Kult - Made In Poland

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez babeo » 7 wrz 2017, o 18:17

Płyta już się kręci w odtwarzaczu. Szkoda, że nie jest to jeden koncert ciągiem, tylko zlepek utworów.
Avatar użytkownika
 
Posty: 203
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 17:46

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez wilkmaciej » 7 wrz 2017, o 18:57

Mnie odrazu uderzyło fantastyczne brzmienie płyty. Jak nie koncertówka. Genialna jakość nagrania. Pewnie zależy od tego na czym kto słucha, ale w porównaniu z oatatnimi płytami, ta brzmi rewelacyjnie. Winyla jeszcze przetestuję...
 
Posty: 511
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 10:36

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez djadijos » 7 wrz 2017, o 19:12

Dla mnie to ona brzmi dość surowo momentami. Ale brzmi bardzo przez to żywo.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez wilkmaciej » 7 wrz 2017, o 19:35

djadijos napisał(a):Dla mnie to ona brzmi dość surowo momentami. Ale brzmi bardzo przez to żywo.


Tak, jest nieco surowo. Momentami ciężko ogarnąć, że to koncertówka. Na koncercie jest zupełnie inna bajka, ale naprawdę brzmienie dla mnie bardzo na plus.
 
Posty: 511
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 10:36

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez djadijos » 7 wrz 2017, o 20:02

We wkładce do płyty nawet napisali materiał nagrany całkowicie na koncertach, bez dostrajania i edycji.

Więc pewnie zero kompresji,limitera itp podczas mixu,jedynie master zrobili na sumie.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez onyx » 7 wrz 2017, o 21:16

To pięknie,że taki pomysł przeszedł.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez Thorgal » 8 wrz 2017, o 00:10

babeo napisał(a):Płyta już się kręci w odtwarzaczu. Szkoda, że nie jest to jeden koncert ciągiem, tylko zlepek utworów.


Bo tak jest na Made in Japan.
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez Jedras » 8 wrz 2017, o 09:54

Jestem po przesłuchaniu płyty i tak jak w przypadku ostatnich płyt Kultu CD idzie na półkę i pewnie szybko po nią nie sięgnę.
Jak dla mnie za dużo jest utworów z 3 ostatnich płyt, które akurat średnio lubię. Wiadomo, że zeszłoroczna trasa to promocja ostatniego wydawnictwa ale szkoda, że zespół nie zdecydował się umieścić na płycie mniej znane kawałki.
Jeżeli ktoś waha się czy kupić Made in Poland a podobnie jak mi nie leżą mu ostatnie dokonania zespołu to niech wyda kasę na flaszkę:)
Kwestii Janusza i wykonania "Niejeden" nawet nie będę poruszał, nie kopie się leżącego.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez djadijos » 8 wrz 2017, o 11:55

Jędras, nie świruj pawiana ;)

Nie mów że np. Prosto, Układ Zamknięty czy Wstyd nie są fajne.

Zresztą nikomu tak naprawdę się nie dogodzi bo jeden woli córkę a drugi teściową.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez onyx » 8 wrz 2017, o 12:03

Jedras napisał(a):Jestem po przesłuchaniu płyty i tak jak w przypadku ostatnich płyt Kultu CD idzie na półkę i pewnie szybko po nią nie sięgnę.
Jak dla mnie za dużo jest utworów z 3 ostatnich płyt, które akurat średnio lubię. Wiadomo, że zeszłoroczna trasa to promocja ostatniego wydawnictwa ale szkoda, że zespół nie zdecydował się umieścić na płycie mniej znane kawałki.
Jeżeli ktoś waha się czy kupić Made in Poland a podobnie jak mi nie leżą mu ostatnie dokonania zespołu to niech wyda kasę na flaszkę:)
Kwestii Janusza i wykonania "Niejeden" nawet nie będę poruszał, nie kopie się leżącego.

Ale nie ma muzycznego przynudzania, bo dobrane są nagrania i nowsze i dawniejsze. Pewnie słuchacz słyszy co sam chce usłyszeć...
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez Thorgal » 8 wrz 2017, o 16:37

Kazik pewnie wybierał te, w których wokalnie najlepiej mu poszło. Dlatego Suplement jest niezbędny.
Może też zespół nie czuje, że nowe kawałki są słabe. Ktoś może to im szczerze powiedzieć nie narażając się, że wyleci z kręgu przyjaciół zespołu? :)
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez djadijos » 8 wrz 2017, o 17:17

Chyba jedynie tylko ktoś baaaardzo odważny. Nowe utwory nie są takie najgorsze,zależy też jeszcze które.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez donkey » 8 wrz 2017, o 17:21

Thorgal napisał(a):Kazik pewnie wybierał te, w których wokalnie najlepiej mu poszło. Dlatego Suplement jest niezbędny.
Może też zespół nie czuje, że nowe kawałki są słabe. Ktoś może to im szczerze powiedzieć nie narażając się, że wyleci z kręgu przyjaciół zespołu? :)


Jest tu jakiś kawałek w którym mu nie poszło: https://www.youtube.com/watch?v=jQoA7L-VfqM ? Wszystko idealnie. Podobnie było w Łodzi i pewnie na reszcie koncertów.
Podejrzewam, że wyjdzie jeszcze LP, bo ta ma strony K i U, więc tamta będzie miała L i T. Mnie dziwi dlaczego Kazik nie wybrał piosenki "Latający Holender" -- jego ulubionej piosenki ojca, i "Pasażera", którego śpiewa lepiej o dwie klasy od oryginału.
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez Jedras » 8 wrz 2017, o 17:39

No właśnie - gdzie "Pasażer", "Królowa życia", "Wspaniała nowina", itd. Długo można wymieniać, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że utwory wybierał zespół a nie ja:P
Umówmy się - "Mój mąż" , "Twoje słowo jest prawdą", "Madryt" czy "Maria ma syna" - są tu jacyś fani tych kawałków?;)
Spokojnie w miejsce tych piosenek znalazłoby się z 10 lepszych.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez filip264 » 8 wrz 2017, o 19:36

A gdzie czekając na królestwo,kaseta, 6 lat później... ehhhhh
Liczę na to ze jeszcze cos jednak dostaniemy
Na czarnej szosie pereł moc, to deszcz w tunelu świateł lśni...
 
Posty: 92
Dołączył(a): 14 paź 2014, o 14:06
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez onyx » 8 wrz 2017, o 21:04

Salonowe forum internetowe wiecznie aktualne ;)
Dlaczego to nagrywają a tamtego nie...
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez Thorgal » 9 wrz 2017, o 10:56

Fani wybiorą numery na Suplement.
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez wb83 » 9 wrz 2017, o 20:59

Mój zestaw przyszedł wczoraj. W sumie nic mnie nie zaskoczyło na wielki plus, ani na minus. Kwestia wyboru piosenek to długi temat i wszystkich nie zadowolą niestety. Kaseta fajna, taki powrót do lat dzieciństwa :-). Winyl super wydany, okładka wygląda na nim kozacko tylko ten jebany napis o limitowanej edycji. Nie wiem że nikomu w zespole czy w sp to nie przeszkadza... chyba nikt nie zbiera winyli. Każde wydanie limitowane to spierdolenie okładki tym napisem. Okładki! Przecież to kwintesencja winyla.
Avatar użytkownika
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez [Kuba] » 11 wrz 2017, o 22:04

Hello,
z racji wyjazdu i innych prozaicznych przyczyn zapomniałem zamówić "Made In Poland" w wersji preorderowej z autografami.
Czy może któryś z forumowiczów nie zamówił przypadkiem dwóch lub więcej egzemplarzy i zechciałby mi jedną z nich odsprzedać? Mogę dołożyć coś ponad stawkę za którą została płyta kupiona. Czkam na odpowiedź i pozdrawiam :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:06

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez filip264 » 12 wrz 2017, o 17:57

Pyta brzmi świetnie, bije na łeb ostatni koncert w mieście. Generalnie ten set nie jest taki zły, jak wydawało mi sie na początku. Wszystkie nowsze piosenki brzmią dużo lepiej niż studyjnie. Czuć energie koncertów. Już nie mogę się doczekać pomarańczowej :D
Na czarnej szosie pereł moc, to deszcz w tunelu świateł lśni...
 
Posty: 92
Dołączył(a): 14 paź 2014, o 14:06
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez djadijos » 12 wrz 2017, o 18:04

DVD z ostatniego koncertu w mieście brzmi również bardzo dobrze,wystarczy tylko sobie zgrać do flac/mp3
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez nazywoalenazywo » 13 wrz 2017, o 18:49

Co z tą przesyłką? Od 29 sierpnia, kiedy otrzymałem potwierdzenia przyjęcia zamówienia zero odzewu. Od 5 września minęło już trochę czasu...

Eeeee, ostatnim razem miałem zdarzenie, że zamówiłem Preorder Kazika z Proformą ze strony a dostałem bez podpisów (fakt może zrobiłem to nieco za późno, ale strona powinna pokazywać aktualną ofertę), a teraz to nie wiem czy się doczekam.. Jest jeszcze ktoś, kto nie dostał przesyłki?
 
Posty: 46
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:20

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez rychu » 13 wrz 2017, o 20:55

Także czekam. Cierpliwości
Ludzie nie wykształceni sa o wiele lepsi od ludzi wykształconych.
Człowiek wykształcony jest silnie spaczony swoją wiedzą. A. C
Avatar użytkownika
 
Posty: 84
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 21:59

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez nazywoalenazywo » 13 wrz 2017, o 22:14

Dzięki, uspokoiłeś mnie.
 
Posty: 46
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:20

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez polake » 14 wrz 2017, o 10:40

Ja też czekam
polake.art.pl wywiady z Januszem Zdunkiem: nr1 nr2
Obrazek
Stoję goły pod prysznicem, wkoło wszędzie goło
pod prysznicem z kolegami i jest mi wesoło!
Avatar użytkownika
 
Posty: 137
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:37

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 214 gości