Filmy

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Filmy

Postprzez KBR » 27 wrz 2012, o 23:21

A mnie "Jesteś Bogiem" rozczarowało:( Historia i postaci nie wzbudzają sympatii. Nie jest pokazana walka o swoje, o umiejętności, o bycie sobą. Wydaje mi się, że wszystko do nich samo przychodzi. Wiem, że było inaczej, ale na filmie tego nie widać - Fokus niemal od razu ma zajebiste flow, po pierwszym koncercie mają kontrakt, Gustaw ich sam znajduje...walczą tylko o wypłatę. To kolejna sprawa - Magik wydaje się być strasznie interesowny. Poza tym, moja dziewczyna, która historię zespołu zna słabo, w ogóle nie mogła zrozumieć dlaczego Magik się zabił. Pewnie, miał problemy, ale większość z nich wynikała z jego własnych zaniedbań, nieogarów czy skurwysyństwa. Słabo zbudowane napięcie.

Z drugiej strony jako film pokazujący tamtą rzeczywistość, początku wspaniałego zespołu jest świetnie zrobiony. Genialna gra aktorska! Fajnie się ogląda, chociaż za mało muzyki. Piszę już jakiś czas po obejrzeniu, więc nie do końca potrafię moje wątpliwości przekuć w słowa. Wg. mnie właśnie jako paradokument niezły, ale nie porywa, niestety
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 00:48

Re: Filmy

Postprzez guma » 28 wrz 2012, o 21:02

Bartos napisał(a):. Wyszło na to, że Magik skoczył z okna bo mu hajsu brakowało.


???? ...to ja chyba jakiś inny film oglądałem
 
Posty: 29
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:03

Re: Filmy

Postprzez Jen » 29 wrz 2012, o 00:42

Film polecam, ale nie oczekujcie zbyt wiele. Kiedyś dawno temu słuchałam Paktofoniki, teraz mam ochotę wrócić do tego wszystkiego. I mam ochotę obejrzeć film jeszcze raz.
Z filmu wynika, że Magik zabił się, bo spierdolił wszystko z Justyną, nie wiem, jak można było tego przekazu nie zrozumieć, ale zawsze wyobrażałam sobie Magika, jako kogoś z zajebistą osobowością i pokręconą schizofrenią, a tego na filmie nie było. Wszystkie dziwactwa wynikały z tego, że walczył o swoją miłość.
Jak bym to skądś znała wszystko....

Takie tam na szybko.
Nie zapominaj o ludziach,
że mają grypę, imieniny, małe kłopoty, nudne historyjki do opowiedzenia przez telefon. Nie zapominaj, chociaż oni też nie mają czasu. I mogą zapomnieć.
 
Posty: 75
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:15

Re: Filmy

Postprzez guma » 29 wrz 2012, o 07:35

Jen napisał(a):Film polecam, ale nie oczekujcie zbyt wiele. Kiedyś dawno temu słuchałam Paktofoniki, teraz mam ochotę wrócić do tego wszystkiego. I mam ochotę obejrzeć film jeszcze raz.
Z filmu wynika, że Magik zabił się, bo spierdolił wszystko z Justyną, nie wiem, jak można było tego przekazu nie zrozumieć, ale zawsze wyobrażałam sobie Magika, jako kogoś z zajebistą osobowością i pokręconą schizofrenią, a tego na filmie nie było. Wszystkie dziwactwa wynikały z tego, że walczył o swoją miłość.
Jak bym to skądś znała wszystko....

Takie tam na szybko.

Co do przyczyny jego samobójstwa to odniosłem takie samo wrażenie z tym, że do Justyny dorzuciłbym jeszcze Filipa. Nigdy film nie odda wiernie wszystkiego, więc myślę że nie należy go traktować jako biografii czy filmu dokumentalnego. Twórcy wyraźnie zaznaczają że jest to film oparty pewną historię, kino rządzi się swoimi prawami, m. in. tym że zawsze wkrada się jakaś fikcja literacka. Panowie Rahim i Fokus (ci prawdziwi) wysoko ocenili oddanie klimatu, grę aktorską i parę innych rzeczy zawartych w tym filmie. ponadto stwierdzili że wszystko co pokazano w filmie zdarzyło się na prawdę tylko chronologia nie została do końca zachowana. Dla mnie film bardzo dobry, chłopaki świetnie zagrali i też mam nieodpartą ochotę obejrzenia jeszcze raz ale nie w kinie,tylko w domowym zaciszu z piwkiem w ręku:)
Jen, jak wyjdzie DVD to zapraszam do nas:)))
 
Posty: 29
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:03

Re: Filmy

Postprzez Jaaasiek » 29 wrz 2012, o 09:57

Mnie najbardziej załamało pokazanie Rahima, który się dopiero poznaje z Magikiem i jeszcze wpada mu na chatę pokazać swój flow przy chłopakach z K44. Reżyser chyba nie miał pojęcia, że Rahim już na "Księdze Tajemniczej" miał swoje kilkadziesiąt sekund rymując zwrotkę do "Psychodeli". Takich smaczków jest wiele, ale mimo wszystko film stara się dość wiernie oddać problemy Magika, oprócz właśnie jego zaburzeń osobowości, tego mi strasznie w nim brakuje.
Obrazek
Avatar użytkownika
 
Posty: 1702
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:36

Re: Filmy

Postprzez Bartos » 29 wrz 2012, o 10:22

guma napisał(a):
Bartos napisał(a):. Wyszło na to, że Magik skoczył z okna bo mu hajsu brakowało.


???? ...to ja chyba jakiś inny film oglądałem


Jajebie, chodziło mi o maksymalnie spłycenie jego historii, uproszczenie. Napisałem o kasie niejako z drwiną. Niewiele osób wie, że Magik udawał chorego psychicznie, żeby uniknąć wojska. Ponoć tak mu się to wkręciło, że potem faktycznie zaczął mieć z tym problemy.Ten koleś na prawdę miał sieczkę w głowie. Tutaj tego nie ma pokazanego. Ale lepiej źle zrozumieć wypowiedź, a potem pisać głupoty na pewnym portalu, prawda ?
 
Posty: 59
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 09:29

Re: Filmy

Postprzez Jen » 29 wrz 2012, o 12:05

guma napisał(a):
Jen napisał(a):....

Takie tam na szybko.

Dla mnie film bardzo dobry, chłopaki świetnie zagrali i też mam nieodpartą ochotę obejrzenia jeszcze raz ale nie w kinie,tylko w domowym zaciszu z piwkiem w ręku:)
Jen, jak wyjdzie DVD to zapraszam do nas:)))

Ta jest! Z największą przyjemnością :)
Nie zapominaj o ludziach,
że mają grypę, imieniny, małe kłopoty, nudne historyjki do opowiedzenia przez telefon. Nie zapominaj, chociaż oni też nie mają czasu. I mogą zapomnieć.
 
Posty: 75
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:15

Re: Filmy

Postprzez Bartos » 29 wrz 2012, o 20:50

Krzysieq napisał(a):Magik pokazany jako artysta, który ciągle cierpi na brak kasy i to jest głównie jego zmorą.


Nie pisz tak. Ktoś może Ci zarzucić brak używania mózgu ...
 
Posty: 59
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 09:29

Re: Filmy

Postprzez artek » 2 paź 2012, o 11:17

wczoraj zobaczyłem
film zdecydowanie robi wrażenie, choć szkoda, że tak mało w nim muzyki
nie znam w szczegółach historii chłopaków, więc trudno mi zarzucić jakieś niespójności w zestawieniu filmu i życia
na pewno nie widzę jednowymiarowego powiązania śmierci Magika z aspektem finansowym, przez cały film pokazane zostały przeróżne elementy jako składowa jego decyzji, choć pewnie nie do końca ale nikt nie siedział w jego głowie, może tylko maria ;)
i nareszcie doczekałem się filmu polskiego, w którym wyraźnie słychać dialogi
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Filmy

Postprzez Buli » 3 paź 2012, o 12:28

Mam pytanie: jak nazywa się aktor torturujący "Szefa" w filmie Cezarego Pazury "Weekend" ? Aktor ten ginie wraz z "Szefem" przygnieciony kratownicą błednie opuszczoną przez Normana (Paweł Wilczak).
ja naprawdę mam szacunek do siebie ...... Goomi _ Tomasz Gomółka, Kraków, Nowa Huta
 
Posty: 167
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 23:43
Lokalizacja: Miasto prywatne

Re: Filmy

Postprzez trini » 3 paź 2012, o 12:41

Obrazek
big badda boom
Avatar użytkownika
 
Posty: 204
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filmy

Postprzez Buli » 3 paź 2012, o 12:49

trini napisał(a):Obrazek

To żadna z powyższych osób.
ja naprawdę mam szacunek do siebie ...... Goomi _ Tomasz Gomółka, Kraków, Nowa Huta
 
Posty: 167
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 23:43
Lokalizacja: Miasto prywatne

Re: Filmy

Postprzez trini » 3 paź 2012, o 12:55

tylko jeded "Szef" jest na castliście na filmwebie.

http://www.filmweb.pl/film/Weekend-2010-537546/cast
big badda boom
Avatar użytkownika
 
Posty: 204
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filmy

Postprzez Buli » 3 paź 2012, o 13:34

trini napisał(a):tylko jeded "Szef" jest na castliście na filmwebie.

http://www.filmweb.pl/film/Weekend-2010-537546/cast


Zgadza się.Chodzi mi o nazwisko aktora,który go torturuje paralizatorem i ginie razem z nim przez pomyłkę Normana.
ja naprawdę mam szacunek do siebie ...... Goomi _ Tomasz Gomółka, Kraków, Nowa Huta
 
Posty: 167
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 23:43
Lokalizacja: Miasto prywatne

Re: Filmy

Postprzez Magneto » 4 paź 2012, o 13:58

To filmowy Stefan: rola A.Andrzejewskiego.
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/1127474
Avatar użytkownika
 
Posty: 25
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:58

Re: Filmy

Postprzez kazelot2000 » 4 paź 2012, o 16:46

Opierając się tylko na tym filmie można by wywnioskować, że magik zabił bo nie miał kasy, miał kłopot z dziewczyną i za dużo jarał, a takie problemy w tamtych czasach i pewnie w tych ma co któryś młody człowiek, więc trochę kiepsko. Brakowało mi rozwinięcia jego problemów psychicznych. Ogólnie film dobry, świetne chłopaki zagrali i rapowali. Muzyki było w sam raz, a co miała lecieć przez 90% filmu ? Zirytował mnie motyw jak abradab śmieje się z Rahima. Ogólnie Rah i Fokus byli od początku przy powstawaniu filmu więc musieli jakoś to zaakceptować na potrzeby filmu.
7/10
Avatar użytkownika
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:18

Re: Filmy

Postprzez slaw » 9 paź 2012, o 21:32

Pamięta ktoś z której części Rambo pochodzi cytat „on zje to, czym kozioł by się zatruł”?
Avatar użytkownika
 
Posty: 405
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:33

Re: Filmy

Postprzez Madomir » 11 paź 2012, o 23:30

na 99% z pierwszej krwi :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 paź 2012, o 08:58
Lokalizacja: Szczejkowice

Re: Filmy

Postprzez radush » 12 paź 2012, o 10:16

Magneto napisał(a):To filmowy Stefan: rola A.Andrzejewskiego.
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/1127474


O żesz! To prawie jak Andrzej Andrzej!
Avatar użytkownika
 
Posty: 494
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:54

Re: Filmy

Postprzez ido » 12 paź 2012, o 10:24

Ja polecam Film pt "Festen" z 1998 roku... tego typu filmy uwielbiam:) a Dania, Szwecja... Uwielbiam ich dramaty :)
I tylko chcę Ci powiedzieć
Ten pociąg nie pojedzie jeśli Ty w nim nie będziesz
Avatar użytkownika
 
Posty: 39
Dołączył(a): 10 paź 2012, o 19:38

Re: Filmy

Postprzez kolend » 12 paź 2012, o 13:48

Avatar użytkownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:42

Re: Filmy

Postprzez onyx » 12 paź 2012, o 21:24

Jen napisał(a):Film polecam, ale nie oczekujcie zbyt wiele. Kiedyś dawno temu słuchałam Paktofoniki, teraz mam ochotę wrócić do tego wszystkiego. I mam ochotę obejrzeć film jeszcze raz.
Z filmu wynika, że Magik zabił się, bo spierdolił wszystko z Justyną, nie wiem, jak można było tego przekazu nie zrozumieć, ale zawsze wyobrażałam sobie Magika, jako kogoś z zajebistą osobowością i pokręconą schizofrenią, a tego na filmie nie było. Wszystkie dziwactwa wynikały z tego, że walczył o swoją miłość.
Jak bym to skądś znała wszystko....

Takie tam na szybko.

Dobry, polski film i przyciągnął do kin sporo ludzi(co nie często idzie w parze):
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=s ... 2O8x2fmfkA
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Filmy

Postprzez kroy » 15 paź 2012, o 22:27

Mam pytanko: czy ktoś mógłby polecić mi film - nie romansidło, coś dobrego co teraz leci w kinie?

myslalem o savages, ale sam nie wiem. Chce kupić znajomej parce bilety z okazji urodzin i nie wiem na co :)
A ja widzę, że świat już prawie runął...
i co? i mam, kurwa, dobry humor
Avatar użytkownika
 
Posty: 352
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 14:25

Re: Filmy

Postprzez Nikos » 15 paź 2012, o 23:25

kroy napisał(a):Mam pytanko: czy ktoś mógłby polecić mi film - nie romansidło, coś dobrego co teraz leci w kinie?

myslalem o savages, ale sam nie wiem. Chce kupić znajomej parce bilety z okazji urodzin i nie wiem na co :)

Patrz post wyżej, jak napisała Jen i o miłości i dobry ;-P
Avatar użytkownika
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:43

Re: Filmy

Postprzez uve » 15 paź 2012, o 23:31

kroy napisał(a):Mam pytanko: czy ktoś mógłby polecić mi film - nie romansidło, coś dobrego co teraz leci w kinie?

myslalem o savages, ale sam nie wiem. Chce kupić znajomej parce bilety z okazji urodzin i nie wiem na co :)


Mimo, że nie byłem poleciłbym "Ted" o tym miśku co gada. A, że parka to mogliby się wspólnie pośmiać ;)
 
Posty: 542
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:29
Lokalizacja: Tarnów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 188 gości