Kult Unplugged w Zabrzu 23/02/2013

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Kult Unplugged w Zabrzu 23/02/2013

Postprzez wr » 25 lut 2013, o 08:12

Na czasie - ok, ale na płytę? Takie coś?

Boję się o całę warstwę tekstową tego przyszłego wydawnictwa.
Echo wyje "łuuu" i straszy...
Wilkami, wojnami, kryzysami, kredytami, szaleńcami za sterami, ruskami, żydami, gejami, brudasami, rękawami z asami, forami ze specami, nocami z babami z wąsami

ratunku
Avatar użytkownika
 
Posty: 177
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:26

Re: Kult Unplugged w Zabrzu 23/02/2013

Postprzez kolend » 25 lut 2013, o 09:52

przesłuchałem raz jeszcze dla pewności, faktycznie spodnie w kratkę się pojawiają :/ muzycznie też chyba daje rade, choć ciężko nabrać przekonania w związku z jakością nagrania, niemniej teks jakby... biesiadny, nie wiem jak opisać
Avatar użytkownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:42

Re: Kult Unplugged w Zabrzu 23/02/2013

Postprzez Grall89 » 25 lut 2013, o 13:55

Czy ktoś ma zdjęcia z tego wydarzenia? Współpracuję z portalem pelniakultury i potrzebuję pilnie kilku zdjęć z koncertu w Zabrzu. Oczywiście zostaną one podpisane imieniem i nazwiskiem autora zdjęć na portalu. Ja pisze relację, która zostanie opublikowana dziś. Aparat odmówił mi posłuszeństwa a potrzebuję tez zdjęć.
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 lut 2013, o 13:36

Re: Kult Unplugged w Zabrzu 23/02/2013

Postprzez kezlok » 25 lut 2013, o 14:55

Nie wiadomo, czy to na płytę pójdzie. Choć to co Kazik na wstępie powiedział na to wskazuje. Ale mi muzycznie naprawdę bardzo się podoba. Fajna taka, a tekst okej, jest Kazik dziadkiem, chciał o tym napisać piosenkę to ma. Trzeba zrozumieć ;)
 
Posty: 53
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:43

Re: Kult Unplugged w Zabrzu 23/02/2013

Postprzez Damazy » 25 lut 2013, o 16:35

Proszę, powiedzcie, że ten nowy numer to taki jednorazowy żart, tak z radości?
 
Posty: 65
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:16

Re: Kult Unplugged w Zabrzu 23/02/2013

Postprzez Granik » 25 lut 2013, o 16:49

Powiadam wam, że to będzie nr.1 otwierający całą płytę. Numero duo to będzie Szantowy :D
 
Posty: 185
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 14:29

Re: Kult Unplugged w Zabrzu 23/02/2013

Postprzez wr » 25 lut 2013, o 17:18

Tak sobie jeszcze raz przesłuchałem (tym razem stąd http://www.youtube.com/watch?v=LGpW240vruw ) i muzycznie to będzie świetne. To był przecież tylko koncert anplakt :)
Echo wyje "łuuu" i straszy...
Wilkami, wojnami, kryzysami, kredytami, szaleńcami za sterami, ruskami, żydami, gejami, brudasami, rękawami z asami, forami ze specami, nocami z babami z wąsami

ratunku
Avatar użytkownika
 
Posty: 177
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:26

Re: Kult Unplugged w Zabrzu 23/02/2013

Postprzez Dev » 25 lut 2013, o 17:48

Strasznie Hurra zalatuje mi ta piosenka, a niestety ta plyta mi sie strasznie zle kojarzy.

Nic tylko sie cieszyc, ze u Kazika wszystko w porzo (bo chce takie teksty pisac), ale troche mi brakuje wkurwu ;)
 
Posty: 178
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Kult Unplugged w Zabrzu 23/02/2013

Postprzez Granik » 25 lut 2013, o 17:56

Dev napisał(a):Strasznie Hurra zalatuje mi ta piosenka, a niestety ta plyta mi sie strasznie zle kojarzy.

Nic tylko sie cieszyc, ze u Kazika wszystko w porzo (bo chce takie teksty pisac), ale troche mi brakuje wkurwu ;)


Kazik na żywo - Las Maquinas de la muerte napisał(a):Bo artysta syty nie ma nic do powiedzenia
Chce picia i jedzenia, nie chce nic zmieniać
Artysta głodny jest o wiele bardziej płodny


:D

A tak serio, oceniajmy płytę po jej wydaniu a nie przed.
 
Posty: 185
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 14:29

Re: Kult Unplugged w Zabrzu 23/02/2013

Postprzez Łukasz_eM » 25 lut 2013, o 18:15

Granik napisał(a):
A tak serio, oceniajmy płytę po jej wydaniu a nie przed.



Kiedy ja po przesłuchaniu tej piosenki mam ogromne obawy co do nowej płyty. Wszystko przez poprzedni album, a jak już wyżej napisał Dev "strasznie Hurrą zalatuje" i ja też to czuję ;)
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: Kult Unplugged w Zabrzu 23/02/2013

Postprzez slaw » 25 lut 2013, o 19:09

Cóż, stare teksty Kazika były trochę podsumowaniem wydarzeń polityczno-społecznych na świecie, takim "Siedem dni świat". :P Słuchając dawnych piosenek Kazika ma się wrażenie, że facet raz na czas zasiadał przed telewizorem, oglądał wieczorne wiadomości i komentował co się akurat działo.Teraz dziadek woli sobie posiedzieć z wnuczką i z tej perspektywy teksty pisać, a nie przejmować się polityką.
Avatar użytkownika
 
Posty: 405
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:33

Re: Kult Unplugged w Zabrzu 23/02/2013

Postprzez shreku » 25 lut 2013, o 21:10

Tutaj więcej kawałków z Zabrza. Jakby se ktoś chciał to przeżyć. Nie moje.


*wiem, że nie mówi (i pisze się "se"), ale lubię. Taka moja anarchia.
Szara rzeczywistość...
Avatar użytkownika
 
Posty: 71
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:34
Lokalizacja: Z okolic Spodka

Re: Kult Unplugged w Zabrzu 23/02/2013

Postprzez efiut » 25 lut 2013, o 22:48

E, a mi się podoba. Takie trochę andrusowe, z "Glankami i pacyfkami" mi się skojarzyło. A sama fraza "dobrze być dziadkiem i nosić przy tym spodnie w kratkę" jest w pytę.
Avatar użytkownika
 
Posty: 152
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 22:00
Lokalizacja: u nas, w Budziejowicach...

Re: Kult Unplugged w Zabrzu 23/02/2013

Postprzez donkey » 27 lut 2013, o 01:08

efiut napisał(a):E, a mi się podoba. Takie trochę andrusowe, z "Glankami i pacyfkami" mi się skojarzyło. A sama fraza "dobrze być dziadkiem i nosić przy tym spodnie w kratkę" jest w pytę.


Mi też, naprawdę dobra piosenka. W sumie nie wiem, co to jest, tak dużo tam dżezowych rzeczy, a innych nie potrafię do tego określić.

Najwązniejsze, że są emocję i uczucia - na ostatniej płycie KNŹ tego brakowało (wtedy dotarło do mnie czego teraz w rzeczach z Kazikiem brakuje). Zresztą nie ważne, bo to tylko moje suniektywne odczucia.

Co do narzekaczy, o "spodniach w kratkę", to przeciez chodzi o to, że się dziadek młodo czuje.

W każdym bądź razie cały tekst (na moje ucho), a wcześniej inne źródło, słabszy dźwięk, ale coś innego słychać, niż w tych dwóch wersjach:

http://www.youtube.com/watch?v=SB9jpvlMMbk



Dla ciebie dzisiaj się zamieniam
Zamieniam dziś szybciutko w tęczę się
A jeśli sobie tego życzysz
Zamienię w górę albo w dwie

Ty jesteś moim wschodem słońca
Czas najpiękniejszy dajesz tobie, nie mi
I mógłbym z Tobą być bez końca
I z siostrą, gdy otworzy drzwi

Dobrze być dziadkiem
Dobrze być dziadkiem
Dobrze być dziadkiem
I mieć za żonę młodą babcię

Bo obowiązki u rodziców
A przyjemności dane dziadkowi są
I wszyscy w całej okolicy
Mogą potwierdzić jedyną prawdę tą

Że dziadkiem bycie to radocha
Niespodziewane odkrywanie co dnia
I dziadek wie, że wnuczka kocha
A druga wnuczka takie zamiary ma

Dobrze być dziadkiem
Dobrze być dziadkiem
Dobrze być dziadkiem
I nosić przy tem spodnie w kratkę

Dobrze być dziadkiem
Dobrze być dziadkiem
Dobrze być dziadkiem
Kochać, szanować swoją matkę

Ponownie czekam na wizytę
Którą poszczycisz znowu wreszcie mnie
A gdy się nie spodziewasz przy tym
To ja odwiedzę wtedy cię

Dobrze być dziadkiem
Dobrze być dziadkiem
Dobrze być dziadkiem
I mieć za żonę młoda babcię

Takie głupie pytanie" "Do Ani" każdy rozumie, a tego już nie? Nie każdy jest dziadkiem, a każdy był, jest nastolatkiem :).
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Kult Unplugged w Zabrzu 23/02/2013

Postprzez donkey » 27 lut 2013, o 01:30

Granik napisał(a):Powiadam wam, że to będzie nr.1 otwierający całą płytę. Numero duo to będzie Szantowy :D


Tia, bardzo śmieszne, ale przypomniałeś mi o "Pogrzebowym", z tego co pamiętam, bardzo trudna piosenka, z bardzo smutną zwrotką i przeciwnym o 180 stopni refrenem. Miało być na bisach w "Och Teatrze", ale zagrali "syf". Fajnie by było jakby to weszło na płytę.
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Kult Unplugged w Zabrzu 23/02/2013

Postprzez efiut » 27 lut 2013, o 02:44

Muzycznie to takie bluesowe. Wokal w zwrotkach brzmi jak Nalepa :D
Avatar użytkownika
 
Posty: 152
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 22:00
Lokalizacja: u nas, w Budziejowicach...

Re: Kult Unplugged w Zabrzu 23/02/2013

Postprzez pani_irenka » 27 lut 2013, o 12:56

a co będzie następnym razem? "Wesołe jest życie staruszka"?
Avatar użytkownika
 
Posty: 43
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 14:36

Poprzednia strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 481 gości