Nowa płyta solowa Kazika 2020

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez spokojnie » 21 maja 2020, o 00:03

Nie będę się odnosił do wcześniejszej dyskusji. Za to Kazik genialnie odniósł się do ostatniej fali hejtu i rzeszy "nowych fanów" po ostatnim teledysku. Można bez wyzywania innych i wulgaryzmów? Można. Może nawet lepiej, że Kazik nie zagląda na to forum i nie zniża się do poziomu tutejszej dyskusji. Z takim doborem tekstów będzie diament.
https://www.facebook.com/kultoficjalnie/posts/3951384154903911
 
Posty: 42
Dołączył(a): 2 maja 2018, o 21:51

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez Pasternak » 21 maja 2020, o 09:43

Ten kawałek brzmi jak sequel "My chcemy trzymać w garści świat" - skoczna muzyka i powtarzanie wciąż tych samych, kiepsko zrymowanych fraz, w których nie ma żadnej treści. Klip tak dobry, że na pewno nie zrobił go Wydafca.
Avatar użytkownika
 
Posty: 50
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 21:46

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez kastapianistow » 21 maja 2020, o 10:42

spokojnie napisał(a):Nie będę się odnosił do wcześniejszej dyskusji. Za to Kazik genialnie odniósł się do ostatniej fali hejtu i rzeszy "nowych fanów" po ostatnim teledysku. Można bez wyzywania innych i wulgaryzmów? Można. Może nawet lepiej, że Kazik nie zagląda na to forum i nie zniża się do poziomu tutejszej dyskusji. Z takim doborem tekstów będzie diament.
https://www.facebook.com/kultoficjalnie/posts/3951384154903911


Czym i gdzie się odniósł? Nie rozumiem. Tekstem tej piosenki którą żeś był łaskaw podlinkować?
 
Posty: 38
Dołączył(a): 21 gru 2013, o 23:22

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez SafeMan » 21 maja 2020, o 13:55

Teledysk super, piosenka już mniej. No cóż, chyba trzeba będzie do nowej płyty podejść z dystansem i nie oczekiwać niczego na poziomie Melassy czy czegokolwiek z tamtych lat :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 188
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:59

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez Marcowy » 21 maja 2020, o 19:20

Kurde, znów będę lamerzył, ale... Jeśli chodzi o konwencję, to "Powiedzcie" i "Ból" w zasadzie się nie różnią. Czyli "włączamy kamerę i robimy total, Kazik zrobi parę głupich min, a potem się trochę na montażu podrasuje". Przepis na 90 proc. produkcji klipowych Wydafcy. Ja rozumiem, że pandemia i możliwości realizacyjne mniejsze, ale w takim razie po co w ogóle nagrywać takie dwie "domówki" prawie dzień po dniu? To wyścig jakiś? Czelendż? Kto więcej akcji z dupy telefonem nakręci? Jeden taki performens jest OK, ale kolejny już nie.
Tekstowo oba kawałki - jak dla mnie - bardzo się różnią. "Ból" jest dobry. Nie wybitny, ale dobry, na standardowym poziomie Kazikowego reportażu. Klimat tekstu jakoś mi się skojarzył z "Historią pewnej miłości" :) Natomiast "Powiedzcie" to jakaś przedszkolna rymowanka. Nie wierzę, że jej napisanie zajęło Kazikowi więcej niż kwadrans. Podobnie jak dobranie strojów i scenografii. Dresy + skarpety do sandałów + meblościanka... C'mon... Widać, że chłopaki się fajnie bawili podczas kręcenia, ale - sorry - ja się nie bawiłem podczas oglądania :geek:
Avatar użytkownika
 
Posty: 94
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:56

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez artek » 22 maja 2020, o 00:17

Marcowy napisał(a): Nie wierzę, że jej napisanie zajęło Kazikowi więcej niż kwadrans.



Nawet tego nie napisał, widać, że czyta z gotowca, jakiś zeszyt znaleziony na miejscu kręcenia klipu. Autor poszukiwany.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1224
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez Horst Uhlke » 22 maja 2020, o 00:37

gad napisał(a):To powiem Ci, że próba wyrzucenia niewygodnej piosenki nie zadziała się w Trójce od '89 roku. Ani za PO, ani za SLD. Moje pytanie oczywiście postawiłem w kontekście poprzedniej naszej rozmowy na temat mediów publicznych. Wtedy powoływałeś się na symetryzm (TVN) i argument, że tak jest za każdej nowej władzy, a to co odróżnia obecną, to tylko styl, który jest mniej subtelny. Historia z piosenką Kazika na LP3 to kolejny argument za tym, że takiej sytuacji w mediach publicznych nie było za żadnych wcześniejszych rządów po '89. Nie mam potrzeby odnawiać tej dyskusji, bo w poprzedniej zostało już wszystko powiedziane moim zdaniem. Moja zaczepka wynika tylko i wyłącznie stąd, że uważam tę obecną sytuację za skandaliczną. Jest ona potwierdzeniem oraz kolejnym argumentem przemawiającym, jak sądzę, za moją ówczesną argumentacją. Wtedy na koniec naszej dyskusji stwierdziłem, że się poddaję i nie jestem w stanie nic Ci wytłumaczyć w tej kwestii. Teraz pojawił się jaskrawy przykład, który w pewien sposób udowadnia niedowiarkom, że to co się dzieje jest bez precedensu w Polsce po przełomie. Czytając to jak się do tego odnosisz, zakładam, że nie jest to dla Ciebie tak ważna kwestia. W sumie nie odnosisz się do samej cenzury (czy raczej jej próby), ale rozmywasz temat, przez przywoływanie Michnika i zmianach kadrowych kiedy przychodzi nowa władza (jaki to ma związek z próbą ocenzurowania piosenki Kazika - nie wiem). Tak czy inaczej podsumowując - miałem nadzieję, że usłyszę od Ciebie, że to co się wydarzyło jest złe i bez precedensu. Usłyszałem, tylko, że to problem systemowy (chociaż za innych rządów nikt w polskim radiu piosenek nie cenzurował). Tak czy inaczej, stwierdzam kolejny raz, że się poddaje, nie próbuję nawet tłumaczyć :)

To co się wydarzyło nie jest bez precedensu, bo tak jak pisałem - problemem jest sam system "posiadania" mediów publicznych który generuje takie sytuacje. Nota bene, jak widać tutaj nie mieliśmy do czynienia z planowym działaniem a raczej zadziałała zwykła panika o własne dupsko.
Sama cenzura objawiła się po raz kolejny, jako narzędzie bezskuteczne - taka chyba najbardziej głośna - sprawa Zyzaka, gdzie bez precedensu zaingerowano w wolność naukową ... i tak się rozlało. Pamiętam sprawy blokowania wykładów na wyższych uczelniach na tematy niewygodne dla danych elit okrągłostołowych, pamiętam blokowanie tematów niewygodnych dla rządzących elit w latach 90-tych (za Geremka), o sprawie Rywina już wspomniałem etc.
A zatem skoro pytasz, to odpowiem - cenzura nie jest czymś co mnie dziwi i oburza w dzisiejszej rzeczywistości - dziwi mnie raczej, że ktoś jeszcze wierzy w jej skuteczność.
Śmieszy mnie szopka odstawiana przez niektórych dziennikarzy PR3, teraz nagle "przejrzeli na oczy" - Kaczkowski, czy Niedźwiecki puszczali muzę jak ich kolegów wywalali z redakcji. Wtedy im to nie przeszkadzało?
A już szczyt żenady odwalił Mann, który - co prawda przed tą całą aferą - z hukiem odszedł z PR3, w proteście przeciw reżimowym porządkom ... facet który zatrudnił się tam jeszcze za Gomułki w rozgłośni mającej być alternatywą dla Radia Luksemburg, czyli swoistym wentylem bezpieczeństwa aby młodzieży słuchającej muzy ze zgniłego Zachodu podawać tą muzykę w sposób kontrolowany i przefiltrowany. Przetrwał Gierka, stan wojenny, późny PRL, geremkowszczyzne i w wieku emerytalnym doznał "olśnienia". Sorry gregory - ale dla mnie jego postawa, podobnie jak wielu z tej konformistycznej ekipy - jest kompletnie niewiarygodna. Nota bene dla pokolenia urodzonych w dobie internetu Mann to "taki śmieszny facet co puszcza w radio stare kawałki z YT" (cytat dosłowny z rozmowy 16-latków).
gad napisał(a):Bez cienia sarkazmu czy uszczypliwości - moim zdaniem Kazik na tej sytuacji ugrał najwięcej. Aż zacząłem się zastanawiać (po przeczytaniu tego co napisał Jacek Dehnel u siebie na fb) czy nie jest to z jego strony pewne wyrachowanie. Ale jednak sądzę, że tak się akurat złożyło i jest to po prostu przypadek.

Tutaj zgoda - a że jest beneficjentem tego całego zamieszania, nie mam wątpliwości. Może i była w tym jakaś kalkulacja - trochę to nie w jego stylu, ale - cytując klasyka - "życie ..."
Avatar użytkownika
 
Posty: 83
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez artek » 22 maja 2020, o 23:28

dzisiaj na miejscu pierwszym, 1999 wydania listy trujki, Ból...
Avatar użytkownika
 
Posty: 1224
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez Horst Uhlke » wczoraj, o 11:52

artek napisał(a):dzisiaj na miejscu pierwszym, 1999 wydania listy trujki, Ból...

heh ... wygląda na to, że Kazik przyspieszył koniec tego radiowego skansenu zwanego "dobrem narodowym". Jak wiadomo lwia część tych buntowników to już emeryci - podobnie jak Jethon i Mann, którzy będą tworzyć radio "Nowy Świat", któremu to nie wróżę długiego życia bez państwowej pępowiny.
Avatar użytkownika
 
Posty: 83
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez artek » wczoraj, o 12:36

Horst Uhlke napisał(a):
artek napisał(a):dzisiaj na miejscu pierwszym, 1999 wydania listy trujki, Ból...

heh ... wygląda na to, że Kazik przyspieszył koniec tego radiowego skansenu zwanego "dobrem narodowym". Jak wiadomo lwia część tych buntowników to już emeryci - podobnie jak Jethon i Mann, którzy będą tworzyć radio "Nowy Świat", któremu to nie wróżę długiego życia bez państwowej pępowiny.



Teraz tak po ludzku, zwyczajnie, jak przedsiębiorcy, mogą działać.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1224
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Poprzednia strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 20 gości