The Umbrella Revolution

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

The Umbrella Revolution

Postprzez tomekT.T » 29 wrz 2014, o 09:47

Zapiski bieżące.

W nocy w Hong Kongu gaz i pały na ulicach.

Może Pekin przeliczył się w swoich kalkulacjach z szajką kilku właścicieli miasta? A może to zemsta Zhou Yonkanga? Toute proportion gardee Beria nieprzypadkowo był zabity od razu. Na wszelki wypadek, bo tak trzeba.

A może to prawdziwy bunt młodych przegranych już na starcie. Przy takiej powodzi milionerów z Mainlandu, nie mają oni szans na własny kąt. HK przegapił, przehandlował w głupi sposób czas, który wykorzystał Lee Kuan Yew w Singapurze, gdzie oprócz innych osiągnięć, każdy obywatel ma dostęp do taniego mieszkania (wybudowanego na horrendalnie drogiej ziemi). Dzięki temu Singapurczyk czuje się obywatelem na swojej zagrodzie.

Gaz z HK czuć już pewnie w Chinach, to duża próba dla Xi Jinpinga. Za dużo nomenklatury straciło pieniądze i stanowiska - często w pakiecie z wolnością. Każda bezpieka jest kreatywna z definicji. Niestety może być jeszcze ciekawiej.

Rarytas z Global Times ( co by nie mówić szmatławej rządowej gazetki. Chińczycy są zbyt prostolinijni na udawanie niezależności w stylu CNN):
“The radical activists are doomed. Opposition groups know well it’s impossible to alter the decision of the Standing Committee of the National People’s Congress on Hong Kong’s political reform plan.”

A jeszcze kilka dni temu tak myślałem o HK czytając ten raport:
The suicide rate of people over 65 in Hong Kong is almost double that of any age group, and with a rapidly ageing population, prevention authorities face an uphill struggle.
Znak czasu. Miasto wyprane z uczuć. Banknoty chodzą po ulicach, szeleszcząc jedynie kiedy przypadkiem wpadną na siebie. Idealna pustka jaką rodzą miliony dolarów i ludzi. Fascynujące miejsce dla krótkiego pobytu. Na dłużej straszniejsze niż listopadowa noc w Kutnie.

Jak to łatwo się pomylić.

pozdrawiam tomekT.T
Avatar użytkownika
 
Posty: 112
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 09:09

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron