Ostatnia płyta

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Ostatnia płyta

Postprzez Neghe » 26 maja 2021, o 16:11

Ja już mam płytę biedaki. A Wy jeszcze czekacie? :o

Chciałem tylko napisać, że to "rucha" w Wierze jest wstawione stopro po chamsku :D

PS. Ta solóweczka Konrada jest :twisted:
 
Posty: 208
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:00

Re: Ostatnia płyta

Postprzez wójek » 26 maja 2021, o 17:29

daj posłuchać
 
Posty: 252
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 19:35

Re: Ostatnia płyta

Postprzez Loxor » 26 maja 2021, o 19:36

I jak wrażenia z płyty? Z którą się kojarzy?
 
Posty: 34
Dołączył(a): 18 sie 2017, o 19:38

Re: Ostatnia płyta

Postprzez jarekg » 26 maja 2021, o 19:37

Ej, fajna ta płyta! Jak zawsze u Kazika nadmiar materiału, ale mimo wszystko moim zdaniem jest nieźle. Fajnie buja ta płyta w niektórych kawałkach. Ja jestem zadowolony. Najlepszy utwór dla mnie - "Chcę miłości". Ładnie wyszedł "Rafi".

Czy tylko mi linia wokalna w "Ziemi obiecanej" przypominała "Arahję"?

Czy tylko mi "Donos do boga" muzycznie przypominał miejscami "Moją wiarę" ze "Spalaj się"?
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 10:52

Re: Ostatnia płyta

Postprzez Neghe » 26 maja 2021, o 20:36

Ten reset w zespole zrobił robotę. To bardzo jakościowa płyta. Osoby oczekujące mocnego rocka będą rozczarowane, tutaj otwarli jakby trochę nowy rozdział. Faktycznie, mniej gitarowo bardziej melodyjnie. W niektórych kawałkach brakuje mi refrenów, może Kazikowi się nie podobały i trochę je olał.
Jest kilka sztosików, a tych nie miałem od kilku płyt kulcich. To są Chce miłości, Wiara, Donos do boga, Raffi, Wyłącz komputer (rzecz o instagramerkach, ale w prasie zarzucą pewnie seksizm), Ziemia obiecana.
Tytuły do których bardzo chętnie wrócę i mogą wskoczyć na listę sztosików to: Białołęka, Szok disco pop, Na każde stopy, Zabiorę Cię w podróż naszą.
Tytuły nie dla mnie to Polityk i Zulus. Niewymienione mi się podobają.

Także wow, to piękny materiał! Graty!
 
Posty: 208
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:00

Re: Ostatnia płyta

Postprzez jarekg » 26 maja 2021, o 20:50

W sumie mogę się pod tym podpisać z tą różnicą, że do sztosików zaliczam Jutro także będzie dzień zamiast Wyłącz komputer. A tak to się zgadzam :)
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 10:52

Re: Ostatnia płyta

Postprzez Loxor » 26 maja 2021, o 21:09

Mam nadzieję że mi jutro dojdzie. O czym jest Zulus? Ten tytuł mnie najbardziej intryguję
 
Posty: 34
Dołączył(a): 18 sie 2017, o 19:38

Re: Ostatnia płyta

Postprzez Neghe » 26 maja 2021, o 21:30

Loxor napisał(a):Mam nadzieję że mi jutro dojdzie. O czym jest Zulus? Ten tytuł mnie najbardziej intryguję

Zulu people https://g.co/kgs/MisDFW

Tekst jest bardzo fajny. Przesłuchałem dopiero raz, więc nie będę opisywać.
 
Posty: 208
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:00

Re: Ostatnia płyta

Postprzez onyx » 27 maja 2021, o 12:26

Od kilku chwil mam ostatnią płytę :) Fajne ekologiczne opakowanie :idea:
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Ostatnia płyta

Postprzez Loxor » 27 maja 2021, o 15:16

Przyszła korzystając z wolnego przesłuchana i pierwsza refleksja najlepiej brzmiący album po odejściu Banana.
 
Posty: 34
Dołączył(a): 18 sie 2017, o 19:38

Re: Ostatnia płyta

Postprzez jarekg » 27 maja 2021, o 21:41

Kult, nakręćcie teledysk do "Ziemi obiecanej". Po kolejnym odsłuchu stwierdzam, że to najlepszy utwór płyty.
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 10:52

Re: Ostatnia płyta

Postprzez Neghe » 27 maja 2021, o 21:52

Hmm. Po dłuższym odsłuchu, ale dalekim od osłuchania, stwierdzam, że nie mogę się oderwać od Donos do boga i Raffiego. Poza tym bardzo dużo numerów mi się podoba.
 
Posty: 208
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:00

Re: Ostatnia płyta

Postprzez Pleban » 28 maja 2021, o 15:04

Neghe napisał(a):Ja już mam płytę biedaki.


To samo uważa wydafca, tylko o posiadaczach :D
Avatar użytkownika
 
Posty: 30
Dołączył(a): 13 paź 2014, o 11:15

Re: Ostatnia płyta

Postprzez Neghe » 29 maja 2021, o 12:57

Ziemia Obiecana, to w linii wokalnej jest Ryby wyszły z wody Zaciera. Ale tak bardzo.

Poza tym, stwierdzam po razy wtóry, że to "forum" jest martwe. "Forum" zespołu, który wydał nową płytę a cicho tu jak w grobie . Trochę xD to wszystko.
 
Posty: 208
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:00

Re: Ostatnia płyta

Postprzez onyx » 29 maja 2021, o 13:01

Odkąd zrobiło się głośno o ostatniej płycie forum bez porownania żywsze :idea:
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Ostatnia płyta

Postprzez Milan » 2 cze 2021, o 10:49

Płyta dość fajna, pozytywna, ale jak włączyć np w Windowsa Media Player żeby pomijało wybrane utwory. Pamiętnik Kazika nawet ok ale po kolejnym przesłuchaniu meczący:)
 
Posty: 58
Dołączył(a): 11 paź 2018, o 08:45

Re: Ostatnia płyta

Postprzez onyx » 3 cze 2021, o 12:27

Szok szok disko pop nadaje się na kolejny singiel :idea:
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Ostatnia płyta

Postprzez jarekg » 4 cze 2021, o 08:47

Bezsprzecznie!
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 10:52

Re: Ostatnia płyta

Postprzez onyx » 4 cze 2021, o 09:47

Zobaczymy czy będzie kolejnym singlem.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Ostatnia płyta

Postprzez efiut » 5 cze 2021, o 03:57

Muzycznie Ostatnia Płyta bardzo mie się podobuje, bardziej niż Zaraza. Tekstowo nieco myni, ale to stan na ten moment. Pewnie zmienię wkrótce zdanie.

Pozwolę sobie trochę porównać swoje wrażenia do wrażeń jakie miałem podczas wydawania płyty "Hurra!". Mocno jej wyczekiwałem i oczekiwania były wysokie, po poprzedniej zmianie składu.

Pamięta ktoś może, jak jakiś czas na staszewskim.art.pl jakiś czas przed wydaniem, a nawet przed wyciekiem płyty ktoś wrzucił dwa teksty z płyty? Z tego co pamiętam "Idiotę stąd" zatytułowanego tam po prostu "Ja muszę mieć kutasa na prąd", "Nie mamy szans" jako "Fabryka" i chyba jeden fejkowy (chociaż z tym ostanim to nie pamiętam, czy nie zmyślam).
Przeczytałem i załamałem się - jeśli wszystkie teksty miałyby takie być, to dno i metr mułu.

Kiedy ją przesłuchałem (tak, ściągniętą z rapidshare), ogólnie mi się spodobała. Muzycznie większość super, chociaż bałem się o brak waltorni (oczywiście, do dziś czasem mi brakuje), ale nowe brzmienie sekcji dętej też siadło mi do gustu, zarówno w starych kawałkach na koncertach, jak i w nowych na płycie.
Tekstowo - do dziś "Maria ma syna" i "Kiedy ucichną działa już" stawiam na równi z moimi ulubionymi tekstami przez Kazika napisanymi, a kilka uważam za całkiem dobre (np. "Amnezja" - wcale nie gorzej niż "Parada wspomnień napisana, a przynajmniej kompozycja nie zajebana Stranglersom ;) ).
Z suplementu "Party jednoosobowe" też jest jednym z moich ulubionych tekstów Kazika w ogóle.

Za ściąganie płyty i posyłanie linków kolegom przeprosiłem Kazika osobiście setką domowej wiśniówki mojej babci próbując wyjaśnić, że fani którzy ściągnęli płytę i tak ją kupili, więc te Kurw Forum to trochę przesada była... Ale nie o tym teraz.

Przesłuchując Ostatnią płytę parę kawałków w ogóle przez teksty, albo czasem nawet przez pojedyncze chujowe rymy w nich odebrało mi frajdę z odsłuchu piosenki - mimo zajebistej muzyki.

Kiedyś miałem taką hehe rozkminkę dotyczącą OSTRego - wydawał tyle płyt, ze dwie na rok, że ostatecznie miałem wrażenie, jakoby nawijał w większości o tym samym w kółko (cóż, nie dziwię się, trudno znaleźć tyle tematów i błyskotliwie je opisać w tak krótkim czasie), mimo tego, że każdy jeden tekst nie był zły - po prostu, było ich za dużo i mnie nudziły/męczyły. Na szczęście, Asfalt zaczął wydawać reedycje albumów zawierające wersje instrumentalne. A bity robił zajebiste, przynajmniej w czasach oldschoolu. Od 2010 już nie śledzę jego płyt w sumie, może z jakimiś wyjątkami które mnie nie porwały akurat.
Ale! Kurwa! To było to. Od tego czasu jak miałem włączyć któryś z klasycznych jego albumów, sięgałem po instrumental. Przez to wyrobiłem sobie opinię, że cenię o wiele bardziej jego jako muzyka, niż nawijacza.

Teraz przypomniałem sobie, że Kazik kiedyś wypowiadał się, że źle czuł się z faktem bycia docenianym głównie za teksty, podczas gdy czuje, że skomponował całkiem sporo dobrych melodii, a mało kto to zauważa i podkreśla.

A co, jeśli Kazik celowo nie przykłada się do warstwy tekstowej właśnie z tego powodu? Ha, to by był prawdziwy punkrock, co nie? :D

W każdym razie, na Ostatniej płycie kilku tekstów znieść nie umiałem (podobnie jak na Hurra! kutasów na prąd, czy tej o trzymaniu w garści świata. "Nie mamy szans" po czasie nie wydaje mi się już tak słabe jak kiedyś). Kilka średnich, kilka niezłych. Pewnie zmienię zdanie po czasie, zobaczymy. W każdym razie, "Ziemia obiecana" przykuła moją uwagę... Ale stwierdziłem, ze muszę przeczytać sobie ten tekst, żeby sprawdzić, czy naprawdę nie mogę się do niczego doczepić. Nie znalazłem w necie, więc spisałem ze słuchu. No i moim zdaniem to on się broni, mimo średnio podobających mi się niektórych rymów. Powtarzanie frazy 'była nam dana ziemia obiecana' może nie działa aż tak dobrze jak w wypadku "Maria ma syna", ale też widzę w tym sens. Metafora Polaków w pozycji Hebrajczyków jest całkiem podobającym mi się konceptem, a sam kawałek kontynuuje opis podzielonej Polski. Na trzech ostatnich płytach motyw się powtarzał - na "Prosto" kawałek tytułowy (jak dla mnie najlepszy numer 'nowego' Kultu do dziś i jeden z najlepszych takwogle), na "Wstydzie" dwa "Pęknięte domy" (te kawałki z kolei mi się nie podobają), no i na Ostatniej Ostatniej właśnie on:

Ziemia obiecana

przeszliśmy na drugą stronę
nasze morze Biało-Czerwone
gdy dotarliśmy tam z rana
stała się rzecz niesłychana
natychmiast się pokłóciliśmy
po paru latach znienawidziliśmy
podzieliliśmy się na plemiona
tak, że wroga trzeba pokonać
i przestaliśmy słuchać siebie
i tak krzyczymy, że chcemy lepiej
tę* krainę obiecaną, wyśnioną oraz wybłaganą
zamieniliśmy w bitwy pole
co nie ma końca, to nasze role
idei naszych stosy ofiarne będą marne

była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana

była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
ziemia obiecana

przeszliśmy na drugą stronę
nasze morze Biało-Czerwone
na drugiej stronie to co znaleźliśmy
na dzień dzisiejszy zdewastowaliśmy
serce pęknięte jako chcemy więcej
by ich pokonać umyjemy ręce
była nam dana ziemia obiecana
ziemia obiecana

była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
ziemia obiecana

była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana

była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
ziemia obiecana

była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
ziemia obiecana

była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana
była nam dana ziemia obiecana


*nie wiem, czy w oryginale nie było "tą" zamiast "tę", ale zrzucę to na mój kiepski słuch ;)

pozdrawiam
Avatar użytkownika
 
Posty: 152
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 22:00
Lokalizacja: u nas, w Budziejowicach...

Re: Ostatnia płyta

Postprzez artek » 6 cze 2021, o 00:29

[quote="efiut"]
Teraz przypomniałem sobie, że Kazik kiedyś wypowiadał się, że źle czuł się z faktem bycia docenianym głównie za teksty, podczas gdy czuje, że skomponował całkiem sporo dobrych melodii, a mało kto to zauważa i podkreśla.

A co, jeśli Kazik celowo nie przykłada się do warstwy tekstowej właśnie z tego powodu? Ha, to by był prawdziwy punkrock, co nie? :D

[quote]


o ja prdle, podziel się tym co bierzesz :D
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Ostatnia płyta

Postprzez onyx » 7 cze 2021, o 17:26

Jutro także bedzie dzień ciągle bardzo mi się podoba.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Ostatnia płyta

Postprzez Marcowy » 8 cze 2021, o 18:38

Z przyjemnością wciągnąłem oba wywiady, co je zalinkowaliście w sąsiednim wątku (Interia i WP), i w efekcie mam jeszcze większy dyskomfort.

Bo jak to, kuźwa, jest, że Kazimierz od 40 lat mówi fajne rzeczy, pisze fajne teksty, jest szczerym i pozytywnym gościem, ale ni chu... nie widzi, że muzycznie zespół szoruje po dnie. Że świetni muzycy wcale nie muszą być świetnymi kompozytorami. Że Poland mógł sobie grać "prosto" 40 lat temu, ale dla muzyków rockowych z 40-letnim stażem to jest po prostu obciach. Że "Ostatnia płyta" zlewa się w jedną zapętloną melodyjkę z infolinii. Że nawet przy drapieżnym tekstowo "Polityku" można przysnąć. Że po kilkukrotnym odsłuchaniu "Ostatniej płyty" w głowie nic nie zostaje oprócz zapisków z przeszłości, tekstu o ruchaniu dzieci oraz cytatów muzycznych z Beethovena i (chyba) Rachmaninowa (brawo, Konrad!). No i jeszcze łamaniec "Zulus Czaka czeka na bura" mi się przykleił. I tyle.

Powtórzę to, co powtarzam od czasów "Hurry" - muzycznie zespół niczym nie zaskakuje, jak to miał wcześniej we zwyczaju. Jak się utwór zaczyna, tak się kończy. Żadnej nieoczekiwanej zmiany metrum czy tonacji, dziwnego sampla, nowego instrumentu, przypierdolenia na trzy gitary zaraz po nostalgicznej balladzie... Mamy nieustające ph 5,5 i 36,6 C. Żal.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:56

Re: Ostatnia płyta

Postprzez nazywoalenazywo » 8 cze 2021, o 19:09

Też tak myślałem po pierwszym przesłuchaniu. Ale już po kilku odsłuchach melodie uwidaczniają różnorodność i nie wydają się już tak podobne do siebie. Piosenki zaczynają wpadać w ucho i potem zdarza mi się nawet nucić cześć z nich. Moi faworyci to: Polityk zawsze będzie moim wrogiem, Umarłem aby żyć, Opowieść z pandemii, Prawo się wali, Na każde stopy do Europy, Szok szok disco pop, Donos do boga, Wiara, Rafi, Ziemia obiecana, Wyłącz komputer. Zulus na urozmaicenie. Jak dla mnie początek płyty może mniej wyrazisty. A może jak do niego częściej będę wracać coś jeszcze tam odkryję?

Ta trąbka i pianino bardziej uwydatnione niż poprzednio, są też oczywiście liczne skojarzenia z poprzednimi płytami, ale to nieuniknione. Ta płyta poprzez te trąbkę i mniej klasycznych gitar jakby trochę bliżej była momentami OKSK. Saksofon jakby mniej rzuca mi się na ucho albo ma inną nieco barwę brzmieniową bardziej kojarzącą się z trąbką.
 
Posty: 46
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:20

Re: Ostatnia płyta

Postprzez onyx » 8 cze 2021, o 19:20

Jest muzyczne urozmaicenie, a tekstowo raz lepiej raz gorzej,ale ogolnie jest dobrze :idea:
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Następna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości