Allegro...

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Allegro...

Postprzez Maciey » 21 sty 2015, o 12:29

Carlos napisał(a):I'm on the top z tego co wiem od LeeQSa był CD-R em z napisanym mazakiem tytułem.


Dokładnie tak.
Od pewnego czasu SP Records wróciło do tego sposobu wydawania promówek i wszystkie obecnie ukazujące się mają właśnie taką formę.

wilkmaciej napisał(a):
Maciey napisał(a):Kolejne aukcje: http://allegro.pl/listing/user/listing. ... 50668&id=1 z przedmiotami ("singlami radiowymi") stworzonymi metodą chałupniczą, a nie przez wydawców!


A skąd takie wnioski? I'm on the top z zaklejoną naklejką też myślisz że podrobione? Kurde to ciekawe. Kiedyś bowiem kupiłem I'm on the top (bez naklejki żadnej) i singiel "Spalam się" za chyba 700zł. Nie wiem jak sprawdzić czy to oryginały. Na jakiej podstawie sądzisz, że te płyty są podrobione?


Np. mam bezpośrednio z pewnej rozgłośni singiel promocyjny "Bourbon mnie wypełnia" i jest on całkiem inny od tego, który jest wystawiony. Innych przykładów nawet nie będę przytaczał.
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:51

Re: Allegro...

Postprzez Carlos » 21 sty 2015, o 15:09

Obrazek
Kupię :
Kazik "Mariola" (promo)
ZUCH KAZIK - Hej Młody Junaku (promo)
Avatar użytkownika
 
Posty: 779
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Allegro...

Postprzez wilkmaciej » 21 sty 2015, o 16:49

Maciey napisał(a):
Carlos napisał(a):I'm on the top z tego co wiem od LeeQSa był CD-R em z napisanym mazakiem tytułem.


Dokładnie tak.
Od pewnego czasu SP Records wróciło do tego sposobu wydawania promówek i wszystkie obecnie ukazujące się mają właśnie taką formę.

wilkmaciej napisał(a):
Maciey napisał(a):Kolejne aukcje: http://allegro.pl/listing/user/listing. ... 50668&id=1 z przedmiotami ("singlami radiowymi") stworzonymi metodą chałupniczą, a nie przez wydawców!


A skąd takie wnioski? I'm on the top z zaklejoną naklejką też myślisz że podrobione? Kurde to ciekawe. Kiedyś bowiem kupiłem I'm on the top (bez naklejki żadnej) i singiel "Spalam się" za chyba 700zł. Nie wiem jak sprawdzić czy to oryginały. Na jakiej podstawie sądzisz, że te płyty są podrobione?


Np. mam bezpośrednio z pewnej rozgłośni singiel promocyjny "Bourbon mnie wypełnia" i jest on całkiem inny od tego, który jest wystawiony. Innych przykładów nawet nie będę przytaczał.


No to trochę słabo, bo kupiłem "I'm on the top" oraz "Spalam się" za 700zł. Tym bardziej przykre, ze od uzytkownika tego forum wiec zaufalem. Moje "I'm on the top", wyglada tak jak to z aukcji. Tyle ze bez opakowania.
 
Posty: 511
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 10:36

Re: Allegro...

Postprzez wilkmaciej » 21 sty 2015, o 16:58

Tym człowiekiem, od którego kupiłem płyty był DJHonda. Zapewniał, że oryginały.... Zna go ktoś?
 
Posty: 511
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 10:36

Re: Allegro...

Postprzez kazikowiec » 21 sty 2015, o 17:23

Witam Chciałbym dołożyć od siebie 12 groszy :)
Link do aukcji który zamieścił -Maciey- lekko mnie zaszokował bo sam nigdy nie widziałem tych radiówek na własne oczy.
Przechodząc do sedna to byłem posiadaczem "I am on the top" takiej wersji jaka była na aukcji tylko bez naklejki.
Płytę nabyłem w czasach gdy nie było możliwości zrobienia tego samemu w domu a o wersji podpisanej mazakiem nigdy nie słyszałem.
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 sty 2015, o 15:23

Re: Allegro...

Postprzez wilkmaciej » 21 sty 2015, o 17:32

kazikowiec napisał(a):Witam Chciałbym dołożyć od siebie 12 groszy :)
Link do aukcji który zamieścił -Maciey- lekko mnie zaszokował bo sam nigdy nie widziałem tych radiówek na własne oczy.
Przechodząc do sedna to byłem posiadaczem "I am on the top" takiej wersji jaka była na aukcji tylko bez naklejki.
Płytę nabyłem w czasach gdy nie było możliwości zrobienia tego samemu w domu a o wersji podpisanej mazakiem nigdy nie słyszałem.


No to dałeś mi nadzieję :)
 
Posty: 511
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 10:36

Re: Allegro...

Postprzez gad » 21 sty 2015, o 21:38

wilkmaciej napisał(a):Tym człowiekiem, od którego kupiłem płyty był DJHonda. Zapewniał, że oryginały.... Zna go ktoś?


Prowadziłem rozmowy z DJHonda na temat singli radiowych Lao Che. Wysłał mi zdjęcia dwóch singli, których nigdy wcześniej nie widziałem. Odezwałem się w tej sprawie do managera Lao i ten dał mi odpowiedź, że to samoróbki, co prawda bardzo ciekawie wykonane, ale samoróbki. W sprawie radiówek bardzo polecam skonsultować się z kimś kto wie jak powinny one wyglądać, np. z wydawcą. W przypadku tych starszych płyt sprawa z oczywistych względów się komplikuje dlatego ja bym nie polecał kupować takich wydań bez 100% pewności co do ich oryginalności.
Zawyły chamy:
- Bij gejów, mścij braci!
A tak wyje cham, gdy rozum traci.
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Allegro...

Postprzez wilkmaciej » 21 sty 2015, o 22:03

gad napisał(a):
wilkmaciej napisał(a):Tym człowiekiem, od którego kupiłem płyty był DJHonda. Zapewniał, że oryginały.... Zna go ktoś?


Prowadziłem rozmowy z DJHonda na temat singli radiowych Lao Che. Wysłał mi zdjęcia dwóch singli, których nigdy wcześniej nie widziałem. Odezwałem się w tej sprawie do managera Lao i ten dał mi odpowiedź, że to samoróbki, co prawda bardzo ciekawie wykonane, ale samoróbki. W sprawie radiówek bardzo polecam skonsultować się z kimś kto wie jak powinny one wyglądać, np. z wydawcą. W przypadku tych starszych płyt sprawa z oczywistych względów się komplikuje dlatego ja bym nie polecał kupować takich wydań bez 100% pewności co do ich oryginalności.


No to JESLI tak, to przewalkowal mnie na 700zl. No coz, cale zyxie czlowiek sie uczy. Po forumowiczach sie nie spodziewalem.
 
Posty: 511
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 10:36

Re: Allegro...

Postprzez Maciey » 21 sty 2015, o 22:24

Carlos napisał(a):Obrazek


Tak dokładnie (z drobnym, nieistotnym szczegółem) wygląda mój egzemplarz.

gad napisał(a):
wilkmaciej napisał(a):Tym człowiekiem, od którego kupiłem płyty był DJHonda. Zapewniał, że oryginały.... Zna go ktoś?


Prowadziłem rozmowy z DJHonda na temat singli radiowych Lao Che. Wysłał mi zdjęcia dwóch singli, których nigdy wcześniej nie widziałem. Odezwałem się w tej sprawie do managera Lao i ten dał mi odpowiedź, że to samoróbki, co prawda bardzo ciekawie wykonane, ale samoróbki. W sprawie radiówek bardzo polecam skonsultować się z kimś kto wie jak powinny one wyglądać, np. z wydawcą. W przypadku tych starszych płyt sprawa z oczywistych względów się komplikuje dlatego ja bym nie polecał kupować takich wydań bez 100% pewności co do ich oryginalności.


Jak dokładnie zapoznać się z pewnymi faktami to obecnie oferowane "single", jak też te, które były kilka miesięcy temu (a o których również pisałem w tym wątku) pochodzą z tego samego źródła.

wilkmaciej napisał(a):
gad napisał(a):
wilkmaciej napisał(a):Tym człowiekiem, od którego kupiłem płyty był DJHonda. Zapewniał, że oryginały.... Zna go ktoś?


Prowadziłem rozmowy z DJHonda na temat singli radiowych Lao Che. Wysłał mi zdjęcia dwóch singli, których nigdy wcześniej nie widziałem. Odezwałem się w tej sprawie do managera Lao i ten dał mi odpowiedź, że to samoróbki, co prawda bardzo ciekawie wykonane, ale samoróbki. W sprawie radiówek bardzo polecam skonsultować się z kimś kto wie jak powinny one wyglądać, np. z wydawcą. W przypadku tych starszych płyt sprawa z oczywistych względów się komplikuje dlatego ja bym nie polecał kupować takich wydań bez 100% pewności co do ich oryginalności.


No to JESLI tak, to przewalkowal mnie na 700zl. No coz, cale zyxie czlowiek sie uczy. Po forumowiczach sie nie spodziewalem.


Nie jesteś jedyną osobą i jak napisał "gad" trzeba przy wydawaniu takich pieniędzy dochować wszelkiej staranności aby zweryfikować autentyczność wydawnictw. Mnie udało się, gdyż zadałem sprzedającemu jedno pytanie dot. pewnej pozycji, na które nie potrafił odpowiedzieć, a osoba posiadająca oryginał nie miałaby z tym jakiegokolwiek problemu. Szkoda, że SP Records nie odpowiada na pytania związane z takim rodzajem wydawnictw. Próbowałem kilka razy, przesyłałem zdjęcia, skany i nie uzyskałem jakiejkolwiek informacji.
Popatrz też kto Ci rekomenduje pewne rzeczy, kiedy się zarejestrował, czy był na wcześniejszych "wcieleniach" forum, itp.
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:51

Re: Allegro...

Postprzez Bullet » 21 sty 2015, o 22:28

Carlos napisał(a):I'm on the top z tego co wiem od LeeQSa był CD-R em z napisanym mazakiem tytułem.


kazikowiec napisał(a):(...)Przechodząc do sedna to byłem posiadaczem "I am on the top" takiej wersji jaka była na aukcji tylko bez naklejki.
Płytę nabyłem w czasach gdy nie było możliwości zrobienia tego samemu w domu a o wersji podpisanej mazakiem nigdy nie słyszałem.

A może to jest tak, że najpierw wyszła ta wersja z nadrukiem w jakiejśtam ilości, która rozeszła się po radiach i gdy potem przyszło info z innych stacji, że jest zapotrzebowanie to SP nagrywało już tylko płyty i opisywało je markerami? Beznadziejne jest to, że nie da się tego jakoś sensownie sprawdzić (kontakt z wydaffcą już nawet przemilczę). Chyba, że SP wpadło na taki nowatorski sposób, że każdy wypalany egzemplarz, który zrobili jest na swój sposób "wyjątkowy"... W sumie to jest SP. Tam chyba wszystko jest możliwe... :roll:

donkey napisał(a):
Carlos napisał(a):I'm on the top z tego co wiem od LeeQSa był CD-R em z napisanym mazakiem tytułem.


Taką wersję jak piszesz można było kupić w sklepach (CD było w kartonowym, bodajże szarawym kartoniku). Pamiętam, że swego czasu właśnie taką widziałem w Koszalinie w 2002 roku, będąc tam na wakacjach.
Tej wystawionej nigdy nie widziałem.

A to w której sieci sklepów? Bo ja się bujałem po Tescach i Realach, ale nigdzie nie widziałem... :(

Maciey napisał(a):
Carlos napisał(a):I'm on the top z tego co wiem od LeeQSa był CD-R em z napisanym mazakiem tytułem.


Dokładnie tak.
Od pewnego czasu SP Records wróciło do tego sposobu wydawania promówek i wszystkie obecnie ukazujące się mają właśnie taką formę.

Co to znaczy od pewnego czasu? Można to jakoś zawęzić? Przecież nawet Karingi, Arahje unplugged, Plamy na Słońcu i inne z tego okresu dalej wychodziły w wersjach z nadrukami... Ale np. singla radiowego Prosto nigdzie jeszcze nie widziałem...

wilkmaciej napisał(a):
gad napisał(a):
wilkmaciej napisał(a):Tym człowiekiem, od którego kupiłem płyty był DJHonda. Zapewniał, że oryginały.... Zna go ktoś?


Prowadziłem rozmowy z DJHonda na temat singli radiowych Lao Che. Wysłał mi zdjęcia dwóch singli, których nigdy wcześniej nie widziałem. Odezwałem się w tej sprawie do managera Lao i ten dał mi odpowiedź, że to samoróbki, co prawda bardzo ciekawie wykonane, ale samoróbki. W sprawie radiówek bardzo polecam skonsultować się z kimś kto wie jak powinny one wyglądać, np. z wydawcą. W przypadku tych starszych płyt sprawa z oczywistych względów się komplikuje dlatego ja bym nie polecał kupować takich wydań bez 100% pewności co do ich oryginalności.


No to JESLI tak, to przewalkowal mnie na 700zl. No coz, cale zyxie czlowiek sie uczy. Po forumowiczach sie nie spodziewalem.

Po pierwsze stwierdzenie forumowicz jest chyba trochę na wyrost. Zarejestrował się, trochę popisał i już nie piszę. Po drugie, z tego co pamiętam, wspominałeś, że proponował Ci zwrot pieniędzy, gdyby okazało się, że coś jest nie tak. Czy ta opcja jest nadal aktualna? Sprawdzałeś to?

Pozdr.
2003-10-17/2004-05-02/2004|KULT:142|03/2018-11-04/2018-11-16
2004-01-15/2009-02-14/2009-| KNŻ:25 |15/2015-02-22/2015-02-26
2008-02-02/2008-04-19/2008|L DÓPA:11 |/2013-04-20/2014-05-11
2007-05-18/2007-|KAZIK & BULDOG/BULDOG:23 |-03/2014-03-30
 
Posty: 734
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 19:07
Lokalizacja: Bliżej/dalej nieokreślona

Re: Allegro...

Postprzez Maciey » 21 sty 2015, o 22:43

Co to znaczy od pewnego czasu? Można to jakoś zawęzić? Przecież nawet Karingi, Arahje unplugged, Plamy na Słońcu i inne z tego okresu dalej wychodziły w wersjach z nadrukami... Ale np. singla radiowego Prosto nigdzie jeszcze nie widziałem...

Dokładnej daty Ci nie podam ale tak patrzę na półkę i np.:
- El Dópa - Wojna w mieście,
- Kazik Na Żywo - Polska jest ważna,
- Kult - Dobrze być dziadkiem,
- Kult - Dzisiaj jest mojej córki wesele,
- Strachy na Lachy - Bankrut... bankrutowi,
- Strachy Na Lachy - Żeby z Tobą być,
- Zacier - Kiedy w Polsce będą Chiny,
- Zuch Kazik - Hej Młody Junaku
i sporo innych (również tych okołokazikowych).
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:51

Re: Allegro...

Postprzez Bullet » 21 sty 2015, o 22:56

Maciey napisał(a):Co to znaczy od pewnego czasu? Można to jakoś zawęzić? Przecież nawet Karingi, Arahje unplugged, Plamy na Słońcu i inne z tego okresu dalej wychodziły w wersjach z nadrukami... Ale np. singla radiowego Prosto nigdzie jeszcze nie widziałem...

Dokładnej daty Ci nie podam ale tak patrzę na półkę i np.:
- El Dópa - Wojna w mieście,
- Kazik Na Żywo - Polska jest ważna,
- Kult - Dobrze być dziadkiem,
- Kult - Dzisiaj jest mojej córki wesele,
- Strachy na Lachy - Bankrut... bankrutowi,
- Strachy Na Lachy - Żeby z Tobą być,
- Zacier - Kiedy w Polsce będą Chiny,
- Zuch Kazik - Hej Młody Junaku
i sporo innych (również tych okołokazikowych).

Czy ja dobrze zrozumiałem? Wszystkie wymienione wyżej single były bez nadruków tylko zostały opisane przez mazaki?! :shock: No to teraz jestem w lekkim szoku! :o Pamiętam, że nie tak dawno walały się przecież jakiś single z tych wyżej wymienionych, a były one opatrzone nadrukami, a nie podpisami (Polska jest ważna, Dobrze być dziadkiem itd.)... W takim razie jestem lekko zdumiony :shock:

Pozdr.
2003-10-17/2004-05-02/2004|KULT:142|03/2018-11-04/2018-11-16
2004-01-15/2009-02-14/2009-| KNŻ:25 |15/2015-02-22/2015-02-26
2008-02-02/2008-04-19/2008|L DÓPA:11 |/2013-04-20/2014-05-11
2007-05-18/2007-|KAZIK & BULDOG/BULDOG:23 |-03/2014-03-30
 
Posty: 734
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 19:07
Lokalizacja: Bliżej/dalej nieokreślona

Re: Allegro...

Postprzez Maciey » 21 sty 2015, o 23:08

Bullet napisał(a):Czy ja dobrze zrozumiałem? Wszystkie wymienione wyżej single były bez nadruków tylko zostały opisane przez mazaki?! :shock: No to teraz jestem w lekkim szoku! :o Pamiętam, że nie tak dawno walały się przecież jakiś single z tych wyżej wymienionych, a były one opatrzone nadrukami, a nie podpisami (Polska jest ważna, Dobrze być dziadkiem itd.)... W takim razie jestem lekko zdumiony :shock:

Pozdr.


Nadruki były jeszcze na m.in.:
- Kazik Na Żywo - Plamy na słońcu,
- TPN 25 - Kanały/Polska-Peru 5:1,
- Zacier - Niedźwiedź Janusz
oraz na tych kilku z "MTV Unplugged" Kultu.
Jak widziałeś "Polska jest ważna" i "Dobrze być dziadkiem" z nadrukami to były to podróbki.
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:51

Re: Allegro...

Postprzez Bullet » 21 sty 2015, o 23:52

Dzięki za info. Akurat posiadam singiel Polska jest ważna z nadrukiem. Przy czym dostałem zapewnienie od osoby, która go sprzedawała, że to na pewno jest oryginał, bo sama go zdobyła od osoby, która go wyniosła z radia. No nic, wiele za niego nie dałem więc straty jakiejś za bardzo super też nie odczułem. Ale dzięki za sprostowanie :)

Jest tu ktoś kto ma znajomości w radiu? Chętnie odkupię single ;)

Pozdro
2003-10-17/2004-05-02/2004|KULT:142|03/2018-11-04/2018-11-16
2004-01-15/2009-02-14/2009-| KNŻ:25 |15/2015-02-22/2015-02-26
2008-02-02/2008-04-19/2008|L DÓPA:11 |/2013-04-20/2014-05-11
2007-05-18/2007-|KAZIK & BULDOG/BULDOG:23 |-03/2014-03-30
 
Posty: 734
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 19:07
Lokalizacja: Bliżej/dalej nieokreślona

Re: Allegro...

Postprzez wilkmaciej » 22 sty 2015, o 11:36

Bullet napisał(a):Po pierwsze stwierdzenie forumowicz jest chyba trochę na wyrost. Zarejestrował się, trochę popisał i już nie piszę. Po drugie, z tego co pamiętam, wspominałeś, że proponował Ci zwrot pieniędzy, gdyby okazało się, że coś jest nie tak. Czy ta opcja jest nadal aktualna? Sprawdzałeś to?

Pozdr.


Bullet - To prawda. DJHonda oferował zwrot, czym jeszcze bardziej wzbudził moje zaufanie do siebie, oraz autentyczności płyt. Mniej więcej do przedwczoraj, myślałem że są to oryginały, więc nie pytałem o zwrot pieniędzy. Dziś po prawie 2 latach (jak ten czas leci), chyba na zwrot jest zbyt późno. Przykre to.... Z wydanymi siedmioma stówkami 2 lata temu już raczej się pogodziłem i mnie to szczególnie nie boli, tylko szkoda że mam na półce podróbki. Przynajmniej kopertka od "Spalam się" jest chyba oryginalna? :lol: Mogłem bardziej się postarać zweryfikować autentyczność, chociaż z drugiej strony chyba wielu opcji nie było. Patrząc z perspektywy, powinna zapalić się jednak lampka, że singiel którego niemal nikt nigdy nie widział pojawia się w 2 egzemplarzach na allegro. Szczególnie, że pierwszy był wystawiony jak dobrze pamiętam za 699zł (??), a drugi już za 299zł. Mógłbym teraz wziąć moje płyty, skopiować, w 3 minuty zrobić nadruki na wierzchach i wystawić na allegro. Z pewnością odzyskałbym część zagrabionych mi pieniędzy. No ale ja tak zrobić bym nigdy nikomu nie potrafił. Zostanę więc z podróbkami w płytotece i bólem w sercu :(
 
Posty: 511
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 10:36

Re: Allegro...

Postprzez sumkinda » 22 sty 2015, o 19:54

Przeglądając wątek a właściwie temat wątku (skądinąd tak ciekawy i pouczający, że myślę że zasługuje na wątek oddzielny) tak mi się nasunęły na myśl 2 sposoby na sprawdzenie posiadanych egzemplarzy:
1. Może sprawdzić datę nagrania plików na dysku.
2. Można spróbować ustalić datę wyprodukowania CDR po nr seryjnym lub kodzie.
Oczywiście nigdy nie dowiedzie to "oryginalności " płyty ale myślę, że w przypadku późniejszych dat skutecznie może zaprzeczyć...
Pamiętam powstanie warszawskie, bo powstałem po imprezie we Warszawie właśnie...
Avatar użytkownika
 
Posty: 123
Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 15:08
Lokalizacja: Piła, Warszawa, Ełk

Re: Allegro...

Postprzez wilkmaciej » 22 sty 2015, o 21:58

sumkinda napisał(a):Przeglądając wątek a właściwie temat wątku (skądinąd tak ciekawy i pouczający, że myślę że zasługuje na wątek oddzielny) tak mi się nasunęły na myśl 2 sposoby na sprawdzenie posiadanych egzemplarzy:
1. Może sprawdzić datę nagrania plików na dysku.
2. Można spróbować ustalić datę wyprodukowania CDR po nr seryjnym lub kodzie.
Oczywiście nigdy nie dowiedzie to "oryginalności " płyty ale myślę, że w przypadku późniejszych dat skutecznie może zaprzeczyć...


Dzieki za pomysl. Wydaje mi sie, ze po zakupie sprawdzalem daty i byl to chyba 2002. Nie jest jednak pewnien, bo bylo to dawno. Sprobuje sprawdzic w weekend (nie mam teraz dostepu do plyt) i dam znac. Kto bedzie mogl to ze mna skonsultuje. Postaram sie rowniez, zrobic dokladne fotki. Moze zalozyc watek w temacie autentycznosci wydawnictw i tam je wrzucic? Moze to dobry pomysl.
 
Posty: 511
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 10:36

Re: Allegro...

Postprzez kazikowiec » 22 sty 2015, o 23:01

wilkmaciej napisał(a):
sumkinda napisał(a):Przeglądając wątek a właściwie temat wątku (skądinąd tak ciekawy i pouczający, że myślę że zasługuje na wątek oddzielny) tak mi się nasunęły na myśl 2 sposoby na sprawdzenie posiadanych egzemplarzy:
1. Może sprawdzić datę nagrania plików na dysku.
2. Można spróbować ustalić datę wyprodukowania CDR po nr seryjnym lub kodzie.
Oczywiście nigdy nie dowiedzie to "oryginalności " płyty ale myślę, że w przypadku późniejszych dat skutecznie może zaprzeczyć...


Dzieki za pomysl. Wydaje mi sie, ze po zakupie sprawdzalem daty i byl to chyba 2002. Nie jest jednak pewnien, bo bylo to dawno. Sprobuje sprawdzic w weekend (nie mam teraz dostepu do plyt) i dam znac. Kto bedzie mogl to ze mna skonsultuje. Postaram sie rowniez, zrobic dokladne fotki. Moze zalozyc watek w temacie autentycznosci wydawnictw i tam je wrzucic? Moze to dobry pomysl.


Wątek to głupi pomysł bo będzie to pożywka dla oszustów czyli podane na tacy informacje co czym się różni , jak wydane i jeszcze dodać fotki lub odpukać skany to już całkowicie.Nie ma innej możliwości weryfikacji takich wydawnictw jak tylko przez wytwórnie lub samego wykonawce.
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 sty 2015, o 15:23

Re: Allegro...

Postprzez sevs » 23 sty 2015, o 00:14

kazikowiec napisał(a): informacje co czym

pewnie, lepiej nie wiedzieć
a "wytwórnia czy sam wydawca" ma to w dupie albo nawet nie
kasa kasa kasa
Avatar użytkownika
 
Posty: 180
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:27

Re: Allegro...

Postprzez sumkinda » 23 sty 2015, o 19:23

Trudno mieć chyba pretensje do "wydafcy", że nie kwapi się do udzielania informacji ludziom handlującym materiałami przekazywanymi do stacji radiowych w celach promocyjnych. Może jeszcze powinni na żądanie zainteresowanych wystawiać certyfikat autentyczności, hę?

W sumie to należałoby się zastanowić nad mentalnością ludzi wprowadzających takie "wydawnictwa" do obiegu. Najpierw wynieść cichcem i po kryjomu z radia, potem wystawić na portalu będącym tematem tego wątku. Jak to się nazywa? Złodzieje? Paserzy? A jak jeszcze podrabiają to oszuści...
No i w czy tej sytuacji warto to kupować...

PS.
Czy to nie ciekawe? Chodziło mi o tego typu dyskusję, a nie o wymienianie się numerami, skanami i czymkolwiek jeszcze...
Czy to nie pouczające? Dla "wydafcy" - na jego miejscu sam zacząłbym wprowadzać "single radiowe" do obiegu zamiast singli limitowanych: Koszt: 100PLN. Zysk: 100x500=50000... Po co wydawać single limitowane 1000 szt.x20PLN=20000 i to całe pierdolenie z poligrafią i dystrybucją :-)
Pamiętam powstanie warszawskie, bo powstałem po imprezie we Warszawie właśnie...
Avatar użytkownika
 
Posty: 123
Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 15:08
Lokalizacja: Piła, Warszawa, Ełk

Re: Allegro...

Postprzez Carlos » 24 sty 2015, o 20:12

Ciekawą pozycję znalazłem na allegro :
http://allegro.pl/bootleg-kult-25-lat-i5025508646.html
Kupię :
Kazik "Mariola" (promo)
ZUCH KAZIK - Hej Młody Junaku (promo)
Avatar użytkownika
 
Posty: 779
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Allegro...

Postprzez kazikomianiak » 25 sty 2015, o 13:35

Możliwość licytowania do jutra!! Pospieszcie się !! :D http://aukcje.wosp.org.pl/plyta-kult-pr ... o-i1330331
,, LUDZKIE DROGI, KAŻDA INNA JEST" - ZERO GAIN
Avatar użytkownika
 
Posty: 181
Dołączył(a): 21 lut 2014, o 20:17
Lokalizacja: Trzciel (lubuskie)

Re: Allegro...

Postprzez sevs » 25 sty 2015, o 20:16

sumkinda napisał(a):Trudno mieć chyba pretensje do "wydafcy", że nie kwapi się do udzielania informacji ludziom handlującym materiałami przekazywanymi do stacji radiowych w celach promocyjnych.

brak informacji ułatwia życie złodziejom
sumkinda napisał(a): Złodzieje? Paserzy? A jak jeszcze podrabiają to oszuści...
No i w czy tej sytuacji warto to kupować...

właśnie
nie wiadomo
czy oryginał czy warto kupować czy będziesz paserem jak kupisz kradzione
Avatar użytkownika
 
Posty: 180
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:27


Re: Allegro...

Postprzez marcus » 26 sty 2015, o 08:28

 
Posty: 118
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 10:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 153 gości