Gitara dla laika

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Gitara dla laika

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 26 lip 2013, o 06:34

To zależy, co Cię skłoniło, żeby grać i co chcesz grać.
Ale pierwsze i najważniejsze:
jeśli nie pałasz jakąś miłością do gitary klasycznej, to jej nie kupuj.

Kup akustyczną. Też jest wrażliwa na błędy i będzie Ci mówić, co i kiedy źle robisz, ale gryf ma zwyczajnie wygodniejszy i łatwiej się tu rozmawia o graniu akordami (co mówię też jako niegdysiejszy laik, który długo się próbował mordować z klasykiem i odbierało mu to całą przyjemność obcowania z instrumentem).

Aha, i zanim jakąkolwiek gitarę kupisz, dowiedz się (najlepiej od kogoś, kto ma z tym cokolwiek wspólnego), czy masz słuch muzyczny i czy czujesz rytm. Nie ma nic straszniejszego dla otoczenia niż gitarowy neofita, który takowych nie posiada. Zanim się zainwestuje w ten związek, warto sprawdzić, czy przypadkiem nie pokochaliśmy muzyki bez wzajemności ;-)
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: Gitara dla laika

Postprzez kolodent » 26 lip 2013, o 11:29

ojtam ojtam. ja pokochałem bez wzajemności i jakoś z tym żyję ja i moja rodzinka :)
co prawda nie kupuję pieca bo musiałbym wyciszyć garaż ale zinwestowałem sobie w multiprocesor z pierkusijnym awtamatiem + słuchawki z regulacją i mam swoje "pudełko nicości" :)))
im lepiej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta
Avatar użytkownika
 
Posty: 395
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:18
Lokalizacja: hujcietoobchodzi

Re: Gitara dla laika

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 26 lip 2013, o 11:55

kolodent napisał(a):ja pokochałem bez wzajemności i jakoś z tym żyję ja i moja rodzinka :)


A to pardonsik. Myślałem, że chodzi o to, żeby to jednak miało coś z muzyką wspólnego ;-)
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: Gitara dla laika

Postprzez pavulon » 26 lip 2013, o 12:51

CZŁOWIEK - ŁOŚ napisał(a):
kolodent napisał(a):ja pokochałem bez wzajemności i jakoś z tym żyję ja i moja rodzinka :)


A to pardonsik. Myślałem, że chodzi o to, żeby to jednak miało coś z muzyką wspólnego ;-)


jeśli nie masz w planach być sławnym muzykiem, to grunt żeby ci to sprawiało jak największą frajdę. Godziny wkur***nia się, popuchnięte palce, ale jak coś ci zacznie wreszcie wychodzić - bezcenne
Eeee kaseta, kaseta, kaseta,kaseta ha ha TDK!
Avatar użytkownika
 
Posty: 127
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:10

Re: Gitara dla laika

Postprzez sem » 26 lip 2013, o 13:00

Ćwicz i graj, pierdoleniem o słuchu i poczuciu rytmu się nie przejmuj. Duuuużooo rzeczy przychodzi z czasem, a granie na instrumencie to zajebista przyjemność i nie pozwól jej sobie odebrać jakimś marudzącym frajerom. Generalnie grania na instrumencie nie zastąpisz żadną inną czynnością, jest to użycie ludzkiej percepcji w sposób absolutnie niepowtarzalny i nieosiągalny inną drogą. I każdemu polecam taką wycieczkę krajoznawczą do krainy własnych zmysłów, niezależnie od stopnia rzemieślniczych umiejętności muzycznych.
 
Posty: 292
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:58

Re: Gitara dla laika

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 26 lip 2013, o 13:10

Fak of :P
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: Gitara dla laika

Postprzez sem » 26 lip 2013, o 13:12

CZŁOWIEK - ŁOŚ napisał(a):Fak of :P


Hehehehehe, to samo pomyślałem jak przeczytałem Twoje poprzednie posty w tym temacie ;)
 
Posty: 292
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:58

Re: Gitara dla laika

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 26 lip 2013, o 13:14

Awantóra w wątku o gitaże!
Braty ridnyje, spasajte! ;-P
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: Gitara dla laika

Postprzez radush » 26 lip 2013, o 15:17

Moim zdaniem @Łoś sporo racji ma, co widzę po sobie. Gitara leży w kącie, a to po prostu dla tego że nie czuję się na siłach aby na niej grać, pomimo licznych prób nauki. Tak samo mam z perkusją - wiem że nie byłbym w stanie na niej grać przez kiepskie wyczucie rytmu. Aczkolwiek słuch muzyczny mam niezgorszy i w słuchaniu odnajduję się świetnie ;).
Avatar użytkownika
 
Posty: 494
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:54

Re: Gitara dla laika

Postprzez Jaaasiek » 26 lip 2013, o 15:45

Zależy gdzie grać, jak do ogniska przy piwie to bardzo dużo jest wybaczalne. Gitarę do nauki polecam klasyczną z nylonowymi strunami, mniej zmęczysz palce przy początkach, nie zrazisz się tym, że palce sine do bólu, a i akordy barowe łatwiej będzie złapać i się nauczyć. Potem już jednak zdecydowanie polecam akustyka z metalowymi strunami. Jednak co brzmienie prawdziwej struny daje to porównania nie ma.

Oczywiście jest to przykład z autopsji, kogoś innego zapytasz to może inaczej poradzić. Dodam, że miałem niesamowite problemy bo jestem leworęczny i po dwóch latach grania na normalnej gitarze przesiadłem się na "odwróconą" ponieważ jednak niektórych akordów nie szło złapać za chiny.

Najważniejsze, żeby się nie zrazić i być upartym. Słuch muzyczny w jakimś tam stopniu zawsze można sobie wyrobić. Aha, no i tez trzeba mieć oczekiwania odpowiednie do stopnia zaawansowania. Nikt nie powinien oczekiwać, że po roku nauki będzie Satrianim.
Obrazek
Avatar użytkownika
 
Posty: 1702
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:36

Re: Gitara dla laika

Postprzez sem » 27 lip 2013, o 13:04

A do ćwiczenia słuchu polecam programik Ear Master Pro :)
 
Posty: 292
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:58

Re: Gitara dla laika

Postprzez Karma » 31 lip 2013, o 17:27

A ja bym polecił klasyka, najlepiej możliwie najgorszego (no wystarczy by strój łapał) i łoić ile wlezie. Lepiej niż na akustyku (już o wieśle niewspominając), bo łatwiej paluchy wyszkolić i podstawowe akordy łapać. Jak się wyszkoli podstawy na takim to później nie ma problemu z przeżuceniem się na cokolwiek innego.

U mnie to się sprawdziło, co prawda po 7 latach dalej sprawia mi trudności złapanie F'ka na starym klasolu, ale jak po roku wojny z tym klasykiem przerzuciłem się na pierwszego elektryka, to nie było akordów których by się płynnie nie złapało/zmieniło.

Jedyne co mi negatywnego zostało po nauce na zjebanym klasyku, to to, że i teraz dociskam te struny jakby to był cały czas ten krzywy gryf z akcją centymetrową, ale tam... chociaż dźwięk czysty;p
 
Posty: 40
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:39

Re: Gitara dla laika

Postprzez kolodent » 2 sie 2013, o 19:10

pavulon napisał(a):
CZŁOWIEK - ŁOŚ napisał(a):
kolodent napisał(a):ja pokochałem bez wzajemności i jakoś z tym żyję ja i moja rodzinka :)


A to pardonsik. Myślałem, że chodzi o to, żeby to jednak miało coś z muzyką wspólnego ;-)


jeśli nie masz w planach być sławnym muzykiem, to grunt żeby ci to sprawiało jak największą frajdę. Godziny wkur***nia się, popuchnięte palce, ale jak coś ci zacznie wreszcie wychodzić - bezcenne


zauważyłem, że dobrze mi robi do tego zimny browarek - nabieram niezbędny luz i frajda gwarantowana :twisted:
o ile na początek gramy dla siebie to sie nie przejmować blablaniem perfekcjonisty-Łosia tylko napierdalać ... :mrgreen:
im lepiej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta
Avatar użytkownika
 
Posty: 395
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:18
Lokalizacja: hujcietoobchodzi


Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości