Gramofon

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Gramofon

Postprzez chodi » 15 lis 2012, o 09:05

wb83 napisał(a):
Jeśli masz audiofilskie zapędy to możesz sobie kupić kable za tysiaka czy ile tam chcesz, ale stawianie kabli przed wkładką to dla mnie żart , w ogóle kable na pierwszym miejscu to kpina. Każdy ma jednak swoją bajkę, robi sobie jak tam uważa. ;)


to było do mnie? jeśli tak to masz problemy z czytaniem.
 
Posty: 186
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 21:37

Re: Gramofon

Postprzez fajfuzz » 15 lis 2012, o 13:53

Prawdą jest, że zestaw gra tak, jak jego najsłabszy element. Między kiepskimi kablami a przyzwoitymi kablami jest naprawdę zauważalna różnica, natomiast później... hm :)
 
Posty: 60
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:40

Re: Gramofon

Postprzez chodi » 15 lis 2012, o 20:44

fajfuzz napisał(a):Prawdą jest, że zestaw gra tak, jak jego najsłabszy element. Między kiepskimi kablami a przyzwoitymi kablami jest naprawdę zauważalna różnica, natomiast później... hm :)


tak jak napisałem. Wszystko zależy od budżetu. kupowanie kabli głośnikowych po 60pln za metr będzie bez sensu jak mamy gramofon stary np Tonsila ze zryta wkładką.
Przewymiarowane elementy warto kupić jesli wiadomo że będzie się zestaw z czasem rozwijać.

Już kiedyś to pisałem. Byłem w szoku jak słyszałem kolosalną różnicę pomiędzy przyzwoitym kablem (jakiś miedziany, tylko grubszy - jakoś 5-10pln za metr z kablem który wybrałem (koło 40-60pln za metr - nie pamiętam juz). Wydawało mi się że mam gumowe ucho, ale jednak różnica była ZAUWAŻALNA (czyt. słyszalna). A sam kiedys z tego szydziłem...
 
Posty: 186
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 21:37

Re: Gramofon

Postprzez k@zelot » 17 lis 2012, o 14:59

Kurde jak tak patrze i czytam to widzę ze to jest dużo bardziej skomplikowana niż by się wydawać mogło
Nie sadziłem ze tyle czynników będę musiał wziąć pod uwagę.
Ciekawe jak bardzo budżet zostanie przekroczony ni ten planowany?
Na coś się trzeba w końcu zdecydować, i w końcu muzyka delektować:)

Dzięki w ogóle za pomoc, bo widzę ze gdybym sam coś bez zaczerpnięcia informacji nabył to mogło by się to nie za dobrze skończyć:?
Oglądasz się na innych, o sobie nic nie wiesz
Ile dałeś światu, ile wziąłeś dla siebie?
Zadajesz pytania: po co, komu i dlaczego?
Co zrobiłeś dobrego dla człowieka drugiego?
BO JA MAM TO
CZEGO TY NIGDY NIE BĘDZIESZ MIEĆ
CHOCIAŻ BARDZO TEGO PRAGNIESZ
...
Avatar użytkownika
 
Posty: 293
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 08:43
Lokalizacja: 100LICA / LBN

Re: Gramofon

Postprzez chodi » 17 lis 2012, o 16:42

k@zelot napisał(a):Kurde jak tak patrze i czytam to widzę ze to jest dużo bardziej skomplikowana niż by się wydawać mogło
Nie sadziłem ze tyle czynników będę musiał wziąć pod uwagę.
Ciekawe jak bardzo budżet zostanie przekroczony ni ten planowany?
Na coś się trzeba w końcu zdecydować, i w końcu muzyka delektować:)

Dzięki w ogóle za pomoc, bo widzę ze gdybym sam coś bez zaczerpnięcia informacji nabył to mogło by się to nie za dobrze skończyć:?


jakby co dawaj znaka. chętnie pomogę w wyborze.
 
Posty: 186
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 21:37

Re: Gramofon

Postprzez radush » 17 lis 2012, o 17:39

Wiesz, powiem ci tak, ja audiofilem nie jestem, ale lubię posłuchać muzyki, szczególnie kiedy dobrze brzmi. Mi wystarcza skromny wzmacniacz Denona i kolumny Magnat, za co zapłaciłem 200 zł razem (!) żeby załączyć sobie przykładowo z Lapka Unplugged i być zadowolonym z efektu. Najpierw musisz sobie zadać pytanie czy jesteś pewien że musisz dać za kolumny czy wzmak 1000 zł żeby odczuć satysfakcję. Może warto kupić jakiś niski model w dobrym stanie technicznym a o wizualny zadbać samemu.
Avatar użytkownika
 
Posty: 494
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:54

Re: Gramofon

Postprzez k@zelot » 17 lis 2012, o 18:46

radush napisał(a):Wiesz, powiem ci tak, ja audiofilem nie jestem, ale lubię posłuchać muzyki, szczególnie kiedy dobrze brzmi. Mi wystarcza skromny wzmacniacz Denona i kolumny Magnat, za co zapłaciłem 200 zł razem (!) żeby załączyć sobie przykładowo z Lapka Unplugged i być zadowolonym z efektu. Najpierw musisz sobie zadać pytanie czy jesteś pewien że musisz dać za kolumny czy wzmak 1000 zł żeby odczuć satysfakcję. Może warto kupić jakiś niski model w dobrym stanie technicznym a o wizualny zadbać samemu.


Widzisz masz racje z ta kwestią wizualna sprzęt nie musi pięknie wyglądać, ale piękny efekt muzyki dawać-to bym chciał osiągnąć :)

PS:No i miło ze się temat tak rozwinął.
Oglądasz się na innych, o sobie nic nie wiesz
Ile dałeś światu, ile wziąłeś dla siebie?
Zadajesz pytania: po co, komu i dlaczego?
Co zrobiłeś dobrego dla człowieka drugiego?
BO JA MAM TO
CZEGO TY NIGDY NIE BĘDZIESZ MIEĆ
CHOCIAŻ BARDZO TEGO PRAGNIESZ
...
Avatar użytkownika
 
Posty: 293
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 08:43
Lokalizacja: 100LICA / LBN

Re: Gramofon

Postprzez radush » 17 lis 2012, o 20:35

Wiesz, podrapany wzmak zawsze można ładnie domalować. Ja na swój tani sprzęt narzekać nie mogę. Teraz myślę skutecznie rozwijać swój zestaw, czyli jakieś tanie a znośne CD, może jeszcze jedna para kolumn, gramofon. Nie mam kompleksu Tannoya czy innych marek powszechnie uważanych za te "Naj". Jeśli znalazł bym Sony które dobrze zagra, to też wezmę. A CD'ka masz już ?
Avatar użytkownika
 
Posty: 494
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:54

Re: Gramofon

Postprzez bumelant » 18 lis 2012, o 13:19

Witam,
możecie na szybko podpowiedzieć - grałoby to?
http://allegro.pl/aiwa-px-e855-stereo-a ... tabsAnchor
Nie zależy mi super genialnej jakości, chcę albo posłuchać w domu, albo przy biesiadce czasem - do czego mam wzmaka i kolumny.
wdzięczny będę za odpowiedzi
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 13:09

Re: Gramofon

Postprzez chodi » 18 lis 2012, o 18:47

bierz.
 
Posty: 186
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 21:37

Re: Gramofon

Postprzez bumelant » 18 lis 2012, o 19:19

wziełem :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 13:09

Re: Gramofon

Postprzez k@zelot » 22 lis 2012, o 20:53

wb83 napisał(a):K@zelot poczyniłeś jakieś kroki jeśli chodzi o kupno? Czy się rozmyśliłeś? :)

Nie nie rozmyśliłem się i nie zamierzam, muszę bardziej się rozejrzeć co i za ile, bo jak się okazuje nie jest to taka prosta sprawa jak by się wydawało-a bynajmniej mnie się wydawało tak:/ hehe
Oglądasz się na innych, o sobie nic nie wiesz
Ile dałeś światu, ile wziąłeś dla siebie?
Zadajesz pytania: po co, komu i dlaczego?
Co zrobiłeś dobrego dla człowieka drugiego?
BO JA MAM TO
CZEGO TY NIGDY NIE BĘDZIESZ MIEĆ
CHOCIAŻ BARDZO TEGO PRAGNIESZ
...
Avatar użytkownika
 
Posty: 293
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 08:43
Lokalizacja: 100LICA / LBN

Re: Gramofon

Postprzez radush » 22 lis 2012, o 21:39

Napisz czego szukasz - wzmak, cd, gramofon czy wszystko razem. Rozglądam się ostatnio trochę na alledrogo, jak coś będzie to ci podeślę.
Avatar użytkownika
 
Posty: 494
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:54

Re: Gramofon

Postprzez wb83 » 23 lis 2012, o 19:24

k@zelot napisał(a):
wb83 napisał(a):K@zelot poczyniłeś jakieś kroki jeśli chodzi o kupno? Czy się rozmyśliłeś? :)

Nie nie rozmyśliłem się i nie zamierzam, muszę bardziej się rozejrzeć co i za ile, bo jak się okazuje nie jest to taka prosta sprawa jak by się wydawało-a bynajmniej mnie się wydawało tak:/ hehe


To właśnie jest prosta sprawa bardziej niż się wydaje. Rozumiem, że możesz mieć lekki mętlik jak wszyscy radzą i rzucają mądrościami. Gramofon, wzmacniacz, kolumny kabel głośnikowy i słuchasz. Masz 1000 na całość i super, na początek za te pieniądze kupisz fajny sprzęt który na pewno spełni twoje oczekiwania. Szukaj jak jesteś niepewny w warszawie. Umawiaj się, oglądaj, kupuj i słuchaj czarnych płyt :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon

Postprzez k@zelot » 28 lis 2012, o 20:39

wb83 napisał(a):
k@zelot napisał(a):
wb83 napisał(a):K@zelot poczyniłeś jakieś kroki jeśli chodzi o kupno? Czy się rozmyśliłeś? :)

Nie nie rozmyśliłem się i nie zamierzam, muszę bardziej się rozejrzeć co i za ile, bo jak się okazuje nie jest to taka prosta sprawa jak by się wydawało-a bynajmniej mnie się wydawało tak:/ hehe


To właśnie jest prosta sprawa bardziej niż się wydaje. Rozumiem, że możesz mieć lekki mętlik jak wszyscy radzą i rzucają mądrościami. Gramofon, wzmacniacz, kolumny kabel głośnikowy i słuchasz. Masz 1000 na całość i super, na początek za te pieniądze kupisz fajny sprzęt który na pewno spełni twoje oczekiwania. Szukaj jak jesteś niepewny w warszawie. Umawiaj się, oglądaj, kupuj i słuchaj czarnych płyt :)


Wiesz do czasu premiery box-u wstrzymuje wydatki większe :/
Niestety ale taka siła wyższa:/
Oglądasz się na innych, o sobie nic nie wiesz
Ile dałeś światu, ile wziąłeś dla siebie?
Zadajesz pytania: po co, komu i dlaczego?
Co zrobiłeś dobrego dla człowieka drugiego?
BO JA MAM TO
CZEGO TY NIGDY NIE BĘDZIESZ MIEĆ
CHOCIAŻ BARDZO TEGO PRAGNIESZ
...
Avatar użytkownika
 
Posty: 293
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 08:43
Lokalizacja: 100LICA / LBN

Re: Gramofon

Postprzez k@zelot » 20 sty 2013, o 09:47

A przypadkiem takie coś o znalazłem:

http://www.groupon.pl/oferty/cala-polsk ... _17&a=1661
Oglądasz się na innych, o sobie nic nie wiesz
Ile dałeś światu, ile wziąłeś dla siebie?
Zadajesz pytania: po co, komu i dlaczego?
Co zrobiłeś dobrego dla człowieka drugiego?
BO JA MAM TO
CZEGO TY NIGDY NIE BĘDZIESZ MIEĆ
CHOCIAŻ BARDZO TEGO PRAGNIESZ
...
Avatar użytkownika
 
Posty: 293
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 08:43
Lokalizacja: 100LICA / LBN

Re: Gramofon

Postprzez Łukasz_eM » 20 sty 2013, o 13:06

k@zelot
To nie jest gramofon, to jest jakiś żart !
Dla przykładu...
Tak mniej więcej wygląda używany w miarę dobry, tani gramofon:

http://allegro.pl/gramofon-pioneer-pl-1 ... 54856.html

Jest bardzo fajne forum, a w nim wątek poświęcony zakupowi pierwszego gramofonu.
Warto poczytać, bo goście znają się na rzeczy ; )

http://www.audiostereo.pl/analogowe-faq ... 99001.html
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: Gramofon

Postprzez Łukasz_eM » 20 sty 2013, o 13:20

"Gramofony Camry: odtwarzacz płyt winylowych, radio, zegar i budzik w jednym"
No kurwa szkoda, że się jeszcze z tego dzwonić nie da !
Przepraszam, ale nie wytrzymałem
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: Gramofon

Postprzez radush » 20 sty 2013, o 14:15

Właśnie tego nie chciałem pisać a ktoś mnie wyręczył.
Avatar użytkownika
 
Posty: 494
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:54

Re: Gramofon

Postprzez k@zelot » 20 sty 2013, o 14:21

Łukasz_eM napisał(a):"Gramofony Camry: odtwarzacz płyt winylowych, radio, zegar i budzik w jednym"
No kurwa szkoda, że się jeszcze z tego dzwonić nie da !
Przepraszam, ale nie wytrzymałem

Tak jak pisałem takie o coś? bo jak to nazwać?
hehe ale odp Twa jest bezbłędna:p
Oglądasz się na innych, o sobie nic nie wiesz
Ile dałeś światu, ile wziąłeś dla siebie?
Zadajesz pytania: po co, komu i dlaczego?
Co zrobiłeś dobrego dla człowieka drugiego?
BO JA MAM TO
CZEGO TY NIGDY NIE BĘDZIESZ MIEĆ
CHOCIAŻ BARDZO TEGO PRAGNIESZ
...
Avatar użytkownika
 
Posty: 293
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 08:43
Lokalizacja: 100LICA / LBN

Re: Gramofon

Postprzez wilkmaciej » 21 sty 2013, o 20:44

Goraco polecam REGA RP1. Z winylami Kultu wspolgra pieknie:). Zaplacilem 1300zl. Gramofon zdobyl wiele nagrod i zostal tez gramofonem roku na what hi-fi. W swojej kategorii cenowej oczywiscie....
 
Posty: 511
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 10:36

Re: Gramofon

Postprzez k@zelot » 22 sty 2013, o 21:26

wilkmaciej napisał(a):Goraco polecam REGA RP1. Z winylami Kultu wspolgra pieknie:). Zaplacilem 1300zl. Gramofon zdobyl wiele nagrod i zostal tez gramofonem roku na what hi-fi. W swojej kategorii cenowej oczywiscie....


:p
Oglądasz się na innych, o sobie nic nie wiesz
Ile dałeś światu, ile wziąłeś dla siebie?
Zadajesz pytania: po co, komu i dlaczego?
Co zrobiłeś dobrego dla człowieka drugiego?
BO JA MAM TO
CZEGO TY NIGDY NIE BĘDZIESZ MIEĆ
CHOCIAŻ BARDZO TEGO PRAGNIESZ
...
Avatar użytkownika
 
Posty: 293
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 08:43
Lokalizacja: 100LICA / LBN

Re: Gramofon

Postprzez wilkmaciej » 24 sty 2013, o 23:29

k@zelot napisał(a):
wilkmaciej napisał(a):Goraco polecam REGA RP1. Z winylami Kultu wspolgra pieknie:). Zaplacilem 1300zl. Gramofon zdobyl wiele nagrod i zostal tez gramofonem roku na what hi-fi. W swojej kategorii cenowej oczywiscie....


:p


?
 
Posty: 511
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 10:36

Re: Gramofon

Postprzez k@zelot » 25 sty 2013, o 21:56

?
Oglądasz się na innych, o sobie nic nie wiesz
Ile dałeś światu, ile wziąłeś dla siebie?
Zadajesz pytania: po co, komu i dlaczego?
Co zrobiłeś dobrego dla człowieka drugiego?
BO JA MAM TO
CZEGO TY NIGDY NIE BĘDZIESZ MIEĆ
CHOCIAŻ BARDZO TEGO PRAGNIESZ
...
Avatar użytkownika
 
Posty: 293
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 08:43
Lokalizacja: 100LICA / LBN

Re: Gramofon

Postprzez Łukasz_eM » 25 sty 2013, o 22:00

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze...
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 205 gości