Nowy Kult

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Nowy Kult

Postprzez onyx » 3 lis 2016, o 21:30

Dzięki za nastrój bo pięknie się to czyta :arrow:
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2514
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Nowy Kult

Postprzez onyx » 4 lis 2016, o 23:01

dwaeuro napisał(a):Jak Szacowne Grono głosuje? Co? :p

Dzisiaj kult spadł na drugie w LP3.

Trzecie,ale wcale nie źle,że Biegnij dalej sam na samym szczycie LP3 w tym tygodniu :)
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2514
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Nowy Kult

Postprzez Thorgal » 5 lis 2016, o 14:35

mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy Kult

Postprzez nevermind » 9 lis 2016, o 12:38

Witam.
Czy wiadomo coś na temat singla?Czytałem wypowiedz Sławka Pietrzaka przed wydaniem "Wstydu",że coś planują wydac tuż po wydaniu płyty.Więc jestem ciekaw,czy wzorem lat ubiegłych bedzie coś limitowanego zawierajacego różne wersje poszczególnych muzyków.
 
Posty: 63
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 15:17

Re: Nowy Kult

Postprzez donkey » 9 lis 2016, o 13:32

nevermind napisał(a):Witam.
Czy wiadomo coś na temat singla?Czytałem wypowiedz Sławka Pietrzaka przed wydaniem "Wstydu",że coś planują wydac tuż po wydaniu płyty.Więc jestem ciekaw,czy wzorem lat ubiegłych bedzie coś limitowanego zawierajacego różne wersje poszczególnych muzyków.


Ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje na stronie wydafcy. Jak coś ma być to raczej na ich fejsowskiej stronie się pojawi informacja.

Natomiast jeśli chodzi o singiel, to raczej powinni już wydać drugi. Nie wiem na co Pietrzak czeka.
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Nowy Kult

Postprzez Neghe » 9 lis 2016, o 14:06

 
Posty: 208
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:00

Re: Nowy Kult

Postprzez maka » 10 lis 2016, o 21:31

Jest i suplement. Aczkolwiek premiera dopiero 2 grudnia, ale zamawiać już można
SP napisał(a):KULT - „Suplement – Wstyd”.
Suplement stanowi kontynuację i jednocześnie uzupełnienie płyty „Wstyd”.
Nowy album rozwija poruszane we wcześniejszym wydawnictwie wątki polityczne i społeczne, a muzyka utrzymana jest w charakterystycznym dla KULTU stylu – wyrazista rytmika oraz rozbudowane sekcje dęte.
Na płycie pojawi się osiem utworów, a oprócz autorskich kompozycji będą też dwa covery.
Jarek Ważny, puzonista zespołu, tak mówi o „Suplemencie”: „...niektóre rzeczy z suplementu podobały mi się bardziej niż te, które znalazły się na „Wstydzie”. Dzięki głosowaniu, dzięki temu quasi-demokratycznemu sposobowi mamy dwie płyty równe, ciężko powiedzieć, która jest lepsza i obie wydają mi się sensowne.”.
Premiera 2 grudnia 2016.

1. Modlitwa o wschodzie słońca
2. Leave the kids alone
3. Na dworze twego rodzaju
4. Jeśli nie masz nic do powiedzenia
5. Ten kto patrzy w chmury
6. Polityk muzykiem
7. Z podniesionym czołem
8. Tylko tego mi daj

LP
CD


8 piosenek, bardzo fajnie. Okładka to pewnie ten pierwowzór płyty podstawowej. Nawet spoko, chociaż chyba okładka płyty podstawowej bardziej mi się podoba.
EDIT: nie no, w sumie nie wiem która lepsza :D w każdym razie przyjemna ta okładka suplementu i fajnie że się tak łączą ze sobą te okładki.
Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy Kult

Postprzez onyx » 10 lis 2016, o 22:06

Dobrze,że jest do zamawiania 8-) i coraz większy dylemat na co ma pójść listopadowa "gaża" :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2514
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Nowy Kult

Postprzez donkey » 10 lis 2016, o 22:11

maka napisał(a):Jest i suplement. Aczkolwiek premiera dopiero 2 grudnia, ale zamawiać już można
SP napisał(a):KULT - „Suplement – Wstyd”.
Suplement stanowi kontynuację i jednocześnie uzupełnienie płyty „Wstyd”.
Nowy album rozwija poruszane we wcześniejszym wydawnictwie wątki polityczne i społeczne, a muzyka utrzymana jest w charakterystycznym dla KULTU stylu – wyrazista rytmika oraz rozbudowane sekcje dęte.
Na płycie pojawi się osiem utworów, a oprócz autorskich kompozycji będą też dwa covery.
Jarek Ważny, puzonista zespołu, tak mówi o „Suplemencie”: „...niektóre rzeczy z suplementu podobały mi się bardziej niż te, które znalazły się na „Wstydzie”. Dzięki głosowaniu, dzięki temu quasi-demokratycznemu sposobowi mamy dwie płyty równe, ciężko powiedzieć, która jest lepsza i obie wydają mi się sensowne.”.
Premiera 2 grudnia 2016.

1. Modlitwa o wschodzie słońca
2. Leave the kids alone
3. Na dworze twego rodzaju
4. Jeśli nie masz nic do powiedzenia
5. Ten kto patrzy w chmury
6. Polityk muzykiem
7. Z podniesionym czołem
8. Tylko tego mi daj

LP
CD


8 piosenek, bardzo fajnie. Okładka to pewnie ten pierwowzór płyty podstawowej. Nawet spoko, chociaż chyba okładka płyty podstawowej bardziej mi się podoba.
EDIT: nie no, w sumie nie wiem która lepsza :D w każdym razie przyjemna ta okładka suplementu i fajnie że się tak łączą ze sobą te okładki.


6 to o prezesie Pitbulskim? Może też być o Prezesie wszystkich prezesów - w końcu hymn kiedyś ładnie śpiewał.
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Nowy Kult

Postprzez nazywoalenazywo » 11 lis 2016, o 14:25

[quote="donkey] 6 to o prezesie Pitbulskim? Może też być o Prezesie wszystkich prezesów - w końcu hymn kiedyś ładnie śpiewał.[/quote]

Ja bym bardziej obstawiał utwór o LiRoy'u czy Pawle Kukizie albo o obu naraz. Gdyby było to coś mocniejszego, to może byśmy się nawet doczekali jakichś muzycznych odpowiedzi -;) może dlatego ten kawałek trafił na suplement, by nie robić zbytnio medialnej wrzawy -;)
 
Posty: 46
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:20

Re: Nowy Kult

Postprzez Jedras » 11 lis 2016, o 22:41

Jak już pisałem na "zasadniczą" płytę nie czekałem. Im więcej jej słucham, tym bardziej mi się podoba stąd suplement już mam zamówiony;) Obym się nie zawiódł:P
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Nowy Kult

Postprzez Thorgal » 12 lis 2016, o 01:51

Istnienie tego suplementu to zagranie nie fair.
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy Kult

Postprzez donkey » 12 lis 2016, o 10:18

Thorgal napisał(a):Istnienie tego suplementu to zagranie nie fair.


Ty chyba nie masz żadnych problemów? Masz 40 lat, jesteś pastorem, a piszesz takie pierdoły.
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Nowy Kult

Postprzez Thorgal » 12 lis 2016, o 11:23

Poważnie piszę. Wybacz jeśli Cię uraziłem.

Oczywiście w wolnym rynku zespół może wydać 3 płyty po 8 utworów na każdej plus 5 suplementów. Spoko.

Biorąc jednak pod uwagę to dla kogo jest suplement, wg mnie jest to drenowanie kieszeni fanów. Nie widzę żadnej przyczyny, dla której te 8 numerów nie mogło wejść na płytę. Bo ani płyta nie jest spójna, ani rewelacyjna aby trzeba było odcinać numery, które zniszczą jej piękno; ani te numery z Suplementu jak mówi Jarek Ważny nie są wcale gorsze.

Powodem jest to, że niby byłby przesyt 20 piosenek. A mając płytę ORAZ suplement nie jest to przesyt? A mając samą płytę - nie jest to niedosyt kiedy wiesz, że twój ulubiony zespół za chwilę wydaje dodatkowe numery?

Dla kogo jest więc sumplement? Odpowiedź jest prosta: dla fanów. A więc fan wyda 65-80 zł na dwa wydawnictwa bo z komercyjnego punktu widzenia wydanie dwóch albumów oddzielonych 2 miesiącami czasu jest świetnym posunięciem. Suplement to tylko inna nazwa dla drugiej płyty z tej samej sesji nagraniowej oddzielonej 50 dniami :)

Sorry jeśli dotknąłem tym serca największych ortodoksów. No ale Jarek Ważny zachęcał by się nie zgadzać, dyskutować, polemizować :)
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy Kult

Postprzez sevs » 12 lis 2016, o 11:53

donkey napisał(a):jesteś pastorem

Thorgal napisał(a):drenowanie kieszeni fanów

Thorgal napisał(a):nie fair

?
Avatar użytkownika
 
Posty: 180
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:27

Re: Nowy Kult

Postprzez donkey » 12 lis 2016, o 11:58

Przecież nie trzeba tego suplementu kupować. Ja np. nie kupiłem suplementu do płyty Hurra i całe szczęście, bo tam tylko podobała mi się piosenka "I ja ją", i to nawet bardzo. Reszta dla mnie słabiutka.
Cały materiał by się nie zmieścił na dwóch płytach.

P.S. Nie obrażasz mnie przecież. Dla mnie takie pierdoły jak suplement Kultu nie mają wielkiego znaczenia, więc po prostu nie rozumiem jak można w sprawie tak błahych rzeczy używać określenia "nie fair".
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Nowy Kult

Postprzez q_michal » 12 lis 2016, o 14:26

Hej,
A o to jak ja oceniam "Wstyd".
http://www.infomusic.pl/muzyka/artykul/ ... d-recenzja
Ciekaw jestem Waszego zdania.
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 lis 2014, o 17:40

Re: Nowy Kult

Postprzez Łukasz_eM » 12 lis 2016, o 18:41

maka napisał(a):Jest i suplement. Aczkolwiek premiera dopiero 2 grudnia, ale zamawiać już można



Ktoś posiada jakieś informacje jaki jest nakład LP, też dwa tysiące ?
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: Nowy Kult

Postprzez djadijos » 13 lis 2016, o 02:07

Na początku grudnia będzie limitowany singiel Madryt 1000 sztuk.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Nowy Kult

Postprzez maka » 14 lis 2016, o 13:14

djadijos napisał(a):Na początku grudnia będzie limitowany singiel Madryt 1000 sztuk.

No i fajnie, sprezentuję sobie razem z suplementem na urodziny.

Tak a propos to pewnie niedługo puszczą drugi singiel do radia. Który numer obstawiacie? Tak brzmieniowo to fajnie wyszedłby pęknięty dom cz.2, ale skleszczone ywruk raczej nie przejdą. Myślę że to będzie To nie jest kraj, albo tytułowy Wstyd. Osobiście wolałbym Wstyd, bo prawdopodobnie wyszedłby singiel z innymi wersjami tej piosenki. Ta płytowa jest dobra, ale może trafi się takie złoto jak Prosto w wersji Morawca.

Co do samej płyty jeszcze to dopiero niedawno doszło do mnie jaka dobra jest Apokalipsa. I w sumie teraz jest numerem który najczęściej powtarzam przy odsłuchiwaniu płyty, nawet po kilka razy.
Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy Kult

Postprzez donkey » 14 lis 2016, o 13:33

maka napisał(a):
djadijos napisał(a):Na początku grudnia będzie limitowany singiel Madryt 1000 sztuk.

No i fajnie, sprezentuję sobie razem z suplementem na urodziny.

Tak a propos to pewnie niedługo puszczą drugi singiel do radia. Który numer obstawiacie? Tak brzmieniowo to fajnie wyszedłby pęknięty dom cz.2, ale skleszczone ywruk raczej nie przejdą. Myślę że to będzie To nie jest kraj, albo tytułowy Wstyd. Osobiście wolałbym Wstyd, bo prawdopodobnie wyszedłby singiel z innymi wersjami tej piosenki. Ta płytowa jest dobra, ale może trafi się takie złoto jak Prosto w wersji Morawca.

Co do samej płyty jeszcze to dopiero niedawno doszło do mnie jaka dobra jest Apokalipsa. I w sumie teraz jest numerem który najczęściej powtarzam przy odsłuchiwaniu płyty, nawet po kilka razy.


Na singiel: Dwururka lub Apokalipsa. Tylko mam wrażenie, że kolejny singiel będzie promował suplement.
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Nowy Kult

Postprzez Łukasz_eM » 14 lis 2016, o 13:55

maka napisał(a):
djadijos napisał(a):Na początku grudnia będzie limitowany singiel Madryt 1000 sztuk.

No i fajnie, sprezentuję sobie razem z suplementem na urodziny.

Tak a propos to pewnie niedługo puszczą drugi singiel do radia. Który numer obstawiacie? Tak brzmieniowo to fajnie wyszedłby pęknięty dom cz.2, ale skleszczone ywruk raczej nie przejdą. Myślę że to będzie To nie jest kraj, albo tytułowy Wstyd. Osobiście wolałbym Wstyd, bo prawdopodobnie wyszedłby singiel z innymi wersjami tej piosenki. Ta płytowa jest dobra, ale może trafi się takie złoto jak Prosto w wersji Morawca.

Co do samej płyty jeszcze to dopiero niedawno doszło do mnie jaka dobra jest Apokalipsa. I w sumie teraz jest numerem który najczęściej powtarzam przy odsłuchiwaniu płyty, nawet po kilka razy.


Dla mnie Pęknięty dom cz. 2 jest jedynym utworem, który za każdym razem przełączam, wulgaryzmy i sama muzyka z tą "solówką", to nie do przejścia dla mnie, no ale kawałek demokratycznie wybrany na album główny ;) : D
Apokalipsa, kolejny raz zapytam, jak można było tak piękny kawałek wokalnie zepsuć ? Na singla już się nie nadaje niestety :/
Dwururka zdecydowanie, ewentualnie Wstyd :)
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: Nowy Kult

Postprzez nevermind » 14 lis 2016, o 14:06

Odejdę.Genialny utwór.Tylko to "spierdalam" nie wiem jak "wyawrukować".
 
Posty: 63
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 15:17

Re: Nowy Kult

Postprzez blader » 15 lis 2016, o 12:00

Pytanie z innej beczki.
Czy wasze egzemplarze CD posiadają hologram? Zakupiłem swój egzemplarz w księgarni świat książki i hologramu nigdzie nie ma. Sprzedają piraty czy ta płyta tak ma? Chyba, że hologram był na folii i nie zwrociłem uwagi.
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 lis 2016, o 11:01

Re: Nowy Kult

Postprzez BuDzIuM » 15 lis 2016, o 12:25

blader napisał(a):Pytanie z innej beczki.
Czy wasze egzemplarze CD posiadają hologram? Zakupiłem swój egzemplarz w księgarni świat książki i hologramu nigdzie nie ma. Sprzedają piraty czy ta płyta tak ma? Chyba, że hologram był na folii i nie zwrociłem uwagi.


Ja u siebie nie mam, czy był na folii nie pamiętam
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 paź 2016, o 12:19

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości