Oorlog. Rat. Sota. Digmaan. Rhyfel. Savash. Perang. Codagh.

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Oorlog. Rat. Sota. Digmaan. Rhyfel. Savash. Perang. Codagh.

Postprzez tomekT.T » 8 cze 2022, o 06:01

Oorlog. Rat. Sota. Digmaan. Rhyfel. Savash. Perang. Codagh. Karsh. Karas. Bійни. Krig, Guerra. Krieg. War. Wojna w każdym języku warczy złem.

Poranna gonitwa za dobrą nowiną po internecie. Że wygrali, że przegrali, że podpisali, że poddali... Nic z tego. Wojna trwa w najlepsze, które w dodatku ma dopiero nadejść.

Cztery lata temu trafiłem przypadkiem na międzynarodowe targi w Hanoi. Targi nie pamiętam czego, bo wystawcy byli od sasa do lasa. Wyróżniali się Rosjanie z kolei państwowych oferujący przewóz towarów i nowoczesne wagony. Ładne stoisko i młodzi ludzie z angielskim na ustach. Odstawali od tła, bo wokół była sama bieda, dno i korupcja. Stoiska państwowe z Kuby, Laosu, Kambodży. Stara Laotanka oferowała technologię powlekania słonych paluszków czekoladą albo coś w tym sensie. Spuchnięty od alkoholu i jedzenia uśmiechnięty młody buc w krawacie reprezentował jakiś bliskowschodni kraj, gdzie społeczeństwo zdycha z głodu a jego wybrańcy pozują na ludzi sukcesu i w ogóle bardzo są cool. Z perspektywy czasu widać, że były to targi alegoryczne i prorocze. Tak wyglądają teraz partnerzy sukcesu Rosji, jej rozwoju, postępu oraz wojny ,,co to ma być o pokój".

Fryderyk Wielki ubierał szary żołnierski mundur. Stalin notorycznie chodził bez pieniędzy. Marszałek Piłsudski był po prostu biedny. Putinowi włoska policja skonfiskowała jacht. Stalin w młodości był gangsterem, Piłsudski terrorystą, Putin taksówkarzem.
Avatar użytkownika
 
Posty: 120
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 09:09

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości