Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

Postprzez onyx » 21 paź 2015, o 11:37

Bullet odwzajemniam :)
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

Postprzez Jelon » 22 paź 2015, o 11:11

Z tego co napisano na twarzoksiążce, Kazimnierz po sobotnim koncercie w Krakowie będzie podpisywał książki na międzynarodowych targach książki w niedzielę w godz 14.30-15.20, stoisko Księgarni Świat Książki - sektor C, nr stoiska 34.
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 paź 2015, o 23:06

Re: Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

Postprzez aneta2606 » 22 paź 2015, o 17:24

przeczytalam calos jednym tchem kupilam na koncercie kulu w astori w bydgoszczy bo ja ze wsi jestem ze zlotnik i tam empika nie ma no chyba ze online ... :-) po przeczytaniu kultu kazika, białęj ksiegi kultu, nie piosenek pewne rzeczy sie powtarzają ale to tylko swiadczy o autentycznosci tresci im wiecej ksiazek tym lepiej dla mnie :-) a czy to kosmoskosmos to dla mnie znaczenia nie ma czekam na biala ksiege kazika z utesknieniem
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 paź 2015, o 14:20

Re: Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

Postprzez aneta2606 » 22 paź 2015, o 17:31

zapomnialam o tacie mimo woli oczywiscie super ksiazka czasami trudna mega ale warto
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 paź 2015, o 14:20

Re: Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

Postprzez onyx » 22 paź 2015, o 23:30

aneta2606 napisał(a):przeczytalam calos jednym tchem kupilam na koncercie kulu w astori w bydgoszczy bo ja ze wsi jestem ze zlotnik i tam empika nie ma no chyba ze online ... :-) po przeczytaniu kultu kazika, białęj ksiegi kultu, nie piosenek pewne rzeczy sie powtarzają ale to tylko swiadczy o autentycznosci tresci im wiecej ksiazek tym lepiej dla mnie :-) a czy to kosmoskosmos to dla mnie znaczenia nie ma czekam na biala ksiege kazika z utesknieniem


Im więcej książek tym lepiej dla mnie też 8-)
Jestem z dużego miasta,ale najpełniej zaopatrzyć się można wyłącznie w koncertowych sklepikach.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

Postprzez arielg » 23 paź 2015, o 10:51

Jelon napisał(a):Z tego co napisano na twarzoksiążce, Kazimnierz po sobotnim koncercie w Krakowie będzie podpisywał książki na międzynarodowych targach książki w niedzielę w godz 14.30-15.20, stoisko Księgarni Świat Książki - sektor C, nr stoiska 34.

Super dzięki za info:) wstęp płatny?
Avatar użytkownika
 
Posty: 157
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 03:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

Postprzez maka » 26 paź 2015, o 13:50

Jest i Warszawa :)
Już we wtorek, 27 października o godz. 18, zapraszamy na spotkanie autorskie z Kazikiem Staszewskim i Rafałem Księżykiem, które odbędzie się w warszawskim Empiku na Marszałkowskiej 116/122. Spotkanie będzie poświęcone wydanej w tym miesiącu autobiografii Kazika, którą w formie wywiadu- rzeki przeprowadził z nim Rafał Księżyk.
Po spotkaniu będzie możliwość otrzymania autografów autorów.
Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

Postprzez onyx » 27 paź 2015, o 22:33

Spotkania autorskie to dla mnie rodzaj szczególnej aktywności,ale tego rodzaju pozytywną energię rozsądnie dawkuję :idea:
Analogiczne wydarzenie przy Tacie mimo woli było pioryteowe :)
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

Postprzez maka » 28 paź 2015, o 12:04

Bardzo przyjemne spotkanie wczoraj w Warszawie. Kazio pogadał, było trochę śmiechu. Była też Ania, Janek i biegające wnuczki. Można było zadać pytania, ale ja po przeczytaniu nawet nie wiedziałem o co pytać, bo wszystko co było w książce poruszone wydało mi się wyczerpane w 100%.
Kto nie był, a żałuje - może nadrobić tu.
Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

Postprzez pink » 28 paź 2015, o 19:00

Byłam, wpis zdobyty :D
 
Posty: 54
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 22:42

Re: Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

Postprzez onyx » 28 paź 2015, o 20:59

maka napisał(a):Bardzo przyjemne spotkanie wczoraj w Warszawie. Kazio pogadał, było trochę śmiechu. Była też Ania, Janek i biegające wnuczki. Można było zadać pytania, ale ja po przeczytaniu nawet nie wiedziałem o co pytać, bo wszystko co było w książce poruszone wydało mi się wyczerpane w 100%.
Kto nie był, a żałuje - może nadrobić tu.


W pełni subiektywna narracja rozbudza czytelniczy apetyt i coś ponad to 8-)
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

Postprzez mójwydafca79 » 3 lis 2015, o 13:35

Właśnie ją czytam, jest świetna, choć to wiedziałem zanim kupiłem, mam jeszcze w domu Niepiosenki i Białą księgę. Czytając nie mogę wyjść z podziwu jaki ten Kazik ma łeb do nazwisk, do nauczycieli z zamierzchłych czasów,czy aktorów teatralnych, pamiętam kiedyś czytałem jego wywiad (chyba) i mówił coś o scenie z mojego ukochanego Rejsu: "Nikt tu nikogo pod pistoletem nie zatrzymuje" nie dość że mój największy idol kocha te same filmy co ja t.j. Miś, Rejs, Co mi zrobisz..., filmy Kusturicy..., co już jest czymś ekstra! ekstradycja! to w dodatku nie mówi, że to żona Maklakiewicza powiedziała, lub Mamonia(Mamoniowa) on mówi że to słowa Wandy Stanisławskiej-Lothe! kto inny jest do tego zdolny!? Albo za młokosa oglądał mistrzostwa europy w boksie na świetlicy domu kolonialnego, pamięta nazwisko każdego pięściarza, lub innym razem wyrecytował Emirowi Kusturicy skład Jugosławii z któregoś tam roku chyba Mundialu 74, czym go zszokował, no ŁEB JAK SKLEP!
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 lis 2015, o 12:43
Lokalizacja: Klisino

Re: Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

Postprzez onyx » 5 lis 2015, o 12:24

Ta pamięć jest bezcenna od lat 8-)
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

Postprzez mójwydafca79 » 5 lis 2015, o 13:07

maka napisał(a):Myślę, że ten temat zasługuje na oddzielny wątek.

Obrazek

Szykuje się kolejna Kazikowa lektura, nie wiem jak wy, ale ja już nie mogę się doczekać.


"Jest czwarta w nocy piszę przez chwilę, to co mi się we łbie ułożyło..." ;)
Kazik Staszewski i długo, długo nic, spotykam go tylko rok w rok w Londynie gdy gra koncert, nigdy nie zamieniłem z mim słowa, a traktuję go jak część rodziny, on mnie wychował jak ojciec, powiedział mi tyle o życiu, śni mi się często jak rozmawiamy o filmach czy sporcie, tak po prostu, jednym z moich marzeń byłoby się z nim spotkać. Gdy byłem młody słuchałem na okrągło zespołów Kult, KNŻ, T.Love, Piersi, Dezerter... Ale dzisiaj T.Love i Piersi wzbudzają u mnie politowanie, nie da się tego słuchać, a szeroko pojęty Kazik katowany przeze mnie od lat 22 nie stracił na niczym, dla mnie to fenomen! A płyty Spokojnie, Oddalenie i moja ukochana Las Machinas de la Muerte, są jak książki Dostojewskiego, czy Mistrz i Małgorzata :)
Więc zrozumiałe było że książkę wciągnę nosem, gdy tylko się pojawi, czytało się naprawdę przyjemnie, ale myślę że ta autobiografia spodoba się bardziej tym którzy nie "liznęli" jeszcze Kazika, mam na półce jego Niepiosenki i Kult Biała Księga, i wydaje mi się (wiem) że większość tego co mówi w nich Kazelot jest w autobiografii, duża w tym wina rozmówcy Rafała Księżyka, bo gdy jest mowa o czymś interesującym nie drąży tematu, między innymi: Spotkanie z Kusturicą, Breaking Bad, często pyta, czy śpiewając to, miałeś na myśli sytuację tę czy tamtą, już myślałem że padnie pytanie: "Kazik w piosence Las Machinas de la muerte śpiewasz: ...kolonia karna, osobowość autorytarna... CZY TO O BANANIE? ;)
Myślę że książka przede wszystkim dla tych, którzy dopiero Kazika poznają. Mimo wszystko polecam.
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 lis 2015, o 12:43
Lokalizacja: Klisino

Re: Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

Postprzez onyx » 12 lis 2015, o 23:12

https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

Postprzez precz » 16 lis 2015, o 05:25

Przeglądam tę książkę fragmentami i momentami mnie naprawdę szlag trafia, bo jak już ktoś tu pisał nie w niej chyba ani jednego akapitu, który nie zawierałby jakiegoś błędu. To, jak ta książka jest wydana, to po prostu skandal.
 
Posty: 20
Dołączył(a): 22 mar 2015, o 23:16

Re: Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

Postprzez kolend » 4 gru 2015, o 10:04

Przeczytałem, mocno wciąga. Bardzo ciekawa wg mnie. Miałem przyjemność z czytania i jednocześnie żałowałem, że coraz bliżej końca.
Z minusów - faktycznie dość dużo błędów, ale jakoś dramatycznie mnie nie wkurzały. No i fotki, szkoda, ze nie są na porządnym papierze, bo oglądając część z nich miałem wrażenie, że się wpatruję w jakieś ciemne plamy.
Avatar użytkownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:42

Re: Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

Postprzez djadijos » 26 gru 2015, o 15:55

Zaczynam czytać, relacja wkrótce :)
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

Postprzez djadijos » 1 sty 2016, o 20:38

http://virtualo.pl/ide_tam_gdzie_ide_au ... =kazik+sta

jeszcze ponad 4 h ebook za poniżej 20 zł można kupić

kod PEKAO dodatkowo użyć trzeba

zakupiłem mimo że mam książkę papierową, drogo nie jest a zawsze ebook się przyda :)
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

Postprzez djadijos » 9 sty 2016, o 00:25

 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

Postprzez wmig » 10 sty 2016, o 13:30

Czytam niespiesznie. Jest trochę błędów, to fakt, ale nie zabiera mi to radości z czytania.
Jak na razie - rewelacja :)
 
Posty: 54
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 10:58

Re: Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

Postprzez Lawrence » 13 sty 2016, o 10:42

Fajna pozycja, ciekawe nowe fakty z calej tworczosci i nie tylko.

Ciekawiej bedzie, jak jest napisane w ksiazce, jak wyjdzie uzupelnienie - prawdopodobnie w 2016 roku - BIAŁA KSIEGA KAZIKA :-)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 sty 2016, o 18:42

Re: Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

Postprzez artek » 13 sty 2016, o 11:22

no tak, temat potraktowany na dziś
uchwycone myśli, przeżycia i ogląd sytuacji do obecnego etapu życia Kazika
a co dalej?
wszystko płynie i się zmienia
pożyjemy, zobaczymy
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

Postprzez el_polaco » 13 sty 2016, o 16:35

Ja właśnie kończę czytać, szkoda że tak szybko zleciało, chyba ostatnie strony muszę czytać powoli ;)
Niektóre zdjęcia rzeczywiście mało czytelne.

We fragmencie o Didim została napisana bardzo ciekawa (z mojego punktu widzenia) anegdota a mianowicie, że jednym z jego marzeń było pojechanie na mecz River Plate do Argentyny. Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma pomysł czy i jak można się z nim skontaktować? Akurat takich fanów ze świeczką szukać w Polsce :D
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 sty 2016, o 10:10

Re: Idę tam gdzie idę - autobiografia KS

Postprzez kastapianistow » 15 sty 2016, o 12:17

Strona 111. Wspomnienie koncertu na gdańskiej Oruni.

Potwierdzam. Dokładnie tak było. Koncert organizowała Madzia - kierowniczka MDK (prywatnie żona Yacha) i sprzęt był, ale jakby go nie było. Na koncert ściągnęła cała ekstrema dzielnicy. Na co dzień z tematów kulturalnych mało się tam działo. Ludzie przyszli nie dlatego, że przyjechał Kazik. Ludzie przyszli w większości z powodu, że w ogóle ktoś do tego przedwojennego kina przyjechał... Do centrum Gdańska kilka kilometrów, ale całkiem inny świat.
Przyszło ok. 50-60 osób. Po długim oczekiwaniu i informacji, że jednak Kazik nie zagra, zrobił się niezły dym. Kolesie z dzielnicy wprost mówili: co, komu i jak zaraz zrobią... Poszła ze sceny informacja, że bilety zachowują ważność na koncert dnia następnego w Kwadratowej. Publika zaczęła się rozchodzić. Ja jednak coś podsłuchałem, że będą te bilety stemplować... Czekając z żoną na pieczątki okazało się, że jednak zagrają. Zostało ok. 20-30. Gdyby ktoś z Was słyszał o mniejszym audytorium na regularnym biletowanym koncercie Kazimierza to proszę o info.

Fotki z tego zacnego wydarzenia...
Załączniki
047 (480x640).jpg
047 (480x640).jpg (182.46 KiB) Przeglądane 23261 razy
046 (480x640).jpg
046 (480x640).jpg (183.28 KiB) Przeglądane 23261 razy
 
Posty: 50
Dołączył(a): 21 gru 2013, o 23:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 193 gości