Wstyd - Suplement

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Wstyd - Suplement

Postprzez Neghe » 1 gru 2016, o 23:22

Akurat włączyłem na Tylko tego mi daj. Bardzo słabe :D
 
Posty: 208
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:00

Re: Wstyd - Suplement

Postprzez Thorgal » 2 gru 2016, o 01:26

Suplement dla osób które kupily płytę powinien kosztować max 10 zl.
Póki co poczekam na lutowe wydawnictwo 7 numerów które nie weszly na suplement (za 27 zl).
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wstyd - Suplement

Postprzez maka » 2 gru 2016, o 11:31

Jako ciekawostkę podam, że Wstyd i Wstyd-Suplement trwają łącznie 1:19:01, czyli zmieściłyby się na jednej płycie :D
Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wstyd - Suplement

Postprzez donkey » 2 gru 2016, o 11:58

maka napisał(a):Jako ciekawostkę podam, że Wstyd i Wstyd-Suplement trwają łącznie 1:19:01, czyli zmieściłyby się na jednej płycie :D


Ba, zmieściła by się całość na dwóch winylach, ale to chyba oczywiste :D.
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Wstyd - Suplement

Postprzez wr » 2 gru 2016, o 12:12

Tak na gorąco:
Covery są ok. Polityk muzykiem i "piosenka shrekowa" także. Reszta mnie nie przekonuje.
Echo wyje "łuuu" i straszy...
Wilkami, wojnami, kryzysami, kredytami, szaleńcami za sterami, ruskami, żydami, gejami, brudasami, rękawami z asami, forami ze specami, nocami z babami z wąsami

ratunku
Avatar użytkownika
 
Posty: 177
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:26

Re: Wstyd - Suplement

Postprzez wb83 » 2 gru 2016, o 14:53

Suplement muzycznie zdecydownie mocniejszy i szybszy od wersji podstadowej. Jak dla mnie suplement dużo, dużo słabszy. Osobiście bym żadnej piosenki nie dodał do pyłty pierwotnej. Porażką byłoby robienie jednego albumu ze wszystkich piosenek i dobrze że tak się nie stało, inną kwestią jest sens wydawania suplementu. Najsłabsze ogniwo to zdecydowanie leave the kids alone nie ogarniam po co tą słabizne nagrali ,na Boga amerykańskiego nie mają chłopaki nastu lat żeby punkrocka sobie grać hehe. W ogóle ja covery dałbym na końcu wydawnicta, no ale kto co lubi :-) Najlepszy jak narazie dla mnie kawałek "Na dworze twego rodzaju".
Avatar użytkownika
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Wstyd - Suplement

Postprzez maka » 2 gru 2016, o 16:35

Już się trochę osłuchałem to się wypowiem. Trochę opadł mi ten entuzjazm, który miałem po pierwszym odsłuchaniu. Covery są dobre, jeden i drugi przyjemnie się słucha. Modlitwa jest dalej grana, ale Leave the kids też śmiało mogłoby się jeszcze pojawiać czasem na koncertach. Ciężko mi jakoś opisać te piosenki oddzielnie. Ogólnie autor raczej Nobla nie weźmie, ale ostatecznie nawet słucha się nieźle. Jednak słychać że to odrzuty, właściwie zgadzam się w pełni z oceną zespołu, że to są gorsze kawałki, jedynie może Na dworze twego rodzaju widziałbym na płycie podstawowej, reszta albo brzmi średnio, albo tekst kuleje, albo oba naraz. I faktycznie Wstyd by stracił jakby dorzucić tam wszystkie te piosenki. Czy często będę wracał do tej płyty? Ciężko powiedzieć, ale na pewno o wiele rzadziej niż do Wstydu.
Niemniej, fajnie że wyszedł, bo to zawsze więcej piosenek, a przymusu do słuchania czy kupowania nie ma. Co nie zmienia faktu, że jak zobaczyłem że wszystko zmieściłoby się na jednej płycie, bo suplement trwa około 27 minut, to trochę poczułem się oszukany, szczególnie, że suplement kosztował prawie tyle samo co płyta. Pamięta ktoś ile kosztował suplement do hurra! na początku? Do tego jeszcze wyjdzie singiel Madrytu, a i może do Wstydu. Może lepiej byłoby wsadzić te piosenki na ten singiel, ale wiadomo, szekle szekle szekle.
Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wstyd - Suplement

Postprzez djadijos » 2 gru 2016, o 18:54

A mi się podoba to mocniejsze brzmienie :D

Na razie bez tragedii jest nawet ok :D
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Wstyd - Suplement

Postprzez arielg » 2 gru 2016, o 20:52

W Empiku w krakowskim geancie na Bora nie mają jeszcze.
Avatar użytkownika
 
Posty: 157
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 03:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Wstyd - Suplement

Postprzez dwaeuro » 2 gru 2016, o 22:39

Za to w Plazie jest.
 
Posty: 81
Dołączył(a): 14 wrz 2012, o 20:59

Re: Wstyd - Suplement

Postprzez Neghe » 3 gru 2016, o 00:21

Żenujące słuchowisko. Momentami teksty są tak zle, ze wydawać by sie mogło, ze wyszly spod reki niezdolnego gimnazjalisty.
Słuchałem w aucie i moja narzeczona za głowę sie złapała. A long play lubi. Za drogie jak na taki materiał. Nawet "Modlitwa..." brzmi niefajnie, przeryczana. Przeslucham na spokojnie i może zmienię zdanie. O Kukizie piosenka ok.
 
Posty: 208
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:00

Re: Wstyd - Suplement

Postprzez dwaeuro » 3 gru 2016, o 18:41

Tak jak Suplement "Karinga" mi się nawet podobał (zwłaszcza takie numery jak Party jednodobowe, I ja ją, Mój Bóg pali się) to tutaj jest wyjątkowo słabo. Piosenki takie trochę z dupy. O Kukizie słabiutka, covery zdecydowanie gorsze niż na żywo (szczerze wolę nagrania komórką na yt), o innych to chyba lepiej się nie wypowiadać. Jedynie się broni "Na dworze twego rodzaju","Z podniesionym czołem" pewnie to zasługa muzyki Zdunka, który dla mnie powinien być głównym kompozytorem zespołu, ale nie wiem czy chciałbym te piosenki na Wstydzie.
 
Posty: 81
Dołączył(a): 14 wrz 2012, o 20:59

Re: Wstyd - Suplement

Postprzez arielg » 3 gru 2016, o 20:27

Neghe napisał(a):Żenujące słuchowisko. Momentami teksty są tak zle, ze wydawać by sie mogło, ze wyszly spod reki niezdolnego gimnazjalisty.
Słuchałem w aucie i moja narzeczona za głowę sie złapała. A long play lubi. Za drogie jak na taki materiał. Nawet "Modlitwa..." brzmi niefajnie, przeryczana. Przeslucham na spokojnie i może zmienię zdanie. O Kukizie piosenka ok.

sa wstawki typu beret włóż? Czy jakieś inne? bo jeszcze nie słuchałem, więc jak można jakieś cytaty.
Avatar użytkownika
 
Posty: 157
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 03:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Wstyd - Suplement

Postprzez Neghe » 3 gru 2016, o 20:37

Tak, zacytuję jutro. Na razie nie mam dostępu do słuchowiska jakiegokolwiek.
 
Posty: 208
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:00

Re: Wstyd - Suplement

Postprzez maka » 3 gru 2016, o 21:07

Jeśli chodzi o cytaty to ten mnie zabolał jak słuchałem:
Czarne słońca i tak bez końca
Ale nie da się żyć bez dostępu słońca

On jest z "Ten kto patrzy w chmury". I ta piosenka brzmi fajnie, byłaby w sumie dobra, gdyby nie ten tekst, szczególnie w zwrotkach, bo refren jest spoko.
Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wstyd - Suplement

Postprzez donkey » 3 gru 2016, o 23:54

maka napisał(a):Jeśli chodzi o cytaty to ten mnie zabolał jak słuchałem:
Czarne słońca i tak bez końca
Ale nie da się żyć bez dostępu słońca

On jest z "Ten kto patrzy w chmury". I ta piosenka brzmi fajnie, byłaby w sumie dobra, gdyby nie ten tekst, szczególnie w zwrotkach, bo refren jest spoko.


Też mnie ruszyło, ale w sumie jakby się zastanowić to chodzi znowu o to, że za mało w Polsce jest słonecznych dni. Mimo wszystko słabo to brzmi literacko.
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Wstyd - Suplement

Postprzez Jedras » 4 gru 2016, o 11:51

Kupiłem, posłuchałem i stwierdzam, że bieda. Dobrze, że Kult nie popełnił takiego błędu jak Metallica i nie wydał wszystkiego za jednym razem. Wtedy Wstyd byłby kiepską płytą a tak jest całkiem dobry:)
Suplement jest kiepski, jedynie utwór co jest zaraz po coverach obleci, reszta jakaś taka bez ładu i składu.
Za te dwadzieścia parę złotych lepiej sobie kupić flaszkę. Oczekiwania miałem spore, bo czytałem tu i tam, że ponoć jest super i punkowo:p Ale chyba się nie znam;)
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Wstyd - Suplement

Postprzez Neghe » 4 gru 2016, o 20:59

"Słońce to słońce a chmury to chmury, wypad stąd ty debilu ponury"
 
Posty: 208
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:00

Re: Wstyd - Suplement

Postprzez Barti » 4 gru 2016, o 22:39

Eee tam, nakręcacie się chyba za bardzo. Nie ma co marudzić, że nie wiadomo jak beznadziejny ten Suplement. Jest po prostu na podobnym poziomie jak płyta podstawowa i kilka ostatnich dokonań Kulcich, czyli bardzo mocno średniawy. Zdążyliśmy już chyba do tego przywyknąć. Zgoda, że przywołany przykład słoneczny z tekstów to słabizna, ale nie uważam, żeby było to dużo gorsze od:

Jak bądź
Tylko tutaj ze mną siądź

To nie jest kraj dla starszych ludzi
Niech cię niewola nie trudzi

Miłość wieczna jest skuteczna
Wiara wieczna jest przedwieczna (?)

"Na dworze Twego rodzaju" śmiało mogłoby zastąpić na płycie głównej "Odejdę", do tego "Jeśli nie masz nic do powiedzenia" zamiast "To nie jest kraj dla starszych ludzi". Albo po prostu mogłyby być dodane, do tego jeszcze "Z podniesionym czołem" i płyta nie byłaby słabsza niż jest w obecnym wydaniu.

Jeśli chodzi o perełki tekstowe, to jeszcze:

Czasem nie ma nic lepszego
Gdy z nosa wyciągnę coś naprawdę ciekawego.

Pozdr.
 
Posty: 40
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 11:53

Re: Wstyd - Suplement

Postprzez nazywoalenazywo » 4 gru 2016, o 23:12

Potwierdzam poprzednie opinie. W moim odczuciu te kawałki albo nie pasują pod konwencję i klimat "Wstydu"-u jak covery, zwłaszcza ten o dzieciach, a te autorskie wbrew zapowiedziom mało wiążą się z tematem przewodnim "Wstyd-u"...

Dwór ma dobrą nutę z dęciakami, ale tekst mało zrozumiały (czy chodzi o dwór, władzę państwo, której nie puścimy już o dalszy krok niż teraz do "naszego domu", ale kogo mamy nie szukać i gdzie?). Muzycznie pasowałby do "Wstydu", tekstowo jednak wydaje się za mało klarowny...

Jeśli nie masz nic do powiedzenia - zlepek dość przypadkowy, może i są kawałki czyichś historii, ale faktycznie wygląda jakby tekst powstał w okresie gorszym dla twórcy, kiedy miał mało do powiedzenia -;) Nie pasuje nastrojowo do "Wstydu" ani jakościowo...

Chmury - nie lubimy pesymistów, co czekają na deszcz, wolimy słońce i jest nam ono potrzebne w naszym życiu, nie możemy widzieć tylko chmur. Kawałek jednak dość mało wyrazisty lirycznie i muzycznie. Mało pasuje do "Wstydu" i wydaje nieco zbyt banalny...

Polityk muzykiem - niektóre wersy jakby Kukiz śpiewał o sobie, że tylko on polski, że przejmie teraz władzę na melodię własną, że obok Pis-u i narodowców... Cześć jakby Kazik wytyka mu, że "kiedy kolego dostałem ordery od Komorowskiego". Coś w tym kawałku jest, choć nieco stępiony zbyt wesołą nutą i dość banalnym refrenem, że chyba Kazik może kiedyś zostanie świętym, bo był już i prezydentem (btw była kiedyś akcja "Kazik na prezydenta"). Może to jakaś aluzja do pewnej konfrontacji z Kukizem. Spodziewałem się jednak więcej.
Może mogło to trafić na "Wstyd", ale trochę za mało klarowny tekst i melodia, choć kilka wersów co jakiś czas jest mocno sensowna...


Podniesione czoło - muzyka dość dobra, kojarzy się z jakimś starszym Kultem czy Buldogiem, czy chodzi o politykę "wstawania z kolan" nazwaną podniesionym czołem, czy o coś bardziej ogólnego nie tylko w polityce, ale życiu... nie wiadomo, tekst nie ma też puenty, wspomniana jest tylko jakaś niepewność, ale że gdzieś idziemy... Trochę za mało jak na piosenkę na "Wstyd"

Tylko tego mi daj - kawałek zupełnie mało zrozumiały, muzycznie też nie powala, kojarzy mi się z jakąś melancholią starzejącego się człowieka z pewną dozą goryczy, który by coś jeszcze od życia chciał, ale nie jest pewny czy jeszcze będzie mu dane to dostać... Generalnie nie wiem o co dokładnie chodzi. Tematycznie i jakościowo nie pasuje do "Wstyd-u"

Podsumowując widzę, że Kazik miał takie same odczucia dokonując selekcji na "Wstyd". Ktoś kiedyś pisał, że jakiś kawałek ze "Wstyd"-u to może jest jakby z Suplementu... Nie, wszystkie kawałki na "Wstydzie" są znacząco lepsze muzycznie i tekstowo niż na Suplemencie. Nie wiem, co Jarosław Ważny miał na myśli, że na "Suplemencie" poszły może rzeczy i lepsze niż na "Wstyd". Ja tu tego nie widzę, chyba że ewentualnie "Polityk muzykiem" za pewne elementy tekstu czy "Na dworze..." za muzyczną nutę... Covery to inna bajka, brzmią nieźle, choć nie oszałamiają, nie pasują też tematycznie i muzycznie do płyty głównej.
Cenię Kazika za szczerość i dobrą selekcję piosenek, oczywiście jestem bardzo wdzięczny i za suplement, zawsze fajnie posłuchać dodatkowe piosenki... (podobnie jak na singlach) Wydaje mi się, że na Salon Recreativo mogła być podobna sytuacja, bo drugie CD to generalnie utwory słabsze, covery lub dodatkowe wersje i mogły być takim "Suplementem", ale wtedy podstawowe wersje zrobione przez Banana mogły się nie wszystkim, w tym i Kazikowi podobać, stąd może dwa krążki... Cover był też na "Poligono" na zerowej ścieżce dla wybranych, ale szału chyba nie zrobił. W Kulcie covery nie są chyba najlepszym pomysłem, bardziej cenię sobie nowe, świeże kawałki.

Co do porównania z Karingą czy innymi maxi-singlami kawałki nie wydają się porzuconymi perełkami w wyniku, że ktoś kogoś gdzieś przegłosował. Wpis J.Ważnego rodził większe nadzieje, a zapowiedź na stronie ze sprzedaży Suplementu że to kontynuacja rozważań Kazika o sytuacji w Polsce wydaje się nieco na wyrost, chyba że weźmiemy piosenkę o polityku będącym muzykiem, dorobimy pewne teorie do dworu i podniesionego czoła.
 
Posty: 46
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:20

Re: Wstyd - Suplement

Postprzez nazywoalenazywo » 4 gru 2016, o 23:19

Barti napisał(a):Eee tam, nakręcacie się chyba za bardzo. Nie ma co marudzić, że nie wiadomo jak beznadziejny ten Suplement. Jest po prostu na podobnym poziomie jak płyta podstawowa i kilka ostatnich dokonań Kulcich, czyli bardzo mocno średniawy. Zdążyliśmy już chyba do tego przywyknąć. Zgoda, że przywołany przykład słoneczny z tekstów to słabizna, ale nie uważam, żeby było to dużo gorsze od:

Jak bądź
Tylko tutaj ze mną siądź

To nie jest kraj dla starszych ludzi
Niech cię niewola nie trudzi

Miłość wieczna jest skuteczna
Wiara wieczna jest przedwieczna (?)

trochę racji w tym jest, ale nie do końca. Liczy się całość utworu.

Barti napisał(a):"Na dworze Twego rodzaju" śmiało mogłoby zastąpić na płycie głównej "Odejdę", do tego "Jeśli nie masz nic do powiedzenia" zamiast "To nie jest kraj dla starszych ludzi". Albo po prostu mogłyby być dodane, do tego jeszcze "Z podniesionym czołem" i płyta nie byłaby słabsza niż jest w obecnym wydaniu.

Oj, nie zgadzam się. "Odejdę" to dla mnie super mocny wyrazisty kawałek z super muzyką, a Dwór mimo dobrego zagrania na trąbie czy czymś innym, to jednak utwór mało wyrazisty tekstowo, muzycznie zresztą pomimo wszystko też.
Kraj nie dla starszych - ma dużo lepszy pomimo wszystko tekst i o niebo bardziej chwytliwą melodię, a "nic do powiedzenia" tekst jak rodem nic do powiedzenia i mniej wyrazistą muzykę. Czoło mogłoby być dodane, chociaż trochę za skromny tekst, choć muzycznie dość dobrze. Jednak bez kraju i odejdę "Wstyd" by moim zdaniem dużo jednak stracił.
 
Posty: 46
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:20

Re: Wstyd - Suplement

Postprzez onyx » 5 gru 2016, o 12:38

Miłość wieczna jest skuteczna i z całą stanowczością opowiadam się za miłością jedną i wielką :idea:
Wstyd był by inny bez kraju :arrow:
Z Salonu 2go cd tytułowa piosenka jest bardzo dobra,ale nie tylko 8-)
Kult po latach ma inny rodzaj potencjału twórczego,ale Kazik dalej ma pełną autentyczność,angażuje się całościowo :idea:
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Wstyd - Suplement

Postprzez amonos » 6 gru 2016, o 11:56

''Polityk muzykiem'' jak i ''Leave the kids alone'' spokojnie mogło znaleźć się na Wstydzie, 14 kawałków to i tak nie dużo. Modlitwa nagrana z Proformą więc nie wiem po co tu no a reszta piosenek jak i suplement w ogóle nie potrzebne :D :) 8-) :evil:
 
Posty: 82
Dołączył(a): 28 sie 2015, o 10:23

Re: Wstyd - Suplement

Postprzez nevermind » 6 gru 2016, o 12:00

Witam
Czy wie któś może,kiedy limitowany singiel się pojawi i co na nim bedzie?Sławek Pietrzak coś wspominał o początku grudnia i jak na razie cisza w tym temacie.
 
Posty: 63
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 15:17

Re: Wstyd - Suplement

Postprzez Neghe » 6 gru 2016, o 12:08

Ja wiem, że zdania są tutaj podzielone. Nie chcę też rozpętywać burzy, ale wydaje mi się, że najlepszym medium dla Suplementu byłby Spotify albo youtube. Inną alternatywą dla mnie jest dodawanie piosenek do singli.
 
Posty: 208
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 257 gości

cron