Czytajmy :)

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Czytajmy :)

Postprzez kobziarz » 18 lut 2013, o 10:17

a teraz"ciemne zaułki" od dawna planowana do przeczytania biografia pearl jam.
To co dzieje się tu,dzieje się bez powodu.
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 sty 2013, o 11:01

Re: Czytajmy :)

Postprzez juniorka. » 21 lut 2013, o 14:02

Przygotowując się do ustnej matury z polskiego czytam "Sto lat samotności"
"Nie szukam ograniczeń w możliwościach, lecz możliwości w ograniczeniach".

Pozdrawiam Szajkowiczów. :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 71
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 16:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czytajmy :)

Postprzez onyx » 24 lut 2013, o 16:05

Juniorka nie bądź aż tak skromna,jestem w temacie i czytasz o wiele więcej
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Czytajmy :)

Postprzez juniorka. » 24 lut 2013, o 23:11

onyx napisał(a):Juniorka nie bądź aż tak skromna,jestem w temacie i czytasz o wiele więcej

A i owszem, zagłębiam się w lektury. :)
"Nie szukam ograniczeń w możliwościach, lecz możliwości w ograniczeniach".

Pozdrawiam Szajkowiczów. :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 71
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 16:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czytajmy :)

Postprzez onyx » 28 mar 2013, o 13:11

"Bracia sisters"we fragmentach w radiowej trójce.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Czytajmy :)

Postprzez trini » 27 maja 2013, o 11:03

Od kilkunastu dni magluję biografię Dave'a Grohla "Oto moje (po)wołanie". Nie doszłam jeszcze do połowy, ale nie dlatego, że mnie ta książka męczy - wręcz przeciwnie. Paul Brannigan serwuje tyle informacji na temat narodzin amerykańskiej sceny hardcore, że ich "weryfikacja" zajmuje mi mnóstwo czasu. Muzyka pierwszej połowy lat 80-tych to dla mnie czarna dziura, bo ja byłam za mała, żeby to pamiętać, a moi rodzice za starzy, żeby wkręcić się w punka. I ta książka łata tę lukę.

Brannigan serwuje mnóstwo nazw kapel, kawałków, składanek, płyt, wytwórni, postaci. Jak tylko pojawia się coś nowego, sprawdzam to na youtubie albo Wiki. Ta część historii rocka urywa dupę, dosłownie i w przenośni. O większości ówczesnych kapel nigdy nie słyszałam i teraz nadrabiam: Black Flag, Scream, Melvins, Hüsker Dü, Lynyrd Skynyrd, Minor Threat, Mudhoney, i tak dalej.

O życiu Grohla oczywiście też jest co nieco ;)
Polecam zwłaszcza ludziom 30+, którzy mogą mieć niedobór wiedzy w temacie muzycznej pierwszej dekady lat 80-tych, jako i ja miałam.
big badda boom
Avatar użytkownika
 
Posty: 204
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czytajmy :)

Postprzez sem » 27 maja 2013, o 13:37

Brzmi nieźle :)
 
Posty: 292
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:58

Re: Czytajmy :)

Postprzez onyx » 27 maja 2013, o 13:49

Aktualnie"Ostatnie historie" Olgi Tokarczuk,a ostatnio (kiepskie) "Dziewięć"Andrzeja Stasiuka i (niezłe) "Miasto utrapienia" Jerzego Pilcha.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Czytajmy :)

Postprzez Mądrala Samozwaniec » 27 maja 2013, o 20:41

Wszystkim poszukującym "literatury odprężającej" gorąco polecam "Pan raczy żartować, panie Feynman!". Świetny zbiór opowiadań o barwnym życiu noblisty :P
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 23:02

Re: Czytajmy :)

Postprzez onyx » 31 maja 2013, o 09:49

Richard Lourie "Wstręt do tulipanów" ostatnia część w radiowej dwójce.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Czytajmy :)

Postprzez redhead » 4 cze 2013, o 00:40

onyx napisał(a):... "Miasto utrapienia" Jerzego Pilcha.

czytałem - nawet niezłe
o dziwo z podpisem mam ksiązkę - nie wiem (albo nie pamiętam) jak to się stało
--------------------
aktualnie - rzecz co wpadła mi w ręce przypadkiem
blake - zaślubiny nieba i piekła
"Taka jest moja koncepcja, tak ja to widzę"
 
Posty: 315
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:39

Re: Czytajmy :)

Postprzez kk99 » 4 cze 2013, o 12:53

Charles Bukowski - "Faktotum" - wulgarna, ale przyjemna w czytaniu...
 
Posty: 43
Dołączył(a): 28 maja 2013, o 00:23

Re: Czytajmy :)

Postprzez chodi » 4 cze 2013, o 21:28

trini napisał(a):Od kilkunastu dni magluję biografię Dave'a Grohla "Oto moje (po)wołanie". Nie doszłam jeszcze do połowy, ale nie dlatego, że mnie ta książka męczy - wręcz przeciwnie. Paul Brannigan serwuje tyle informacji na temat narodzin amerykańskiej sceny hardcore, że ich "weryfikacja" zajmuje mi mnóstwo czasu. Muzyka pierwszej połowy lat 80-tych to dla mnie czarna dziura, bo ja byłam za mała, żeby to pamiętać, a moi rodzice za starzy, żeby wkręcić się w punka. I ta książka łata tę lukę.

Brannigan serwuje mnóstwo nazw kapel, kawałków, składanek, płyt, wytwórni, postaci. Jak tylko pojawia się coś nowego, sprawdzam to na youtubie albo Wiki. Ta część historii rocka urywa dupę, dosłownie i w przenośni. O większości ówczesnych kapel nigdy nie słyszałam i teraz nadrabiam: Black Flag, Scream, Melvins, Hüsker Dü, Lynyrd Skynyrd, Minor Threat, Mudhoney, i tak dalej.

O życiu Grohla oczywiście też jest co nieco ;)
Polecam zwłaszcza ludziom 30+, którzy mogą mieć niedobór wiedzy w temacie muzycznej pierwszej dekady lat 80-tych, jako i ja miałam.


Wpadnij z rodziną na piwo to Ci nadrobię całą scenę hc z lat 80-tych:)
 
Posty: 186
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 21:37

Re: Czytajmy :)

Postprzez trini » 4 cze 2013, o 21:38

chodi napisał(a):
Wpadnij z rodziną na piwo to Ci nadrobię całą scenę hc z lat 80-tych:)


Ha! dobry strzał, bo podczas czytania tej książki prześladowały mnie wyobrażenia o właśnie Twojej płytotece ;)
big badda boom
Avatar użytkownika
 
Posty: 204
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czytajmy :)

Postprzez chodi » 4 cze 2013, o 21:47

trini napisał(a):
chodi napisał(a):
Wpadnij z rodziną na piwo to Ci nadrobię całą scenę hc z lat 80-tych:)


Ha! dobry strzał, bo podczas czytania tej książki prześladowały mnie wyobrażenia o właśnie Twojej płytotece ;)


To wiesz że musisz wziąć urlop i tira browara:)
 
Posty: 186
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 21:37

Re: Czytajmy :)

Postprzez sem » 5 cze 2013, o 10:52

Jeśli można to wpraszam się na odsłuchiwanie z Trini :)
 
Posty: 292
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:58

Re: Czytajmy :)

Postprzez trini » 5 cze 2013, o 11:00

to było tak:

[dziwna nazwa zespołu] ..... - na bank chodi to ma! :D

skorzystamy :mrgreen:
big badda boom
Avatar użytkownika
 
Posty: 204
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czytajmy :)

Postprzez juniorka. » 19 cze 2013, o 20:15

Teraz czytam "Nie ma jednej Rosji" autorstwa Barbary Włodarczyk. Moim zdaniem jest to bardzo ciekawa książka.
W kolejce natomiast czeka "Oczami radzieckiej zabawki."
"Nie szukam ograniczeń w możliwościach, lecz możliwości w ograniczeniach".

Pozdrawiam Szajkowiczów. :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 71
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 16:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czytajmy :)

Postprzez Jedras » 20 cze 2013, o 20:56

Miał ktoś z forumowiczów styczność z biografią "The Clash Ostatnia załoga na mieście"?
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Czytajmy :)

Postprzez kolodent » 1 wrz 2013, o 07:19

Gunter Wallraff "Z nowego wspaniałego świata". Dopiero zacząłem ale wciungło mnie jak paka czipsów ;)
Gość zrobił niesamowitą robotę, dziennikarz który zatrudniał się w różnych miejscach na podrzędnych stanowiskach i opisuje jak wygląda na prawdę kapitalizm XXI w - opisuje niewiarygodny wyzysk. Inne jego pomysły to przejazd pociągiem w tłumie nazi-kiboli - będąc ucharakteryzowanym na Somalijczyka :)))
Czyta się zajefajnie, niestety jest też pewna przykrość - świadomość że to nie fikcja a fakty.
im lepiej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta
Avatar użytkownika
 
Posty: 395
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:18
Lokalizacja: hujcietoobchodzi

Re: Czytajmy :)

Postprzez Maro » 29 paź 2013, o 15:46

Skoro o czytaniu to mam pytanie organizacyjno-techniczne, które chyba tutaj pasuje najlepiej.
Planuję zakup Kindle'a i mam zagwostkę, który model wybrać. Mniej więcej w sieci już przeczytałem na czym polegają różnice, ale chciałbym zasięgnąć Waszej opinii na temat tego, na ile owe różnice są Waszym zdaniem istotne. No i czy wiecie gdzie można pójść, obejrzeć i pomacać?
L: Tak samo źle byłoby mi w towarzystwie kogoś kto jest zoofilem, pedofilem, albo fetyszystą takim co lubi być poniżanym podczas hmm "seksu".
CZ-Ł: Zapomniałeś jeszcze wymienić morderców, gwałcicieli i Arabów, bo porwali Stasia i Nel.
 
Posty: 212
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 14:43

Re: Czytajmy :)

Postprzez kroy » 29 paź 2013, o 21:15

Ja mam Classica, jeśli szkoda Ci kasy a chcesz czytać to jest najlepszy. Przede wszystkim Kindle to nie jest urządzenie do przeglądania neta. Oczywiście jeżeli Ci zależy na czytaniu w ciemności to lepiej zainwestować i kupić Paperwithe, bo nie da sie ukryć, że jest dużo lepszy ale ma swoją cenę.
Podobnie z 3G, uważam, że raczej jest to zbędny dodatek, książke łatwiej znaleźć na telefonie/tablecie a za 20$ kupić sobie futerał albo kilka książek

Dotykać go nie trzeba zawczasu bo stracisz efekt wow gdy dostaniesz swojego ;) Gwarantuje Ci, że będziesz zadowolony.

Książki na amazonie można bardzo tanio kupić, do tego chomiki i torrenty, subskrybcje czasopism z eKundelka, full wypas, codziennie rano same się śćiągają

Powiem Ci, ze jak go około roku temu otrzymałem tak od tego czasu przeczytałem może jedną książkę papierowo i to przypadkiem. POLECAM GORĄCO bo Kundelek to jedna z lepszych rzeczy jaką sobie sprawiłem i zwróciła się już wielokrotnie :)

Bym zapomniał: najwięcej czasu zyskuje się na braku konieczności odszukiwania strony gdzie skonczyłeś czytać. Ja nie lubiałem zakładek i nie korzystałem, a teraz robi się to samoczynnie i oszczędza na tyle dużo czasu, ze opłaca się wyciągnąć kindla podczas jednoprzystankowej podróżyt.
A ja widzę, że świat już prawie runął...
i co? i mam, kurwa, dobry humor
Avatar użytkownika
 
Posty: 352
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 14:25

Re: Czytajmy :)

Postprzez onyx » 26 maja 2015, o 21:34

"Dziennik pisany później" Andrzeja Stasiuka w czytaniu,a poniżej link do wywiadu z lnnym pisarzem.
http://wyborcza.pl/duzyformat/1,145316, ... powca.html
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Czytajmy :)

Postprzez onyx » 4 sie 2015, o 10:38


Książka "Gościu" zadomowiła się wśród moich ulubionych, a dziś przykuło moją uwagę wspomnienie:
http://biznes.onet.pl/pol-wieku-kasety/417fb7
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Czytajmy :)

Postprzez onyx » 21 paź 2015, o 21:39

https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 198 gości