Kazik Staszewski & Kwartet ProForma – premiera teledysku 4k

Kazik Staszewski & Kwartet ProForma – premiera teledysku 4k

teledysk Gwiazda Szeryfa

W najbliższą niedzielę, 21 grudnia o godzinie 19.00 w poznańskim kinie Rialto (oraz jednocześnie w Internecie) odbędzie się premiera teledysku do utworu „Gwiazda Szeryfa” w wykonaniu Kazika Staszewskiego i Kwartetu ProForma.
Rozmach teledysku wyprodukowanego przez poznańską wytwórnię Studio Absynt jest unikatowy na skalę naszego kraju. W jego tworzeniu brało udział prawie 80 osób – widzowie zobaczą na ekranie złoczyńców, dobrego Szeryfa, kilka gatunków zwierząt oraz efekty pirotechniczne na tle wiernie odwzorowanego miasteczka rodem z Dzikiego Zachodu, a wszystko to nakręcone w technologii 4k – tak jeszcze nikt w Polsce teledysku nie kręcił.

Kwartet ProForma to poznański zespół wykonujący piosenkę autorską.
Działalność rozpoczął w 2001
Zespół tworzą: Przemysław Lembicz (śpiew, gitara), Piotr Lembicz (gitary), Wojciech Strzelecki (gitara basowa, kontrabas, śpiew), Marek Wawrzyniak (inst.perkusyjne) i Marcin Żmuda (inst. klawiszowe, akordeon, śpiew).

Od samego początku Kwartet prócz piosenek własnych oraz opracowań utworów Jacka Kaczmarskiego i tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński ma w repertuarze opracowania wszystkich znanych piosenek Stanisława Staszewskiego. Fakt ten w marcu 2012 roku zaowocował nawiązaniem współpracy z Kazikiem Staszewskim, który podczas jednego z koncertów wykonał z Kwartetem kilkanaście piosenek swojego ojca. Ten w zamierzeniu jednorazowy projekt zaowocował opracowaniem wspólnego programu koncertowego złożonego z piosenek Taty, autorskich piosenek Kwartetu, oraz kilku piosenek Kazika rzadko bądź nigdy nie wykonywanych na żywo, kolejnymi koncertami w tym składzie, a ostatecznie powołaniem do życia pełnoprawnego projektu Kazik + Kwartet ProForma.

We wrześniu 2014 roku jeden z koncertów został profesjonalnie zarejestrowany, na 2015 rok planowane jest wydanie płyty audio oraz DVD pt. „Wiwisekcja” z zapisem tego koncertu
—————————————————
scenariusz: Paweł Jaworski
reżyser: Mikołaj Świderski
kierownik planu: Anita Trzyna i Jakub Krzyżanowski
kierownik zdjęć: Agata Nawrocka