Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

Postprzez ada_994 » 29 sty 2013, o 17:40

Wiec tak, wybrałam sobie temat maturalny 'świat przestawiony w piosenkach wybranego artysty' i wybrałam Kazika. Poza tekstami piosenek, które dobrze znam potrzebuje tez jeszcze czegoś więcej, jakiś wywiadów, publikacji w gazetach, w internecie czy gdzieś na temat jego piosenek, wypowiedzi samego Kazika o nich. Coś co pomogłoby mi w interpetacji i czym moglabyms ie podeprzec bo sama moja interpretacja nie starczy. Może znacie coś i możecie mi polecić?
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 sty 2013, o 16:55

Re: Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

Postprzez wernyhora » 29 sty 2013, o 17:43

polecam Białą Księgę :D
 
Posty: 106
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 11:19
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

Postprzez radush » 29 sty 2013, o 18:50

Na stronie Kaza masz wiele, wiele wywiadów, gdzie można znaleźć cenne informacje. Wiem, bo sam pisałem podobną prezentacje i tamte źródła były mi pomocne.
Avatar użytkownika
 
Posty: 494
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:54

Re: Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

Postprzez Łukasz_eM » 29 sty 2013, o 19:28

Idą zmiany egzaminu maturalnego z języka polskiego 8-)

"Nauczyciele skarżą się, że prezentacje maturalne na egzaminie ustnym z języka polskiego nie są samodzielne i to właśnie fakt, że wielu uczniów decyduje się na przepisanie tekstu z internetu sprawił, że CKE zdecydowała o zmianie formuły egzaminu."

http://natablicy.pl/matura-2015-co-bedz ... a12b000000
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

Postprzez k@zelot » 29 sty 2013, o 19:37

wernyhora napisał(a):polecam Białą Księgę :D

Też o tym pomyślałem-i również polecam :)
Oglądasz się na innych, o sobie nic nie wiesz
Ile dałeś światu, ile wziąłeś dla siebie?
Zadajesz pytania: po co, komu i dlaczego?
Co zrobiłeś dobrego dla człowieka drugiego?
BO JA MAM TO
CZEGO TY NIGDY NIE BĘDZIESZ MIEĆ
CHOCIAŻ BARDZO TEGO PRAGNIESZ
...
Avatar użytkownika
 
Posty: 293
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 08:43
Lokalizacja: 100LICA / LBN

Re: Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

Postprzez ada_994 » 29 sty 2013, o 21:55

radush napisał(a):Na stronie Kaza masz wiele, wiele wywiadów, gdzie można znaleźć cenne informacje. Wiem, bo sam pisałem podobną prezentacje i tamte źródła były mi pomocne.

a mogłbyś/mogłabys mi podac linka, bo ja na stonie kazik.pl nie widze zadnych wywiadow :(


radush napisał(a):Idą zmiany egzaminu maturalnego z języka polskiego

"Nauczyciele skarżą się, że prezentacje maturalne na egzaminie ustnym z języka polskiego nie są samodzielne i to właśnie fakt, że wielu uczniów decyduje się na przepisanie tekstu z internetu sprawił, że CKE zdecydowała o zmianie formuły egzaminu."
z jednej stony sie skarza z drugiej musze z czegos korzystac i najlepiej jak najwiecej zrodel, ja nie mam zamiaru kopiowac niczego tylko napisac swoje na podsawie wywiadow itp.
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 sty 2013, o 16:55

Re: Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

Postprzez Zbychoo » 29 sty 2013, o 22:08

radush napisał(a):Na stronie Kaza masz wiele, wiele wywiadów, gdzie można znaleźć cenne informacje. Wiem, bo sam pisałem podobną prezentacje i tamte źródła były mi pomocne.


Chyba Ci się pomyliło ze staszewski.art.pl :D
 
Posty: 41
Dołączył(a): 8 wrz 2012, o 22:08

Re: Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

Postprzez arielg » 29 sty 2013, o 22:25

Zbychoo napisał(a):
radush napisał(a):Na stronie Kaza masz wiele, wiele wywiadów, gdzie można znaleźć cenne informacje. Wiem, bo sam pisałem podobną prezentacje i tamte źródła były mi pomocne.


Chyba Ci się pomyliło ze staszewski.art.pl :D

jak mi połomskeigo brakowało pisząc magisterkę o Staszewskim... teraz trzeba się trochę naszukać w Internecie, ale powodzenia;)
Avatar użytkownika
 
Posty: 157
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 03:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

Postprzez radush » 29 sty 2013, o 22:39

ada_994 napisał(a):
radush napisał(a):Na stronie Kaza masz wiele, wiele wywiadów, gdzie można znaleźć cenne informacje. Wiem, bo sam pisałem podobną prezentacje i tamte źródła były mi pomocne.

a mogłbyś/mogłabys mi podac linka, bo ja na stonie kazik.pl nie widze zadnych wywiadow :(


radush napisał(a):Idą zmiany egzaminu maturalnego z języka polskiego

"Nauczyciele skarżą się, że prezentacje maturalne na egzaminie ustnym z języka polskiego nie są samodzielne i to właśnie fakt, że wielu uczniów decyduje się na przepisanie tekstu z internetu sprawił, że CKE zdecydowała o zmianie formuły egzaminu."
z jednej stony sie skarza z drugiej musze z czegos korzystac i najlepiej jak najwiecej zrodel, ja nie mam zamiaru kopiowac niczego tylko napisac swoje na podsawie wywiadow itp.

Ad.1
Czyniłem moją pracę kiedy jeszcze były stare wersje i nijak nie mogę teraz nic znaleźć a bibliografii też nie widzę.
Ad.2
"To nie moje są słowa"! ;)
Avatar użytkownika
 
Posty: 494
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:54

Re: Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

Postprzez burmistrz » 29 sty 2013, o 23:41

Witamy na nowych stronach Kultu, KNŻ i Kazika

Mamy nadzieję, że przez najbliższe 14 lat nie będzie potrzeby zmieniania stron

W tej wersji połączyliśmy 3 nasze strony (http://www.kult.art.pl, http://www.knz.art.pl, http://www.kazik.pl) w ten sposób, że każda z nich jest osobną stroną (tylko ze wspólnym forum) ale też i każda z tych 3 stron jest niejako „pod ręką”.

Zrezygnowaliśmy z działów typu felietony, artykuły, wywiady, recenzje, linki. Uznaliśmy, że forum w wystarczającym stopniu jest w stanie zaspokoić tego rodzaju informacje.

Spodziewamy się, że z uwagi na początkowy rozruch strony nie wszystko będzie tu działać jak należy. Dlatego prosimy o wyrozumiałość. A jeśli zauważysz jakiś błąd na stronie albo usterkę to prosimy o sygnał na admin@kult.art.pl

Życzymy miłej zabawy
Obrazek

Mila pani rzekla: nawet gdybym była przeoryszą Zakonu Papierowej Torby Na Łbie, to miałabym to w dupie
Niemila pani teskni za koniem :P
Avatar użytkownika
 
Posty: 59
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:32

Re: Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

Postprzez ada_994 » 30 sty 2013, o 00:00

radush napisał(a):
ada_994 napisał(a):
radush napisał(a):Na stronie Kaza masz wiele, wiele wywiadów, gdzie można znaleźć cenne informacje. Wiem, bo sam pisałem podobną prezentacje i tamte źródła były mi pomocne.

a mogłbyś/mogłabys mi podac linka, bo ja na stonie kazik.pl nie widze zadnych wywiadow :(


radush napisał(a):Idą zmiany egzaminu maturalnego z języka polskiego

"Nauczyciele skarżą się, że prezentacje maturalne na egzaminie ustnym z języka polskiego nie są samodzielne i to właśnie fakt, że wielu uczniów decyduje się na przepisanie tekstu z internetu sprawił, że CKE zdecydowała o zmianie formuły egzaminu."
z jednej stony sie skarza z drugiej musze z czegos korzystac i najlepiej jak najwiecej zrodel, ja nie mam zamiaru kopiowac niczego tylko napisac swoje na podsawie wywiadow itp.

Ad.1
Czyniłem moją pracę kiedy jeszcze były stare wersje i nijak nie mogę teraz nic znaleźć a bibliografii też nie widzę.
Ad.2
"To nie moje są słowa"! ;)




jejku przepraszam, cos pomieszałam :D
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 sty 2013, o 16:55

Re: Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

Postprzez LUCAS » 30 sty 2013, o 12:36

ale biala ksiega zalatwia sprawe - kupic sobie wersje mini - koszty niskie a i magistra potem mozna na podstawie napisac
DLACZEGO SA TAKIE PIEKNE,
DLACZEGO TAK ZLE DLA LUDZI,
DLACZEGO MOJE BIESZCZADY,
TAK KOCHAM I NIENAWIDZE.
Avatar użytkownika
 
Posty: 229
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:12
Lokalizacja: KROLEWSKIE WOLNE MIASTO SANOK

Re: Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

Postprzez arielg » 30 sty 2013, o 13:17

LUCAS napisał(a):ale biala ksiega zalatwia sprawe - kupic sobie wersje mini - koszty niskie a i magistra potem mozna na podstawie napisac

Zapewniam Cię, ze na magistra jednak nie starcza, aczkolwiek bardzo ułatwia sprawę:) na prezentacje maturalną powinna starczyć.
Avatar użytkownika
 
Posty: 157
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 03:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

Postprzez Gurt » 31 sty 2013, o 23:21

burmistrz napisał(a):Życzymy miłej zabawy

To w ich przypadku zakamuflowane "spierdalać".
Obrazek
Avatar użytkownika
 
Posty: 39
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 10:57

Re: Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

Postprzez burmistrz » 1 lut 2013, o 11:03

zapewne :o
Obrazek

Mila pani rzekla: nawet gdybym była przeoryszą Zakonu Papierowej Torby Na Łbie, to miałabym to w dupie
Niemila pani teskni za koniem :P
Avatar użytkownika
 
Posty: 59
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:32

Re: Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

Postprzez kriso » 5 lut 2013, o 12:18

W Białej Księdze masz genezę praktycznie każdej piosenki Kultu. Niekiedy jedna piosenka opisana jest na kilku stronach. Jest to niezwykle drobiazgowe wydanie i myślę, że nic bardziej szczegółowego nie znajdziesz. Udanej prezentacji :)
 
Posty: 40
Dołączył(a): 17 wrz 2012, o 12:16

Re: Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

Postprzez Jeloon.Ek » 12 lut 2013, o 00:38

Witam, też mam podobny 'problem' ( a raczej duży przywilej :)). W sumie mam jeszcze czas na zastanowienie i rozterki, aczkolwiek nauczycielka zażądała zdania bibliografii. Mój temat, słowo w słowo brzmi : "Obraz Polski przedstawiony w piosenkach i felietonach Kazimierza Staszewskiego („Kazika”) oraz zespołu „Kult”. Dokonaj analizy i interpretacji właściwie dobranych tekstów i wskaż ich rolę w demaskowaniu wad systemu."
Zaopatrzona jestem w "Białą Księgę", "Niepiosenki", "Kult Kazika" plus jeszcze jakieś pojedyncze artykuły. Nauczycielka jednak oczekuje solidnej literatury przedmiotu i chce solidnych autorytetów. Kojarzy ktoś może jakieś opinie czy wypowiedzi na temat poglądów Kazika? Czegoś co nadawałoby się do użycia. Chętnie podyskutuje z kimś o całości :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 21:48

Re: Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

Postprzez beret » 12 lut 2013, o 00:50

Jeloon.Ek napisał(a):Witam, też mam podobny 'problem' ( a raczej duży przywilej :)). W sumie mam jeszcze czas na zastanowienie i rozterki, aczkolwiek nauczycielka zażądała zdania bibliografii. Mój temat, słowo w słowo brzmi : "Obraz Polski przedstawiony w piosenkach i felietonach Kazimierza Staszewskiego („Kazika”) oraz zespołu „Kult”. Dokonaj analizy i interpretacji właściwie dobranych tekstów i wskaż ich rolę w demaskowaniu wad systemu."
Zaopatrzona jestem w "Białą Księgę", "Niepiosenki", "Kult Kazika" plus jeszcze jakieś pojedyncze artykuły. Nauczycielka jednak oczekuje solidnej literatury przedmiotu i chce solidnych autorytetów. Kojarzy ktoś może jakieś opinie czy wypowiedzi na temat poglądów Kazika? Czegoś co nadawałoby się do użycia. Chętnie podyskutuje z kimś o całości :)

Jako "autorytet" (chociaż bardziej na odczepnego dla nauczycielki) możesz dorzucić prof. Bralczyka. Nie mam przy sobie (i nieprędko będę miał pod ręką), więc może kto inny Cię poratuje, ale na pewno opracował on kilka zdań z utworów Kazika w książce Leksykon nowych zdań polskich. Poza tym - masz legendarną wypowiedź L. Wałęsy o Kaziku i masę innego śmiecia.
 
Posty: 44
Dołączył(a): 7 wrz 2012, o 16:16

Re: Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

Postprzez arielg » 12 lut 2013, o 12:21

Fabjański M.,Gdy zabrakło Papieża- przegląd polskich autorytetów, [w:] Przekrój, 2005, ,nr 17/3122

Wśród autorytetów jest wymieniony Kazik.
Avatar użytkownika
 
Posty: 157
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 03:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

Postprzez Jeloon.Ek » 2 kwi 2013, o 22:17

Niestety nie udało mi się zdobyć przekroju z 2005 roku, jest ktoś w posiadaniu?
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 21:48

Re: Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

Postprzez slaw » 2 kwi 2013, o 22:20

Jeloon.Ek napisał(a):Niestety nie udało mi się zdobyć przekroju z 2005 roku, jest ktoś w posiadaniu?


Polecam odwiedziny w czytelni czasopism w jakiejś bibliotece uczelnianej, miejskiej itd.
Avatar użytkownika
 
Posty: 405
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:33

Re: Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

Postprzez Jeloon.Ek » 2 kwi 2013, o 22:30

Szukałam już w kilku miastach, niestety... Będę próbowała w weekend jeszcze w Poznaniu, ale będzie trudno bo nie wiem o której godzinie dotrę tam w sobotę. Jeśli ktoś posiadałby i miałby możliwość skanu byłabym dozgonnie wdzięczna. Aczkolwiek na tym nie poprzestanę i dalej będę szukać.
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 21:48

Re: Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

Postprzez Jeloon.Ek » 2 kwi 2013, o 23:10

Jestem ciekawa czy ktoś jest w posiadaniu, ściągnął nim strona staszewski.art przestała istnieć pracy licencjackiej Pana Dysia "Polska w tekstach Kazika Staszewskiego". Pewnie nie ma szans ale warto zapytać. Jestem już w dość zaawansowanym etapie pisania mojej pracy, jednak do bibliografii, którą niebawem muszę zdać przydałoby się jeszcze klika pozycji do literatury przedmiotu. A i mniemam, że lektura mogłaby być ciekawa bo "Oczami Rockmana" było pomocne.
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 21:48

Re: Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

Postprzez lesio » 4 kwi 2013, o 12:12

Posiadam to opracowanie Pana Dysia "Polska w tekstach Kazika Staszewskiego". Daj namiary to prześle
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 kwi 2013, o 09:29

Re: Wywiady, Kazik o swoich utworach. POMOCY

Postprzez Jeloon.Ek » 4 kwi 2013, o 15:34

dawszewskak@tlen.pl Dziękuję bardzo !
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 21:48

Następna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 207 gości