napisał(a):Bardzo dobrze, że płyta będzie nagrana z Kwartetem, jestem pewien, że warto czekać na efekt końcowy.

A może po prostu tytuł płyty dać od tytułu jednego z wierszy Stanisława Staszewskiego, który na tej płycie zostanie zaśpiewany?

Wtedy płyta musiałaby się nazywać "* * *", bo żaden z tych wierszy nie ma tytułu :roll:

Postprzez Barti » 6 mar 2017, o 21:05

Hmm... a zatem od tytułu incipitowego, tj. od pierwszych słów treści?

A jeśli nie... to może "Szafa Kazika" (skojarzenie oczywiste), "W szafie Kazika", "Ze strychu Kazika"... trochę kombinuję. :D

Postprzez Klempicz » 6 mar 2017, o 21:27

Barti napisał(a):Hmm... a zatem od tytułu incipitowego, tj. od pierwszych słów treści?

A jeśli nie... to może "Szafa Kazika" (skojarzenie oczywiste), "W szafie Kazika", "Ze strychu Kazika"... trochę kombinuję. :D

Szmata Kazika!

Postprzez nevermind » 6 mar 2017, o 21:29

Barti napisał(a):Hmm... a zatem od tytułu incipitowego, tj. od pierwszych słów treści?

No raczej.Daj przepis na to,co wziewałeś.DUPĄ :lol:

Postprzez miki2000 » 6 mar 2017, o 22:02

Jak już zrobiła się tutaj tak giełda tytułów to proponuje ,,Spadek" lub ,,Scheda" :)
Sądzę że tytuł to najmniej ważna rzecz. Ważne by muzyka się obroniła i za to bardzo trzymam kciuki :)
EVERYBODY LIES Gregory House

Postprzez maka » 6 mar 2017, o 22:56

Jak wszyscy to i ja może dorzucę propozycję, ale ciężko coś dobrego wymyślić. Tak żeby miało odniesienie do starych płyt, proformy i tomiku wierszy który poniekąd stworzył tę płytę to może "Samotny człowiek", "Samotny tata", chociaż to drugie mogłoby być odebrane w zupełnie inny sposób :P

Postprzez artek » 6 mar 2017, o 23:20

maka napisał(a):Jak wszyscy to i ja może dorzucę propozycję, ale ciężko coś dobrego wymyślić. Tak żeby miało odniesienie do starych płyt, proformy i tomiku wierszy który poniekąd stworzył tę płytę to może "Samotny człowiek", "Samotny tata", chociaż to drugie mogłoby być odebrane w zupełnie inny sposób :P

o samotnym tacie śpiewa Maria Peszek

Postprzez artek » 6 mar 2017, o 23:21

miki2000 napisał(a):Jak już zrobiła się tutaj tak giełda tytułów to proponuje ,,Spadek" lub ,,Scheda" :)
Sądzę że tytuł to najmniej ważna rzecz. Ważne by muzyka się obroniła i za to bardzo trzymam kciuki :)

Scheda - pisałem już wyżej

Postprzez donkey » 7 mar 2017, o 01:30

Klempicz napisał(a):

Szmata Kazika!

Chuje, pizdy i doktór Yry.
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I

Postprzez amonos » 8 mar 2017, o 12:03

A może ''Wiersze Taty''? Z jednej strony wiadomo, że chodzi o Taty a z drugiej strony widać, że jest to zupełnie inny projekt. Wydaje mi się, że lepsze niż ''Syn Staszka'' :D :D :D

Postprzez nevermind » 8 mar 2017, o 15:21

amonos napisał(a):A może ''Wiersze Taty''? Z jednej strony wiadomo, że chodzi o Taty a z drugiej strony widać, że jest to zupełnie inny projekt. Wydaje mi się, że lepsze niż ''Syn Staszka'' :D :D :D

Sorry,Kolego,ale to zwyczajnie brzmi drętwo.Takie "wiersze","syn","duparzepa","sratatata"...Może się nie znam ale padł już fajny tytuł gdzieś tam wyzej."Staszek.OdNowa".Czy jakoś tak.Zero nadętości i sama kwintesencja zawartości.Bez PRZEKOMBINOWANIA.A moze zwyczajnie lepiej poczekać,co wymyśli Piosenkarz wraz z Kolektywem ;)

Postprzez amonos » 9 mar 2017, o 18:25

No i oficjalnie mamy "syn staszka"

Postprzez artek » 9 mar 2017, o 20:51

czyli w Tata 3, obiegowo

Postprzez slaw » 10 mar 2017, o 09:29

Trochę dziwnie. Tytuł "Tata Kazika" sugerował, że płyta była z piosenkami Stanisława. "Syn Staszka" z kolei podsuwa myśl, że płyta zawiera piosenki, kompozycje, czy teksty Kazika. Tak jak na płytach Kultu sam tytuł oddawał niejako cześć twórczości Staszka S., tak tu w centralnej pozycji stawia jego syna.
Ale jak dla mnie liczy się treść, nie tytuł. :)
Kaziku, powiedz że
Kaziku, proszę Cię
Że to nieprawda, że Marysię napisałeś Ty

Postprzez radush » 13 mar 2017, o 12:33

Syn Staszka. Dziedzictwo :lol:
Przemo czekam na jakąś sztukę na Podkarpaciu z nowym repertuarem :). Owocnych nagrań!

Postprzez sumkinda » 15 mar 2017, o 01:36

JP202
Kefir i pierdolę obie wasze Polski

Postprzez donkey » 18 mar 2017, o 11:30

Eska rock to jednak są muzgowce: http://www.eskarock.pl/eska_rock_news/k ... zej/140298

Macie ich w patronach medialnych :)?

Postprzez Łukasz_eM » 18 mar 2017, o 14:35

donkey napisał(a):Eska rock to jednak są muzgowce: http://www.eskarock.pl/eska_rock_news/k ... zej/140298

Przypomniało mi się jak pewien portal internetowy podał niusa, że teksty na najnowszą studyjną płytę KNŻ napisał perkusista Tomasz Goehs :) Tak jak w tym przypadku wszystko było jasno przedstawione na filmiku ze studia ;)

Postprzez donkey » 19 mar 2017, o 11:08

Łukasz_eM napisał(a):
donkey napisał(a):Eska rock to jednak są muzgowce: http://www.eskarock.pl/eska_rock_news/k ... zej/140298

Przypomniało mi się jak pewien portal internetowy podał niusa, że teksty na najnowszą studyjną płytę KNŻ napisał perkusista Tomasz Goehs :) Tak jak w tym przypadku wszystko było jasno przedstawione na filmiku ze studia ;)

To na Tatę 3 tekstów nie pisał Goehs? Nie kupuję w takim razie :)

Postprzez Klempicz » 20 mar 2017, o 21:11

donkey napisał(a):To na Tatę 3 tekstów nie pisał Goehs? Nie kupuję w takim razie :)

Nie pisał. Ale czytał i mówi, że też by takie napisał. To chyba wystarczy? :D

Postprzez artek » 21 mar 2017, o 12:15

Klempicz napisał(a):
donkey napisał(a):To na Tatę 3 tekstów nie pisał Goehs? Nie kupuję w takim razie :)

Nie pisał. Ale czytał i mówi, że też by takie napisał. To chyba wystarczy? :D

skoro śpiewać może każdy ... ;)

Postprzez wilkmaciej » 21 mar 2017, o 15:37

A ja mam takie śmiałe przeczucie, że będzie to najlepsza płyta w całej twórczości Kazika. Takie zwieńczenie dokonań wszelakich. To nic że teksty ojca, a muzyka dzielona. Po przesłuchaniu koncertowych wersji "Ogrodnika" i paru innych, tak uważam. Poza tym cenię niezwykle twórczość Stanisława Staszewskiego, Przemysława Gintrowskiego i przede wszystkim Jacka Kaczmarskiego, a także zapał Kwartetu w podtrzymywaniu pamięci o tych artystach. Zatem płyta z pewnością idealnie trafi w moją estetykę. Uważam też niestety, że Kult nie miałby najmniejszych szans do zbliżenia się chociażby do klimatu i poziomu, jaki ta płyta osiągnie. Jak to w niezwykle przeze mnie docenionym przypływie szczerości powiedział Kazimierz, Kult jest zbyt zblazowany na takie granie. I ja tak właśnie uważam. Kult, robi się taki nieco na siłę w moim skromnym odczuciu. W przypadku poezji śpiewanej i tak poważnych artystów jak wymienieni powyżej, nie ma miejsca na siłę. Tu liczy się pasja i niezwykła artystyczna wrażliwość, a nie lista OLISu...I te cechy bez wątpienia posiada Kwartet Proforma. Idealni kompani dla Kazika do nagrania tego materiału. Mam nadzieję, że będzie dłuuuugi. Świetnych tekstów Staszka, wystarczy z pewnością nawet na podwójny album. I to w całości na kosmicznym poziomie!

Postprzez onyx » 21 mar 2017, o 22:09

artek napisał(a):czyli w Tata 3, obiegowo

Nowa (inna) twórczość kontynuacja tych poprzednich kultowych :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM