Filmy

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Filmy

Postprzez Jedras » 24 sty 2013, o 19:23

A mnie akurat Django podchodzi bardziej niż Bękarty. Zawsze podobały mi się westerny Sergio Leone i pewnie stąd mam słabość do nowego dzieła Tarantino. Samuel L. Jackson - świetny:) Podsumowując - dobry film, warto go obejrzeć.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Filmy

Postprzez Magneto » 29 sty 2013, o 16:07

rychu napisał(a):Tak w temacie
Obrazek



To może jeszcze dorzucę parę genialnych tłumaczeń:
"Hang 'Em High" - "Zemsta Szeryfa" (choć równolegle funkcjonuje także tłumaczenie dosłowne)
"Hot Tub Time Machine" - "Jutro Będzie Futro"
"City by the Sea" - "Dochodzenie"
"Crash" - "Miasto gniewu"
i chyba najlepsze jakie spotkałem: "Reality Bites" - "Orbitowanie bez cukru"
Avatar użytkownika
 
Posty: 25
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:58

Re: Filmy

Postprzez LUCAS » 30 sty 2013, o 12:40

vonfloyd napisał(a):
LUCAS napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=heia42Dii0w

to jest dobry film - taki real


Wiesz że dobry bo widziałeś czy takie przypuszczenie tylko? Bo oficjalnie to jeszcze nie wyszedł... A że zapowiada się dobrze to prawda ;)


nie no w piatek chyba premiera - po zwiastunie wnioskowalem

ale ten rezyser ogolnie mi podchodzi
DLACZEGO SA TAKIE PIEKNE,
DLACZEGO TAK ZLE DLA LUDZI,
DLACZEGO MOJE BIESZCZADY,
TAK KOCHAM I NIENAWIDZE.
Avatar użytkownika
 
Posty: 229
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:12
Lokalizacja: KROLEWSKIE WOLNE MIASTO SANOK

Re: Filmy

Postprzez Magneto » 30 sty 2013, o 16:17

LUCAS napisał(a):
vonfloyd napisał(a):
LUCAS napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=heia42Dii0w

to jest dobry film - taki real


Wiesz że dobry bo widziałeś czy takie przypuszczenie tylko? Bo oficjalnie to jeszcze nie wyszedł... A że zapowiada się dobrze to prawda ;)


nie no w piatek chyba premiera - po zwiastunie wnioskowalem

ale ten rezyser ogolnie mi podchodzi


A propos Smarzowskiego - może ktoś nie widział, polecam jego fabularny debiut "Małżowina" z M.Świetlickim w głównej roli. Co ciekawe w filmie można zobaczyć późniejszą aktorską "stałą kadrę" Smarzowskiego: Dziędziela, czy Jakubika. W filmie przewijają się też takie persony jak Staszczyk, czy Maleńczuk.
Avatar użytkownika
 
Posty: 25
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:58

Re: Filmy

Postprzez vonfloyd » 30 sty 2013, o 16:37

Magneto napisał(a):A propos Smarzowskiego - może ktoś nie widział, polecam jego fabularny debiut "Małżowina" z M.Świetlickim w głównej roli. Co ciekawe w filmie można zobaczyć późniejszą aktorską "stałą kadrę" Smarzowskiego: Dziędziela, czy Jakubika. W filmie przewijają się też takie persony jak Staszczyk, czy Maleńczuk.


Kiedyś zrobiłem podejście i nie wytrwałem zbyt długo.. Trochę zbyt 'amatorsko-artystyczny'.
Avatar użytkownika
 
Posty: 121
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:28

Re: Filmy

Postprzez Jedras » 4 lut 2013, o 19:27

Widział już ktoś "Drogówkę"? Warto iść na to do kina - zdania w necie są mocno podzielone..
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Filmy

Postprzez vonfloyd » 4 lut 2013, o 20:18

Dzisiaj się wybieram - zobaczymy..
Avatar użytkownika
 
Posty: 121
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:28

Re: Filmy

Postprzez Jedras » 4 lut 2013, o 20:58

W takim razie czekam na jakąś refleksję nt filmu;)
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Filmy

Postprzez Buli » 5 lut 2013, o 00:37

Moja znajoma była i twierdzi,że warto.Ponoć film dla ludzi o mocnych nerwach.Sam też się wybieram.
ja naprawdę mam szacunek do siebie ...... Goomi _ Tomasz Gomółka, Kraków, Nowa Huta
 
Posty: 167
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 23:43
Lokalizacja: Miasto prywatne

Re: Filmy

Postprzez vonfloyd » 5 lut 2013, o 00:51

Łooł. Wróciłem. Hardkorowy, rzeczywiście. Nie przypominam sobie chyba lepszego polskiego filmu, którego widziałem ostatnio. Porównać można w sumie jakościowo do 'Wesela' tegoż reżysera - choć inny. Zwiastun nie zwiastuje, że tak dobry będzie.. Polecam!
Avatar użytkownika
 
Posty: 121
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:28

Re: Filmy

Postprzez LUCAS » 5 lut 2013, o 09:56

vonfloyd napisał(a):Łooł. Wróciłem. Hardkorowy, rzeczywiście. Nie przypominam sobie chyba lepszego polskiego filmu, którego widziałem ostatnio. Porównać można w sumie jakościowo do 'Wesela' tegoż reżysera - choć inny. Zwiastun nie zwiastuje, że tak dobry będzie.. Polecam!


zwiastuje zwiastuje

zgodnie z oczekiwaniami - kawal fajnego filmu
DLACZEGO SA TAKIE PIEKNE,
DLACZEGO TAK ZLE DLA LUDZI,
DLACZEGO MOJE BIESZCZADY,
TAK KOCHAM I NIENAWIDZE.
Avatar użytkownika
 
Posty: 229
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:12
Lokalizacja: KROLEWSKIE WOLNE MIASTO SANOK

Re: Filmy

Postprzez Rato » 5 lut 2013, o 15:18

Witam

W niedzielę miałem okazje widzieć drogówkę. Film o mniejszym ciężarze gatunkowym niż "Dom Zły" czy "Róża" jednakże równie mocny, nie dla wrażliwego widza. Ciekawie realizowany zawiera sporo ważnych ujęć, które wyglądają jak kręcone kamerką w telefonie to również dodaje klimatu. Gra aktorska na wysokim poziomie ciekawy Topa i mocarny Jakubik. Zakończenie również realistyczne choć tak jak w każdym filmie można się w niektórych wątkach przyczepić realizmu jednak aż tak bardzo nie razi i nie urąga inteligencji widza. Warto iść, choć film nie epatuje optymizmem jak to u Smażowskiego. Dla mnie to zaleta ale nie każdy musi lubić walenie obuchem po głowie ;)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 sty 2013, o 21:30

Re: Filmy

Postprzez Jedras » 5 lut 2013, o 22:27

Czyli reasumując warto iść na Drogówkę;) W takim razie uderzam do kina.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Filmy

Postprzez uve » 6 lut 2013, o 00:01

Rato napisał(a):Witam

W niedzielę miałem okazje widzieć drogówkę. Film o mniejszym ciężarze gatunkowym niż "Dom Zły" czy "Róża" jednakże równie mocny, nie dla wrażliwego widza. Ciekawie realizowany zawiera sporo ważnych ujęć, które wyglądają jak kręcone kamerką w telefonie to również dodaje klimatu. Gra aktorska na wysokim poziomie ciekawy Topa i mocarny Jakubik. Zakończenie również realistyczne choć tak jak w każdym filmie można się w niektórych wątkach przyczepić realizmu jednak aż tak bardzo nie razi i nie urąga inteligencji widza. Warto iść, choć film nie epatuje optymizmem jak to u Smażowskiego. Dla mnie to zaleta ale nie każdy musi lubić walenie obuchem po głowie ;)

No masz rację, nie jest lekkie kino, ale za to bardzo dobre. Też mi się podobały te przebitki z telefonów i kamer przemysłowych, które dodają uroku (choć czasem ciężko było usłyszeć dany dialog).
Widać, że Smarzowski sobie upodobał aktorów (Dziędziel, Topa i Jakubik) i bardzo dobrze mu to wychodzi.
Jeden z lepszych filmów ostatnich lat obok "Baby są jakieś inne"
 
Posty: 542
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:29
Lokalizacja: Tarnów

Re: Filmy

Postprzez kolodent » 8 lut 2013, o 21:20

"Drogufka" obejrzana. Wkurwił mnie ten film a konkretnie zakończenie mnie wkurwiło. Najbardziej mnie wkurwia, że to jest takie prawdziwe: zło i kurestwo zawsze górą. Można sobie pokrzykiwać, że "nie ma litości dla skurwysynów" ale w prawdziwym życiu to skurwysyny nie mają litości i zawsze wygrywają :/
Ogólnie mile mnie film zaskoczył bo spodziewałem się że będzie to obyczajowy paszkwil na policję drogową a okazał się pierwszorzędny thriller. Trudno się nie solidaryzować z Królem. I rzeczywiście Jakubik dobry, jak dotąd raczej go nie trawiłem ale tu dobrze wypadł.
im lepiej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta
Avatar użytkownika
 
Posty: 395
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:18
Lokalizacja: hujcietoobchodzi

Re: Filmy

Postprzez uve » 21 lut 2013, o 14:13

 
Posty: 542
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:29
Lokalizacja: Tarnów

Re: Filmy

Postprzez vonfloyd » 21 lut 2013, o 14:52

W ciągu ostatniego całkiem sporo na prawdę dobrych filmów zdarzyło mi się widzieć - o Django i Drogówce pisałem, ale są jeszcze inne ;)
'De rouille et d'os' (Rdza i kość) - pierwsza sprawa, ciekawe dlaczego oficjalny tytuł w Polsce jest to tłumaczeniem oryginalnego tytułu na angielski - 'Rust and Bone'. Nie jest przecież jakiś nietypowy/trudny do przetłumaczenia.. No ale nie o tytule mam zamiar tu pisać. Ogromne wrażenie na mnie zrobił - obok osławionych 'Nietykalnych' jeden z lepszych filmów europejskich ostatnio. Do bólu życiowy - czasem smutno, czasem tragicznie innym razem 'neutralnie' a chwilami całkiem pozytywnie/wesoło. Bardzo dobrze wyreżyserowane, świetnie (bardzo wiarygodnie) zagrany, oraz duuży plus za ścieżkę dźwiękową. Naprawdę warto obejrzeć. Trafia do mojego 'top-u' ;)

'Poradnik pozytywnego myślenia' - sporo nominacji do Oscarów, kino amerykańskie. Nic wybitnego ale dobrze się ogląda.

Miałem pisać więcej ale czasu trochę brak więc w skrócie:
'Rdza i kość' spodobała mi się tak bardzo, że postanowiłem szerzej zapoznać się z twórczością reżysera (niestety gorsze) i tak oto:
'Prorok' - też solidne kino o europejskiej mafii, historia młodego chłopaka, który robi 'karierę' w więzieniu. Nie jest jakieś odkrywcze/innowacyjne - ale oglądało się dobrze.
'Czytaj z moich ust'(teeż źle tłumaczą!) - ciekawa historia, na duży plus gra aktorska.
'W rytmie serca' - nie znalazłem w nim nic specjalnie wartego uwagi. Przeciętny.

Natomiast rozczarowanie - 'Życie Pi' - książka bardzo mi się podobała, film wcale. Głównym (i jedynym) atutem filmu jest jakość pod względem wizualnym - ładne obrazki, które trzeba oglądać w wysokiej jakości i najlepiej 3D bo poza tym to kicha.
'
Avatar użytkownika
 
Posty: 121
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:28

Re: Filmy

Postprzez uve » 1 mar 2013, o 00:29

Ostatnio oglądnąłem część filmów, które były nominowane do Oscarów.
"Lincoln" - nie dziwię się, że Daniel Day-Lewis dostał za tę rolę Oscara. To jak zagrał Lincoln - świetnie.
"Poradnik pozytywnego myślenia" - dobry film, fajnie się ogląda.
"Operacja Argo" - film o ciekawej tematyce i dobrze uchwycony. Jednak czy zasłużył na Oscara - po raz kolejny widać, że faworyzuje się tematykę patriotyczną w przyznawaniu Oscarów w kategorii najlepszy film.
O "Django" już pisałem wcześniej, ale dodam, że bardzo się ucieszyłem gdy Christopher Waltz otrzymał Oscara za aktora drugoplanowego, bo kreacja dr Schultza był jedną z lepszych jaką ostatnio widziałem w filmach (na równi z Lincolnem Daniela Day-Lewisa)
 
Posty: 542
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:29
Lokalizacja: Tarnów

Re: Filmy

Postprzez onyx » 15 mar 2013, o 17:57

Od dziś w kinach "Baczyński". Na pewno dużo pełniej o tym walczącym poecie niż na polskim.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Filmy

Postprzez Jedras » 8 maja 2013, o 20:12

Zebrałem się wreszcie do obejrzenia "Drogówki". Film mi się podobał ale mam wrażenie, że jak na twórczość Smarzowskiego - ten akurat mało wymagał od widza. O ile w "Domie złym" wszystkie wątki powiązałem ze sobą dopiero po ponownym obejrzeniu filmu, tu większość niuansów fabuły można wyłapać już przy pierwszym podejściu. Czyli generalnie film prostszy ale i tak dobry:) Mam nadzieję, że i tak będzie przy okazji nowej płyty Kultu:P
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Filmy

Postprzez onyx » 8 maja 2013, o 21:56

Ostatnio w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy dokumentalny: Punk Jews o współczesnych artystach żydowskich.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Filmy

Postprzez Jen » 16 lip 2013, o 13:50

No piszcie w tym wątku, bo go czytam
Nie zapominaj o ludziach,
że mają grypę, imieniny, małe kłopoty, nudne historyjki do opowiedzenia przez telefon. Nie zapominaj, chociaż oni też nie mają czasu. I mogą zapomnieć.
 
Posty: 75
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:15

Re: Filmy

Postprzez uve » 16 lip 2013, o 14:09

Polecam "7 Psychopatów" - bardzo ciekawa fabuła i co więcej, dobrze zrobiona, do tego gościnny występ Toma Waitsa z króliczkiem - warto.
 
Posty: 542
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:29
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez oksymoron » 16 lip 2013, o 15:32

Napiszę - nie oglądajcie "World War Z" - to jest kupa. Poszedłem na kina, wiedząc jedynie, że Brat Pitt gra w filmie o zombie. Tym samym wyrzuciłem w błoto 23zł.
Nature has a way sometimes of reminding Man of just how small he is. She occasionally throws up terrible offspring of our pride and carelessness, to remind us of how puny we really are in the face of a tornado, an earthquake, or Godzilla.
Avatar użytkownika
 
Posty: 297
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 18:25
Lokalizacja: chujowe miasto

Re: Filmy

Postprzez Bulizzor » 16 lip 2013, o 23:45

Ja polecę dwa genialne filmy: Ojciec chrzestny I oraz Taksówkarz. Miazgaaaaaaaaaaaaa.
Avatar użytkownika
 
Posty: 86
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:21
Lokalizacja: Żory

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 200 gości