Pirackie DVD w Biedronce

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Pirackie DVD w Biedronce

Postprzez oksymoron » 9 cze 2016, o 17:06

Nie chodzi o film z Johnnym Deppem.
Tydzień temu w ofercie Biedronki pojawiły się płyty DVD z akustycznymi koncertami zespołów: Republika, Dżem, Hey, Lady Pank, Edyta Bartosiewicz, Voo Voo, Tadeusz Nalepa, Lech Janerka, Chłopcy z Placu Broni i IRA. Okazuje się, że są to wydawnictwa nielegalne.

Dżem na facebooku napisał(a): Z przykrością informujemy, że w dniu 02.06.2016 w sieci sklepów "Biedronka" pojawiło się w sprzedaży wydawnictwo "Dżem - bez prądu" - koncert akustyczny wraz z książeczką (zapis koncertu z 1993 roku w Łodzi). W/w produkt niestety powstał bez wiedzy, udziału i jakiejkolwiek zgody, licencji czy akceptacji zespołu Dżem. Działanie wydawcy łamie szereg przepisów prawa, w tym ustawę o prawach autorskich i pokrewnych, a także stosowne przepisy kodeksu cywilnego odnoszące się do naruszenia dobrego imienia zespołu, m.in. poprzez podanie w książeczce, która jest częścią w/w produktu nieprawidłowych informacji dotyczących samego zespołu oraz wzajemnych relacji wewnątrz zespołowych.

Niestety, pomimo naszej natychmiastowej reakcji na informację z dnia 31.05.2016, godz. 20:03 o planach wprowadzenia do sprzedaży przez wydawcę, firmę New Media Concept Sp. z o.o. w/w płyty, a także pomimo zapewnień złożonych przez przedstawiciela tejże firmy o zaniechaniu dystrybucji i polubownym rozwiązaniu problemu, w dniu 02.06.2016 płyta pojawiła się na półkach "Biedronki". Wobec powyższego nie możemy tolerować ani pochwalać takich działań i jesteśmy zmuszeni do podjęcia stosownych kroków prawnych, które miejmy nadzieję wyjaśnią i rozwiążą w sposób zgodny z polskim prawem zaistniałą sytuację.

Zwracamy się do Was, naszych fanów, z prośbą o przekazywanie informacji o dostępności tego produktu w poszczególnych Biedronkach, jeśli komuś udało się zakupić tę płytę, albo widział ją fizycznie w ofercie dyskontu dajcie znać gdzie i kiedy (orientacyjna godzina jest również bardzo ważna). Oszacowanie skali problemu jest dla nas niezwykle istotne w kontekście czy to polubownego, czy sądowego zakończenia tematu. Czekamy na Wasze maile pod adresem info@dzem.com.pl

VooVoo na facebooku napisał(a):Drodzy Fani zespołu Voo Voo. Informujemy, iż w dystrybucji jednej z sieci handlowych pojawiło się w sprzedaży koncertowe DVD zespołu Voo Voo pt. "Bez prądu". Jest to wydawnictwo wydane nielegalnie, bez uzyskania odpowiednich praw i akceptacji ze strony zespołu. Wydawnictwo zawiera mnóstwo błędów merytorycznych, niewłaściwe tytuły utworów itd. Wykorzystano tu także nielegalnie wizerunek wielu muzyków. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku innych Artystów, których płyty wydano w tej serii, z którymi mieliśmy kontakt. Zaskakujące, że w dzisiejszych czasach ktoś jeszcze potrafi tak postępować. Oczywiście swoich praw będziemy dochodzić na drodze prawnej. Żałujemy i dziwimy się postawie wydawcy. Tym bardziej, że sam koncert znajdujący się na tej płycie lubimy i chętnie byśmy go dla naszych słuchaczy wznowili.

Edyta Bartosiewicz na facebooku napisał(a):Uwaga! Nielegalne wydawnictwo!
Firma New Media Concept bez naszej wiedzy i zgody wydała właśnie płytę, zawierającą materiał z koncertu 'Bez prądu' w Radio Łódź z lat 90 - tych i sprzedaje ją w jednej ze znanych sieci sklepów.


Zdaje się, że płyty wycofano już ze sklepów.
Nature has a way sometimes of reminding Man of just how small he is. She occasionally throws up terrible offspring of our pride and carelessness, to remind us of how puny we really are in the face of a tornado, an earthquake, or Godzilla.
Avatar użytkownika
 
Posty: 295
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 18:25
Lokalizacja: chujowe miasto

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron