Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez Goomi » 11 sie 2016, o 13:47

https://www.facebook.com/nowahutaaltern ... =3&theater

10.09.2016 Nowa Huta Alternativ, wstęp wolny
Nie mam szacunku do siebie logując się tu po raz kolejny :-) Gómi
 
Posty: 209
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 17:45

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez maka » 26 sie 2016, o 11:05

Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez maka » 4 wrz 2016, o 01:37

3.09.2016 Warszawa

Notoryczna narzeczona
Sztos
Pieśń o kanonierach
Kalifat
Celina
Klub cynicznych egoistów
Ballada o ogrodniku i ślepcu
Malcziki
Rybi puzon
Każdy potrzebuje przyjaciela
Most
Komandor Tarkin
Krzesło łaski
Gorzki płacz
Ojce
Modlitwa o wschodzie słońca
_
Tata dilera
Czy chcesz bym został
Ace of spades


Zespół znów zaprezentował najwyższy poziom, póki co żaden koncert tej formacji mnie nie rozczarował, a jestem raczej wymagający pod tym względem :P Jeszcze dziś wahałem się czy jechać, ale dobrze zrobiłem że pojechałem. I ten tata dilera, powtórzę się - ta wasza wersja z klawiszami musi być koniecznie uwieczniona dla potomności jakimś nagraniem studyjnym.
Co się mogę przyczepić to opóźnienie 50 minut (wina organizatorów). No i to było Święto, Dzień czy inne dożynki Pragi, więc było trochę Sebixów i Karyn, w większości wstawionych, ale po jakichś 3 piosenkach większość doszła chyba do wniosku że to nie muzyka dla nich i się zmyli/poszli pić dalej, więc można było spokojnie słuchać.
Co do nowych piosenek: najbardziej spodobał mi się Most, Klub cynicznych egoistów też bardzo spoko. Ballada o ogrodniku średnio, a Ojcom się nie przysłuchałem.
Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez Grzesiek » 4 wrz 2016, o 11:57

Bardzo dobry koncert. Choć przy Tacie Dilera miałem mieszane uczucia - dla mnie wersja knż jest kompletna i interpretacja kwartetowa jakoś mi nie podchodzi.

Mam pytanie o tych Ojców właśnie, bo zupełnie mi tekst z głowy wyleciał i rano próbowałem sobie przypomnieć kartkując "Samotni ludzie, wiersze i piosenki" i jedyne co mi pasuje to "Nie dali ojcowie nam..." z 38 strony. Czy to ten tekst?
(Dla porządku: "Ballada o ogrodniku i ślepcu" str. 20, "Most" str. 47, "Klub cynicznych egoistów", str. 88).
A, no i świetne Ace of Spades na końcu:)
Avatar użytkownika
 
Posty: 199
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:23

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez maka » 4 wrz 2016, o 12:21

Grzesiek napisał(a):Mam pytanie o tych Ojców właśnie, bo zupełnie mi tekst z głowy wyleciał i rano próbowałem sobie przypomnieć kartkując "Samotni ludzie, wiersze i piosenki" i jedyne co mi pasuje to "Nie dali ojcowie nam..." z 38 strony. Czy to ten tekst?

Tak tak, to było to. W tym secie co spisałem napisałem "ojce" bo tak zapowiedziano tę piosenkę na koncercie, ale widzę że na setlist.fm jest Nie dali nam ojcowie swoich twierdz
Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez wb83 » 2 gru 2016, o 17:54

21.01.2017 Kazik z Kwartetem w łódzkiej wytwórni :-)
Avatar użytkownika
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez maka » 7 gru 2016, o 11:54

Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez maka » 7 gru 2016, o 13:14



Kwestii uzupełnienia:
https://stodola.pl/koncert-118267-KAZIK___KWARTET_PROFORMA.htm
BILETY:
Miejsca siedzące Kat. 1 - 77 PLN, Kat. 2 - 66 PLN

Dla mnie bomba z tym koncertem na siedząco, myślę że się pojawię, chociaż ceny zdrowe :P
Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez maka » 20 sty 2017, o 01:56

No i się pojawiłem. Set z pamięci nie po kolei:

1. Klub cynicznych egoistów
Nie dali nam ojcowie
Ogrodnik
Pieśń o kanonierach
Krzesło łaski
Ballada o kobiecie żołnierza
Gorzki płacz
Kalifat
Malcziki
Czekając na wczoraj
Bourbon mnie wypełnia
Deszczowe psy
Mariola
Komandor Tarkin (na trójkącie gitarzysta (?) supportu)
Każdy potrzebuje przyjaciela
Modlitwa o wschodzie słońca
Oddalenie
12 groszy
Idę tam gdzie idę
Samotni ludzie
+jeszcze kilka nowych, tatowych piosenek, nie pamiętam ile ich było

Tata dilera
Should I stay
Ace of spaces
Natalia w bruklinie

nie wiem czy to wszystko, może ktoś uzupełni

Muzycznie pierwsza klasa, pod tym względem nie ma co się przyczepić, ale to chyba norma dla tego projektu, byłem już kilka razy i nigdy nie miałem jakichś "ale". Ciężko mi ocenić te tatowe piosenki tak po pierwszym odsłuchaniu, trzeba zaczekać na płytę. Set mnie zaskoczył, fajnie że było dużo nowych piosenek. Tylko szkoda że Mostu nie było, dla mnie póki co faworyt. No i wow, 12 groszy to się zupełnie nie spodziewałem, szczególnie że, z tego co pamiętam, Kazik dwa lata temu na koncercie z proformą mówił że te piosenki (12 groszy i mars napada) się nie sprawdzają na koncertach i raczej nie będą grać. Według mnie bardzo fajnie wyszło i liczę że zagrają to jeszcze nie raz. Natalia też spoko wyszła.
Koncert na siedząco jest według mnie bardziej odpowiedni dla tego projektu. Niestety było parę osób, które nie ogarnęły, że to nie juwenalia i chcieli skakać pod sceną (ochrona ich przeganiała), gwizdali, krzyczeli LUDZIE WSTAWAĆ JA PIERDOLE i inne takie. Mnie to wkurzało, ale może ja jakiś przewrażliwiony jestem. Ale widziałem, że ktoś z publiczności im uwagę zwracał i ogólnie ludzie w pobliżu nie wydawali się zachwyceni ich zachowaniem.

W sprawie płyty tatowej - 12 marca wchodzą do studia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez Darek Szerszeń » 20 sty 2017, o 08:41

W dniu urodzin Kazika... oj to chyba nic nie ponagrywają ;-)
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 18:36
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez onyx » 20 sty 2017, o 12:26

maka napisał(a):No i się pojawiłem. Set z pamięci nie po kolei:

1. Klub cynicznych egoistów
Nie dali nam ojcowie
Ogrodnik
Pieśń o kanonierach
Krzesło łaski
Ballada o kobiecie żołnierza
Gorzki płacz
Kalifat
Malcziki
Czekając na wczoraj
Bourbon mnie wypełnia
Deszczowe psy
Mariola
Komandor Tarkin (na trójkącie gitarzysta (?) supportu)
Każdy potrzebuje przyjaciela
Modlitwa o wschodzie słońca
Oddalenie
12 groszy
Idę tam gdzie idę
Samotni ludzie
+jeszcze kilka nowych, tatowych piosenek, nie pamiętam ile ich było

Tata dilera
Should I stay
Ace of spaces
Natalia w bruklinie

nie wiem czy to wszystko, może ktoś uzupełni

Muzycznie pierwsza klasa, pod tym względem nie ma co się przyczepić, ale to chyba norma dla tego projektu, byłem już kilka razy i nigdy nie miałem jakichś "ale". Ciężko mi ocenić te tatowe piosenki tak po pierwszym odsłuchaniu, trzeba zaczekać na płytę. Set mnie zaskoczył, fajnie że było dużo nowych piosenek. Tylko szkoda że Mostu nie było, dla mnie póki co faworyt. No i wow, 12 groszy to się zupełnie nie spodziewałem, szczególnie że, z tego co pamiętam, Kazik dwa lata temu na koncercie z proformą mówił że te piosenki (12 groszy i mars napada) się nie sprawdzają na koncertach i raczej nie będą grać. Według mnie bardzo fajnie wyszło i liczę że zagrają to jeszcze nie raz. Natalia też spoko wyszła.
Koncert na siedząco jest według mnie bardziej odpowiedni dla tego projektu. Niestety było parę osób, które nie ogarnęły, że to nie juwenalia i chcieli skakać pod sceną (ochrona ich przeganiała), gwizdali, krzyczeli LUDZIE WSTAWAĆ JA PIERDOLE i inne takie. Mnie to wkurzało, ale może ja jakiś przewrażliwiony jestem. Ale widziałem, że ktoś z publiczności im uwagę zwracał i ogólnie ludzie w pobliżu nie wydawali się zachwyceni ich zachowaniem.

W sprawie płyty tatowej - 12 marca wchodzą do studia.

Bardzo dziękuję za relację ze wczoraj, formuła siedząca lepsza,ale nie każdy potrafi się w niej odnaleźć. Z akustycznym kultem podobnie-pamiętam że ostatnio na akustycznym jakiś chłopak usiadł i zasnął.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez donkey » 21 sty 2017, o 10:46

maka napisał(a):W sprawie płyty tatowej - 12 marca wchodzą do studia.


Może to ma być luty? Z tym marcem to trochę bez sensu, bo Kult ma trasę akustyczną.
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez maka » 21 sty 2017, o 15:23

donkey napisał(a):
maka napisał(a):W sprawie płyty tatowej - 12 marca wchodzą do studia.


Może to ma być luty? Z tym marcem to trochę bez sensu, bo Kult ma trasę akustyczną.


No faktycznie trasa wtedy, jest nawet koncert 12 marca we Wrocławiu. Ale Kazik jak o tym mówił to jeszcze podkreślił, że w jego urodziny. Może po prostu wokale w inny dzień będą nagrywane.
Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez maka » 22 sty 2017, o 14:16

maka napisał(a):No i się pojawiłem. Set z pamięci nie po kolei:

1. Klub cynicznych egoistów
Nie dali nam ojcowie
Ogrodnik
Pieśń o kanonierach
Krzesło łaski
Ballada o kobiecie żołnierza
Gorzki płacz
Kalifat
Malcziki
Czekając na wczoraj
Bourbon mnie wypełnia
Deszczowe psy
Mariola
Komandor Tarkin (na trójkącie gitarzysta (?) supportu)
Każdy potrzebuje przyjaciela
Modlitwa o wschodzie słońca
Oddalenie
12 groszy
Idę tam gdzie idę
Samotni ludzie
+jeszcze kilka nowych, tatowych piosenek, nie pamiętam ile ich było

Tata dilera
Should I stay
Ace of spaces
Natalia w bruklinie

nie wiem czy to wszystko, może ktoś uzupełni


Teraz mi się przypomniało - było jeszcze Gdybym wiedział to co wiem
Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez rychu » 22 sty 2017, o 23:00

Serdecznie dziękuję Panu Przemysławowi za umożliwienie występu i gry na trójkącie w piosence "Komandor Tarkin".

Zawsze chciałem zobaczyć jak scena wygląda z perspektywy artystów i powiem szcerze że jest przerażająco :) zwłaszcza dla tak nieśmiałej osoby jak ja. Stres większy niż podczas obrony pracy dyplomowej... Niemniej niezapomniane to przeżycie i wspaniała pamiątka (jeszce tylko wyszperać w necie jakieś zdjęcia coby potomnym na łożu śmierci pokazać) :).
Fajnie widzieć tyle uśmiechniętych twarzy i słyszeć krzyk tłumu ludzi za dwa walnięcia kawalkami metalu.

Przy wywołaniu mnie na scenę Pan Lembicz zastanawiał sie czy nie spękam - przemykało mi to przez głowę, ale żałowałbym do końca życia.

Schodząc ze sceny w swej niebywałej gracji popsułem lampkę za co niezmiernie przepraszam.

Sam koncert pierwsza klasa. Czy formuła siedząca byłaby lepsza nie wiem, jednak zgadzam się, że zdarzały się osoby którym procenty nieco mocniej zaszumiały w głowach, przez co robiły trochę niepotrzebnej trzody.
Ludzie nie wykształceni sa o wiele lepsi od ludzi wykształconych.
Człowiek wykształcony jest silnie spaczony swoją wiedzą. A. C
Avatar użytkownika
 
Posty: 84
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 21:59

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez robbie » 26 sty 2017, o 01:06

Może ktoś pomoże.
Jak się nazywała piosenka Toma Waitsa na koncercie w Warszawie, w której Przemek Lembicz śpiewał jak Waits?

Kompletnie nie pamiętam tej piosenki, wiem tylko, że taka była i wywarła na mnie wielkie wrażenie. Genialne wykonanie!
 
Posty: 17
Dołączył(a): 7 gru 2012, o 00:50

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez maka » 26 sty 2017, o 04:13

robbie napisał(a):Może ktoś pomoże.
Jak się nazywała piosenka Toma Waitsa na koncercie w Warszawie, w której Przemek Lembicz śpiewał jak Waits?

Kompletnie nie pamiętam tej piosenki, wiem tylko, że taka była i wywarła na mnie wielkie wrażenie. Genialne wykonanie!

Deszczowe psy/Rain dogs
Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez robbie » 27 sty 2017, o 01:04

Dzięki!!
 
Posty: 17
Dołączył(a): 7 gru 2012, o 00:50

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez wójek » 31 sie 2018, o 08:55

dzień dobry,
po długiej nieobecności na forum postanowiłem podzielić się swoimi przemysleniami dotyczącymi właśnie połączenia Pro Formy z Kazikiem,
otóż uważam, że jest to obecnie najlepsze wydanie Kazikowe na żywo, mały, ciasny, zadymiony klub, kameralna atmosfera, półmrok i niesamowite aranżacje starych i nowych utworów, naprawdę! całkiem inne doświadczenie niż KNŻ czy Kult, ale w tymże wydaniu wydaje mi się to najbardziej wiarygodny i szczery spektakl, polecam każdemu kto nie był, zwłaszcza tym co są zdania, że Kazik już stary, nie ma energii, nie umie już śpiewać czy tego typu rzeczy.
oby grali jak najdłużej w takim wydaniu, bardzo dziękuję ekipie z Pro Formy bo to głównie ich zasługa :)
dorzucam kilka zdjęć z Tychów, gdzie miałem przyjemność się o tym wszystkim przekonać:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

idę tam gdzie idę..
..nie idę gdzie nie piję
kazik i kwartet proforma
02/02/2018 tychy
 
Posty: 252
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 19:35

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez artek » 14 lis 2018, o 23:12

Wbrew zapowiedziom Kazimierza o koncertach z Kwartetem, we wrześniu przyszłego roku, pojawił się pierwszy termin.
23 stycznia 2019 r. - Stary Maneż - Gdańsk Wrzeszcz - bilety od 50 pln.

https://starymanez.pl/title,KAZIK___KWA ... d,319.html
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez onyx » 14 lis 2018, o 23:45

artek napisał(a):Wbrew zapowiedziom Kazimierza o koncertach z Kwartetem, we wrześniu przyszłego roku, pojawił się pierwszy termin.
23 stycznia 2019 r. - Stary Maneż - Gdańsk Wrzeszcz - bilety od 50 pln.

https://starymanez.pl/title,KAZIK___KWA ... d,319.html

Tych koncertów będzie trochę mniej, ale będą 8-)
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez artek » 21 lis 2018, o 12:55

IOWA Music Bar
Broniewskiego 3, 14-200 Iława

Sobota, 26 stycznia 2019 o 19:00 – 22:00

Bilety · 69 zł – 79 zł
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez tomeczek_ts » 12 sty 2019, o 18:56

Wczoraj na Zacieraliach Zuch Kazik śpiewał zwrotki "Gorzki płacz" pod melodię "Zabrałaś mi lato". Złapałem tylko ostatnią zwrotkę:
https://photos.app.goo.gl/peAZqSQPyBTKwoa5A
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:28

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez Norbert » 19 sty 2019, o 13:18

Bilet na sztukę Kazik&kwartet ProForma 08.02.2019 Kraków kolega posiada do sprzedania rząd 3 miejsce 4. Cena jak przy zakupie 90pln
 
Posty: 108
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez uve » 22 sty 2019, o 13:27

Norbert, jakbyś mógł mi napisać wiadomość. Bo ja nie mogę wysłać do Ciebie.
Chyba, że już temat nieaktualny
 
Posty: 542
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:29
Lokalizacja: Tarnów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron